Gloryfikacja Bandery na Ukrainie jest „na rękę” Putinowi

Kategorie: 

Źródło: tg

Władimir Putin powinien być zadowolony, obserwując, jak na Ukrainie nabiera tempa gloryfikacja Stepana Bandery - ojca nacjonalizm ukraińskiego. Popularność Bandery sprawia, że de facto osłabia ona Ukrainę, ponieważ w jej tle ukazuje się „historyczna wojna” z Polską, pisze replyua.net.

 

 

Polska jest głównym sojusznikiem Ukrainy w walce z rosyjską propagandą, ale ryzyko pogorszenia się stosunków Kijowa i Warszawy sprawia, iż Ukraina będzie bardziej uległa wobec Kremla.

 

Dla Polaków Stepan Bandera jest antybohaterem. Inaczej jest on postrzegany przez Ukraińców. Bandera był mocno zaangażowany w eksterminację polskiej ludności cywilnej. Gloryfikacja tej historycznej postaci nie jest postrzegana jako zjawisko pozytywne w Polsce. I chociaż obecnie politycy z Kijowa i Warszawy próbują zapobiec pogarszaniu się stosunków polsko - ukraińskich, ryzyko niekorzystnych wpływów nacjonalistycznego populizmu w obu krajach jest coraz większe.

 

Polska może odwrócić się od Ukrainy, jeśli nie będzie kompromisu w sprawach historycznych. Kiedy stosunki Kijowa i Warszawy ulegną pogorszeniu, Ukraina w walce z propagandą Kremla zostanie sama. Nowy przywódca Stanów Zjednoczonych może odbudować dobre stosunki z Federacją Rosyjską, a główne kraje europejskie skupiają się na „swoich własnych problemach”.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika normalny polak

polska polityka zagraniczna

polska polityka zagraniczna wobec ukrainy jest da mnie kompletnie niezrozumiala. i to bez wzgledu na to kto rzadzi. to nie jest racjonalna polityka, ale slepa milosc i to podparta konkretnymi finansami, olbrzymi, kosztem zapomog dla polakow!

w polsce jest obecnie podobno 15 tys ukrainyskich studentow!!  studentow, ktorzy beda nami kiedys rzadzic, beda tu kierownikami. POLSKI RZAD FUNDUJE IM STYPENDIA !!! z kieszeni polkich podatnikow! dla mnie to skandla. to nie lepiej te pieniadze przeznaczac na pomoc w powrocie polakow ze zmywaka w wielkiej brytanii, albo sprowadzic polakow na wschodzie?

ta milosc do ukraincow to totalna glupota, przez ktora cierpie polacy i beda cierpiec. jest oczywiste, ze diaspora ukrainska bedzie niedlugop robic problemy, organizowac sie itd, po co nam to???

sciagamy na sile studentow z ukrainy byle tylko zrobic na zlosc putinowi - paranoja....

co gorsza, jesli te dzialnia sa inspirowane przez usa i sa naciski z ich strony by pomagac ukrainie, to to sie nigdy nie skonczy

my tu na wschodzie polski ukraincow nie kochamy i kochac nie bedziemy, oni nie zachwouja sie tak jak polacy na zachodzie. organizuja sie, organizuja marsze, sa rzem i przykro to mowic, ale spora czesc ukraincow polakow nie lubi

jesli ktos zna szczegoly odnosnie tych stypendiow dla ukrainy prosze tu wkleic linki i pisac o tym

 

 

 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj