W Wielkiej Brytanii powstanie kolej zasilana energią słoneczną

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Organizacja 10:10 oraz Imperial College w Londynie postanowili przeprowadzić wspólny eksperyment, w którym zamierzają wyposażyć kolej w Wielkiej Brytanii w panele słoneczne. Testy mają rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu.

 

Zakłada się, że wykorzystanie energii słonecznej w kolei pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie energii elektrycznej oraz zmniejszy obciążenie elektrowni. W chwili obecnej, większość pociągów jest zasilana olejem napędowym, ale zarząd kolejowy w Wielkiej Brytanii skłania się już ku przejściu na energię odnawialną.

Decyzja o użyciu paneli słonecznych padła również ze względu na fakt, że w odległych rejonach występuje problem zapewnienia elektryczności, natomiast promienie słoneczne są znacznie łatwiejsze do zdobycia. Jeśli eksperyment odniesie sukces, to w 2018 roku władze Wielkiej Brytanii rozpoczną masowe wyposażanie pociągów w panele słoneczne. Zakończenie procesu jest przewidywane na rok 2050.

Warto wspomnieć, że w 2025 roku Wielka Brytania planuje zamknąć wszystkie elektrownie węglowe, zastępując je energią odnawialną.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj