NASA planuje odwiert na powierzchni księżyca Europa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W 2016 roku zostały podjęte naukowe plany wysłania robota-sondy na Europę, księżyc Jowisza, który znajduje się w odległości 627 milionów kilometrów od Ziemi. Zespół ma nadzieję wysłać statek kosmiczny na księżyc w 2031 roku.

 

Jednak na początku 2020 roku zaplanowano inną, ważną misję wdrażającą. Poprzez rejestrator obrazu mają być badane pióropusze gazu lub pęknięcia, które wskazują, że pod powierzchnią Europy mogą znajdować się formy życia.

 

Lądownik będzie odwiedzał wskazane miejsca, w celu uzyskania próbek do analizy. Zrozumienie struktury powierzchni Europy i tego co znajduje się pod nią, pomoże naukowcom udoskonalić plany lądowania na tym ciele niebieskim.

 

Zespół naukowy NASA opracował urządzenie, które będzie w stanie przewiercić  jedynie 10 centymetrów pokrywy lodowej, co umożliwi pozyskanie próbek na potrzeby analizy obecności form życia. Jeśli lądownik poradzi sobie ze swoim zadaniem, kolejne odwierty mają być głębsze. Urządzenie będzie także wyposażone w kamerę do nadzoru, narzędzia do analizy składu chemicznego lodowej skorupy Europy oraz instrumenty do monitorowania aktywności geologicznej.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Dzik

Nasa znofu planuje dosac na

Nasa znofu planuje dosac na swoje konto bardzo dużą ilośc gotówki. Ludzie i tak nie uwierzą że Ziemia jest płaska.Bo jak by się dowiedzieli że księzyc i planety są hologramami to by nie dali wpłaty.No bo jak wiercić w hologramie?

In God we trust

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika mariusx78

Polecam film "Europa report"

Polecam film "Europa report" Wykwintne kino sci fi z bardzo zaskakującą końcówką dla cierpliwych. Zaskoczył mnie bardzo pozytywnie cały film. Ten nastrój odległości od ziemi i pustki w kosmosie w drodze ku nieznanemu.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Strony

Skomentuj