Naukowcy z Rosji chcą wyposażać okna w panele słoneczne

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Technolodzy rosyjscy stworzyli materiał polimerowy, który można wykorzystać jako specjalną powłokę na okno, która absorbuje energię słoneczną.

 

Materiał działa jak panel słoneczny, a umieszczony w oknie jednocześnie przepuszcza światło do wnętrza pomieszczenia, bez zmiany przejrzystości szyby okiennej.

 

Konwencjonalne panele słoneczne wymagają dużej powierzchni do ich zagospodarowania, są drogie i mają stosunkowo niską skuteczność za sprawą absorbcji światła jedynie pod jednym kątem jego padania.

Nowe rozwiązanie pozwala na zmniejszenie liczby konwerterów, wykorzystuje światło otoczenia i pozwala na umieszczenie w dowolnym miejscu. Jest to nadzieja przede wszystkim dla obszarów miejskich, gdzie przestrzeń jest na wagę złota – powiedział jeden z twórców materiału, Alekxander Ranges.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika NS69

Długo już obserwuję rynek

Długo już obserwuję rynek paneli fotowoltaicznych...i jedno jest pewne, darmowe źródło energi jakim jest słońce nigdy nie będzie tanie dla zwykłego obywatela...tak samo jak nie będzie samochodów na wodę z kranu...nikt z rządzących nie odda bez walki rynku energi w ręce Kowalskiego, który przy okazji takich art. myśli że kiedyś nadejdzie dzień w którym zainwestuje parę tysięcy złotych... i uwolni się wreszcie od dostawców energii...

Skomentuj