Ziemia zyskała nowy kontynent o nazwie Zelandia, o którym naukowcy do niedawna nie mieli pojęcia 

Kategorie: 

Źródło: www.spacecentre.nz

Geolodzy ustalili na podstawie zdjęć satelitarnych, że na Ziemi istnieje nowy kontynent, który nazwano Zelandia. Jego częściami są Nowa Kaledonia i Nowa Zelandia. 

 

W szkołach uczono nas, że jest 7 kontynentów, albo 6 traktując Europę i Azję za jeden wielki kontynent zwany niekiedy Eurazją. Okazało się jednak, że ta wiedza nie była kompletna i najnowsze badania wskazują, że jest jeszcze jeden kontynent, o którego istnieniu do niedawna nie wiedziano. Pokazuje to poziom naszej nauki, którą uważamy za tak bardzo zaawansowaną.

 

Przełom spowodowała grupa 11 badaczy, którzy dowiedli, że Nowa Zelandia i Nowa Kaledonia nie są tylko archipelagami, ale stanowią część pojedynczej płyty kontynentalnej o powierzchni szacowanej na niemal 5 mln km2. Dodatkowo okazało się, że jest to kontynent odrębny od Australii. 

Istnienie Zelandii postulowano już w przeszłości. Sugerowano, że jest to pozostałość pradawnego kontynentu Gondwana, który podobno istniał 200 mln lat temu. Do teraz nie było jednak dowodów na istnienie tego lądu. Okazało się, że badania dna oceanicznego i mapy satelitarne pozwoliły znaleźć mocne dowody wskazujące na to, że Zelandia rzeczywiście istnieje. Jest to kontynent wielkości Indii, ale widoczne jest jedynie jego 5 procent.

  


 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika drako_tr

Moment okulary włożę, mam

Moment okulary włożę, mam mały monitorek (tylko 72cale)......yyyy...no faktycznie to  kamizelka .....no a tego zeza, od czego dostał...? postrzał w łepek...? Wybacz, stary już jestem, a od wypatrywanie pieprzyków na kobiecych ...hmmm..."torsach" przyślepłem nieco *sorry2*

Portret użytkownika sceptyyk

baronku, bądź grzecznym

baronku, bądź grzecznym chłopcem i wy3maj do jutra  :)                                                                                                                                                                                                                  Znalezione obrazy dla zapytania glupi baron

Portret użytkownika Krysztalowaknaga

jakis dowodzik na płaska

jakis dowodzik na płaska ziemie ? 

Czy moze magia, energia, bóg słońce, wibracje i takie tam ? Mam sie wczuć w miłość a ziemia pokaże mi swe kosmiczne łono w aurze drzewa o poranku ?

Pozdro i polecam wszystkim takim jak ty biblie 2 ponoć lepsza od jedynki, wiecej akcji i wielowątkowe mącenie odchodów mopem do mycia płaskich powierzchni :) 

Portret użytkownika Krysztalowaknaga

faktycznie...  Toz to sławne

faktycznie...  Toz to sławne naukowe forum.zbawienie ( dla nie wtajemniczonych zanim ktokolwiek wyśle swoją ekipę w kosmos sprawdza na forum.zbawienie czy to możliwe i prawdopodobne) wypowiadac tam mogą sie jedynie zweryfikowani ludzie po 20 latach studiów nauk ścisłych. 

...serio gościu ? To jest twoim zdaniem dowod ? Jakies wypociny i teorie rumuńskich poganiaczy kóz, oraz wzory na pole powierzchni karmnika dla żółwi. zabraklo jednak czegoś o wibracji i kryształach kosmicznej duszy i szyszynce dlatego tym razem daje ci  4/10 za chęci i odwagę.

Portret użytkownika karab

Nie wdaje się w rozmowy z

Nie wdaje się w rozmowy z ludźmi którzy produkują takie : wypociny i teorie rumuńskich poganiaczy kóz, oraz wzory na pole powierzchni karmnika dla żółwi. zabrakło jednak czegoś o wibracji i kryształach kosmicznej duszy i szyszynce... ale to jeszcze zdążysz nadrobić.

Otrzyj pianę z ust, i wracaj pod budkę z piwem, tam z pewnością znajdziesz rozmówców na swoim poziomie Wink

Strony

Skomentuj