Fabryka w Chinach drastycznie zwiększyła produkcję, zastępując niemal wszystkich ludzi maszynami

Kategorie: 

Źródło: RobotWorx

Liczne raporty naukowców ostrzegały nas przed robotyzacją. Przewidywały one, że w najbliższej przyszłości ludzie będą masowo tracić pracę na rzecz maszyn. Automatyzacja produkcji już nadchodzi, co najłatwiej można zauważyć w Chinach. Czy to samo spotka wkrótce mieszkańców Ameryki Północnej i Południowej oraz Europę?

 

Pewna fabryka w mieście Dongguan, która skupia się na produkcji telefonów komórkowych i korzysta z zautomatyzowanej linii produkcyjnej, nie zatrudnia już ludzi. Obiekt potrafił zapewnić pracę 650 ludzkim pracownikom, lecz na dzień dzisiejszy, znaczna większość została zwolniona. Pozostało tam tylko 60 osób - reszta została zastąpiona robotami przemysłowymi.

 

Zatem ponad 90% pracowników opuściło tę fabrykę a jak zapowiada dyrektor generalny firmy Changying Precision Technology Company, Luo Weiqiang, liczba ludzkich pracowników ostatecznie spadnie do 20. Już dziś widać korzyści, związane z zatrudnianiem maszyn. Okazuje się, że produkcja w tej fabryce wzrosła aż o 250%, natomiast produkowany sprzęt posiada jeszcze wyższą jakość niż przedtem.

 

Badacze z Uniwersytetu Oksfordzkiego ostrzegają, że istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że roboty zastąpią ludzi na wielu stanowiskach, począwszy od murarzy, rzeźników, sprzedawców, kucharzy, zegarmistrzów, radiooperatorów i dentystów po analityków finansowych, sekretarek, księgowych czy konsultantów. Lista jest tak naprawdę bardzo długa i już dziś należy przygotować się na to, że w przyszłości zaczną pojawiać się poważne problemy w znalezieniu pracy. Roboty i sztuczna inteligencja okażą się lepsze, wydajniejsze i tańsze w utrzymaniu, więc co bedzie stało na przeszkodzie aby stopniowo zwalniać "niepotrzebnych" ludzi?

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dd

Czy takich samych obaw nie

Czy takich samych obaw nie mieli w czasie zbudowania pierwszej kolei parowej?

Poza tym po raz enty powtórzę: jeżeli maszyny zastępują ludzi i zabierają im stanowiska pracy wówczas za tyle osób co zastąpiła maszyna płacona jest pensja osobom, które mogłyby tam pracować. To zapewni miskę ryżu dla każdego takiego potencjalnego pracownika i spowoduje wyrównanie w konkurencji pomiędzy fabrykami ludzkimi a zrobotyzowanymi.

A niedługo już na opakowaniu będzie rozróżnienie - wyprodukował czowiek, wyprodukował robot.

Portret użytkownika borek

100% robotów - brak pracy-

100% robotów - brak pracy- brak zarobków - brak sprzedaży - brak zysku dla właścicieli tych firm - w efekcie plajta Smile  powrót do zatrudniania ludzi

drugi scenariusz 100% robotów - ilość zatrudnionych pozostaje bez zmian (pracujemy raz w tygodniu -czyścmy roboty ) odpoczywamy kolejne 6 dni w tygodniu - odbieramy pensje - idziemy do sklepu wydajemy kase jak do tej pory- wszyscy są zadowoleni Smile

kontakt gg 2701808 , e-mail [email protected]

Portret użytkownika zakaz skretu w lewo

ja tu widzę raczej plusy

ja tu widzę raczej plusy

roboty będą pracować na ludzi, a Ci będą mogli oddawać sięswoim pasjom i zainteresowaniem

skończy problem tyrania przez wiekszą część życia, nie czerpiąc z niego przyjemności

 

Portret użytkownika sponiewierany

Hmmm,

Hmmm,

brzmi tak cudownie, lecz nie wziąłeś jednego zasadniczego warunku po uwagę.

Aby oddawać się swoim pasjom i zainteresowaniom, będą musieli jakoś za te pasje i zainteresowania zapłacić.

Teraz pytanie do Ciebie jak to zrobią skoro nie będą pracować?

Żaden właściciej firmy nie będzie wypłacał wynagrodzenia ludziom którzy nie pracują - i to jest dobre!!!

Strony

Skomentuj