W okolicach Krakowa widziano słońca poboczne

Kategorie: 

Źródło: tommif430

Mieszkańcy okolic Krakowa widzieli w zeszły poniedziałek niezwykłe zjawisko. Na niebie pojawiły się trzy słońca. Bardzo wyraźnie widziano je na przykład w Myślenicach. Było to tak zwane halo słoneczne, a dodatkowe dwa słońca to tak zwane parheliony, albo inaczej słońca poboczne.

Takie odbicia pojawiają się zawsze na łuku halo słonecznego i czasami może być ich nawet więcej niż dwa. Jest to zjawisko powodowane przez nietypowe warunki atmosferyczne, a zwłaszcza obecność dużej ilości kryształków lodu w powietrzu oraz źródło silnego światła, takiego jak Słońce. 

Foto: tommif430

Jeszcze kilka lat temu pojawienie się czegoś takiego z pewnością wzbudziłoby sensację.  Widoki tego typu długo były zarezerwowane wyłącznie dla koła podbiegunowego. Jednak w atmosferze ziemskiej następują jakieś zmiany, a ich efektem jest to, że halo słoneczne i towarzyszące im słońca poboczne, stały się powszechne również w naszych szerokościach geograficznych. Zwolennicy teorii chemtrails twierdzą, że to skutek rozpylania nad nami aerozoli i uważają to za dowód na wykonywane "opryski".

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sprawdz sam

To akurat dowód ze ziemia

To akurat dowód ze ziemia znajduje sie pod szklanym firmamentem.

To samo mozna osiagnac ze szklana miska i zapalniczka jako zrodlo swiatla.

Zakute "wyksztalcone" paly i tak nie zrozumieja o czym pisze. Ziemia jest płaska i pod kopułą.

Portret użytkownika Celestyn

Taki efekt uzyska się jedynie

Taki efekt uzyska się jedynie, gdy skieruje się promień światła na szklankę czy inne szklane naczynie. To potwierdza istnienie firmanentu tzw. szkła nieba ponad naszymi głowami, są na to potwierdzenia nawet w tekstach biblijnych.

Strony

Skomentuj