Powodzie nękają państwa Ameryki Południowej i Australię

Kategorie: 

W tej chwili punkty zapalne to przede wszystkim południowo-wschodnia Australia gdzie kilkadziesiąt tysięcy osób jest bezdomnych i Ekwador gdzie w wyniku silnych prądów wezbranych rzek śmierć poniosło 20 osób. We wszystkich przypadkach przyczyna powodzi jest taka sama, nadmierne opady deszczu.

 

W południowo-wschodniej Australii przepływająca woda i błoto zmywa wszystko na swojej drodze, a poziom wody w rzekach wzrósł do 11 metrów. Według lokalnych mediów, służby ratownicze ostrzegają ludzi, których domy znajdują się w zakresie oddziaływania powodzi, aby opuściły domy. Ponad 25 000 osób w regionie Australii pozostaje bez dachu nad głową.

Powodzie są też w kilku prowincjach Ekwadoru gdzie spowodowały śmierć, co najmniej 20 osób, kolejne 65 osoby otrzymały rany o różnym nasileniu. Ponad 160 domów jest zniszczonych przez wody powodziowe, około trzech tysięcy osób zostało ewakuowanych i znajdują się w specjalnych schroniskach dla ofiar.

Kilka regionów Peru również ucierpiało z powodu powodzi. Ponad 450 domów zostało zniszczonych a dziesiątki mostów i autostrad krajowych zostało zablokowane. Według meteorologów, deszcze będą występowały do końca tego tygodnia.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika prince of dust

sam jestes podupadly

sam jestes podupadly psychicznie przygupie bez muzgu. taka ziemia wilgotnosc i klimat, taka pogoda. w srodkowej amazoni jest co roku identycznie na szczescie prawie nir ma tam duzych skupisk ludzkich

Głosuj przeciw
-3

Miriam

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem