USA przeprowadziły misję zwiadowczą nad Bałtykiem oraz w okolicach Krymu

Kategorie: 

Źródło: Aeroprints.com/CC BY-SA 3.0

Dwa samoloty należące do USA przeprowadziły misję zwiadowczą przy granicach Rosji na południowym Bałtyku oraz w pobliżu Sewastopola, poinformował rosyjski Interfax na podstawie informacji z zachodnich źródeł, śledzących ruch powietrzny jednostek militarnych.

 

Poinformowano, że strategiczny rekonesans US Airforce RC-135W wystartował z bazy lotniczej Mildenhall w Wielkiej Brytanii, po czym zatoczył dwa koła w polskiej strefie lotniczej wzdłuż granicy Kaliningradu. W tym samym czasie amerykański satelita szpiegowski miał przelecieć nad samym obwodem kaliningradzkim na wysokości 724 kilometrów.

 

W dokładnie tym samym czasie, drugi strategiczny rekonesans powietrzny, P-8A Poseidon, patrolujący teren pod kątem obecności łodzi podwodnych, wystartował z sycylijskiej bazy lotniczej Sigonella i dokonał przelotów nad Morzem Czarnym, skupiając się na obszarze południowo-zachodniej części Sewastopola.

 

Mimo przyjacielskiego nastawienia prezydenta Donalda Trumpa do Rosji zdaje się, że napięcie między mocarstwami wciąż narasta, a zjawiska, które dawniej kojarzyły nam się z reliktem zimnej wojny, powracają do szarej codzienności.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

Buhahahaha!!...........A co

Buhahahaha!!...........A co to jest reprezentatywna grupa społeczeństwa??..........Jakaś specjalnie dobrana, która ma mówic to, co się oczekuje??.........Hehehehe!!..........A potem rzeczywistość okazuje sie diametralnie różna od sondaży na "reprezentacyjnych grupach" !!..........Hehehehehe!!............Tak, tak trollino!!...........Pewnie w tym sondażu głównie brali udział Rosjanie w niemczech !!...........Ciekawe, co jeszcze wymyslisz??........Nie udało ci się nikogo przekonać, że treść pytania była inna, niż jest w rzeczywistości, to teraz zaczynasz bredzic, że to Rosjanie brali udział w tym sondażu !!...........Buhahahaha!!.........Żałosne !!...........Jeżeli ty twierdzisz, że w sondażu brali udział Rosjanie, to ja przeciez moge stwierdzić, że komenty pisali twoi ziomale z banderowskiej upadliny, prawda trollino??............Buhahahahahahaha!!............Nie ośmieszaj sie już !!........

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj