W Wielką Brytanię uderzyła potężna burza Doris - 15 metrowe fale zaatakowały wybrzeże

Kategorie: 

Źródło: Internet

Potężne 15-metrowe fale majtały łodziami i zalewały latarnie morskie w Kornwalii w Wielkiej Brytanii. Doprowadziło to do licznych podtopień obszarów znajdujących się w pobliżu wybrzeża.

 

Tradycyjnie już zalane zostały nadbrzeżne tory kolejowe w Dawlish w hrabstwie Devon. Miejsce to jak i cała okolica, zostało znacznie dotknięte przez wspomnianą burzę. Niekorzystne warunki pogodowe przyniosły burzę Doris nie tylko do Anglii, ale też do Irlandii. System pogodowy niesie za sobą wichury wiejące z prędkością wiatru sięgającą ponad 100 kilometrów na godzinę.

Silny wiatr może powodować uszkodzenia infrastruktury i mienia, a ulewne deszcze mogą powodować podtopienia. Gigantyczne fale spowodowały też lokalne powodzie w niektórych częściach Kornwalii. Oczekuje się, że burza zakończy się w najbliższych godzinach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj