Czy Polską rządzą czescy agenci?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gdy obserwuje się ostatnie irracjonalne zachowanie rządzących w Polsce w stosunku do przedsiębiorców można dojść do wniosku, że celem ich działań jest zniszczenie przedsiębiorczości Polaków, albo wypchnięcie ich z biznesami za granicę. Mogą to też być działania będące skutkiem chaosu, próby wdrażania komunistycznych idei po rebrandingu, lub celowe szkodzenie tak aby na fiskalnym szaleństwie i ciągłym grożeniu polskim firmom, zyskały państwa ościenne, zwłaszcza Czechy, gdzie planuje się przenieść z biznesem coraz więcej Polaków. Rodzi się zatem pytanie: czy to jest celem tego szaleństwa? A jeśli tak czy to oznacza, że rządzą nami czescy agenci?

Trzeba mieć świadomość, że władzę w Polsce sprawuje obecnie grupa oderwanych od rzeczywistości ludzi, którzy nigdy w życiu nie prowadzili własnej firmy, ale za to dzięki latom w PRL, uważają, że każdy kto jest przedsiębiorczy i swoją pracą zdobył większe pieniądze niż oni, to domyślnie jest złodziejem i wyzyskiwaczem, którego trzeba wyrównać redystrybucją jego pieniędzy. Mentalni komuniści, udający prawicę, planują pogrążyć polską gospodarkę, ale gawiedź jeszcze bije brawo i czuje satysfakcję, że dołożą w końcu tym złym przedsiębiorcom.

 

Gdy ponad rok temu doszło w Polsce do zmiany władzy. Wiele osób liczyło na to, że będzie to zmiana na lepsze, niestety okazało się, że lewicowa Platforma Obywatelska została zastąpiona przez swą komunizującą mutację zwaną Prawo i Sprawiedliwość. Szybko stało się jasne, że zmiana ta polegała przede wszystkim na wymianie stanowisk i zmianie stosunku do Kościoła Katolickiego, a w sferze gospodarczej tragiczne rozwiązania mogą zastąpić te i tak złe, które wprowadzili poprzednicy.  

 

Gdy tylko doszli do władzy specjaliści z PiS okazało się, że głównym celem tej formacji jest budowa "socjalizmu z ludzką twarzą", utopii do której dążyli tak zwani "Ludzie Solidarności", Kaczyński uważa się za kogoś takiego i dlatego na naszych oczach trwa odbudowa PRL-u, tylko takiego na sterydach, udoskonalonego, z "ludzką twarzą". Taki lepszy, wolny od błędów i wypaczeń, neokomunizm. Sponsorami konstruowanego na nowo socjalizmu mają być źli przedsiębiorcy, wyzyskiwacze, którzy nie chcą podnosić pensji i płacić wyższego podatku ZUS, tylko pławią się w luksusach, nie inwestując na złość, żeby zmniejszyć PKB. Aby zmusić ich do tego, co chce rząd, planuje się wprowadzenie szeregu mechanizmów kontrolnych.

 

Przede wszystkim każdemu zatrudnionemu ma zostać narzucone przygotowywanie raportu odnośnie czasu pracy i wynagrodzenia za nią dla siebie i wszystkich zatrudnionych. Będzie to z pewnością wyśmienita okazja do ataków aparatu skarbowego. Rządowi Janosikowie zamierzają wyegzekwować od złych pracodawców, aby płacili swoim pracownikom tyle ile nakazali im w ustawie, czyli 13 zł brutto za godzinę i nie mniej niż 2000 zł brutto miesięcznie. Próby realizacji tych socjalistycznych postulatów niestety dla wielu osób będą oznaczały bezrobocie, przejście do szarej strefy, albo emigrację.

 

Od stycznia bieżącego roku wprowadzono też nowy limit transakcji gotówkowych, wynoszący dotychczas 15 tysięcy euro, zastąpiono 15 tysiącami złotych, czyli zmniejszono go ponad czterokrotnie. Tym samym minister finansów, który zupełnym przypadkiem jest bankierem, spowoduje, że banki ustawowo zarobią więcej, bo będą uczestnikiem jeszcze większej ilości transakcji.

Planuje się też komplementarne do tego wprowadzenie rejestru rachunków bankowych i polis. Dzięki temu Wielki Brat policzy ile mamy pieniędzy i skąd, oraz sprawdzi czy zapłaciliśmy odpowiednią ilość podatków, aby je zgromadzić. Podejrzani zostaną skontrolowani aż do skutku. Walka z gotówką będzie możliwa wtedy gdy bez chipa RFID nie będzie można nic kupić i nic sprzedać. Może jeszcze nie mamy ich w rękach i czołach, ale każdy nosi kilka takich chipów w swoich kartach zbliżeniowych.

 

Jednak w odróżnieniu od ekspertów rządowych, którzy jedyne co umieją to podwyższać podatki licząc w arkuszu kalkulacyjnym ile to zarobią dzięki zwiększeniu obciążeń. Realne życie wygląda inaczej i polscy przedsiębiorcy umieją liczyć oraz dobrze oceniają ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej podczas rządów mentalnych komunistów z PiS. Popularność frazy firma w Czechach w jednej z wiodących wyszukiwarek internetowych, to ostrzeżenie dla rządzących, że przysłowiowej "pałki" nie można przeginać za bardzo.

 

Niestety można się spodziewać, że małpując PRL, rządzący będą się jednak starali dokonać rozmaitych "domiarów" na prywaciarzach, nazywając je w różny eufemistyczny sposób. Zamieszanie z wzrastającą akcyzą na samochody, uderzające w najbiedniejszych Polaków, jest najlepszym tego przykładem. Poza tym w biznesie panuje ciągła niepewność. Nikt nie wie, jakie podatki będzie trzeba płacić w Polsce za rok, wszystko może się zmienić pod wpływem jakiegoś impulsu, nawet jutro. To niestety powoduje, że jakiekolwiek inwestycje są zbyt ryzykowne, z powodu trudnego do określenia poziomu opodatkowania w 2018 roku i latach kolejnych. Jak zatem tworzyć sensowne biznesplany z kilkuletnim horyzontem czasowym?

Może wróci pomysł tak zwanego jednolitego podatku, a może pojawi się coś jeszcze gorszego? Otoczenie polityczne nie jest obecnie sprzyjające dla polskiego biznesu. Co innego w przypadku zagranicznych inwestorów. Oni lokując u nas swoje montownie, mogą liczyć nie tylko na zwolnienia podatkowe, ale też na dofinansowanie z pieniędzy wyrwanych Polakom. Coraz więcej ludzi prowadzących działalność gospodarczą w Polsce zaczyna rozumieć, że rządzący robią wszystko, aby ludzi zniechęcić od działalności gospodarczej. Nowe polskie firmy mają być chyba zakładane za granicą, na przykład w pobliskich Czechach. Można nawet zastanowić się nad tym czy to na pewno tylko mentalni komuniści zabrali się za likwidację "prywaciarzy" w Polsce czy też, jakkolwiek zabawnie to brzmi, rządzą nami czescy agenci, bo to właśnie ten kraj skorzysta najbardziej na ich działalności.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

w tej chwili trwa atak

w tej chwili trwa atak sorosowców na Polskę więc chwilowo niewiadomo jak się skończy sytuacja w Polsce ?! Folksdojcze z sorosowcami chcą zniszczyć ledwo co odzyskany kawalek niezależności Polski ! Kawałek im nawet nie pasuje ! "Węgry użyją „wszelkich instrumentów, jakie posiadają, by wymieść wszystkie organizacje pozarządowe finansowane przez Sorosa, które służą globalnym kapitalistom i wspierają poprawność polityczną a nie rząd” – zapowiedział Szilard Nemeth, wiceszef partii FideszNemeth wyjaśnił, że zmieniła się sytuacja na arenie międzynarodowej, przede wszystkim za kilkanaście dni zmieni się ekipa Białego Domu. – Czuję, że istnieje szansa, by ostatecznie rozprawić się z organizacjami pozarządowymi George’a Sorosa – cytuje jego słowa agencja MTI. Wiceprezes rządzącego Fideszu dodał, że właśnie trwają prace nad projektem ustawy, która pozwoli na dokładne prześwietlenie majątku zarządu organizacji pozarządowych (NGO). Będą oni musieli, tak jak parlamentarzyści, składać szczegółowe zeznania o swoim majątku. Przewiduje się  także liczne kontrole finansowe i obowiązek znacznie częstszego raportowania (co 6 albo nawet co 3 miesiące) o sposobie wydatkowania środków. Projekt ma być debatowany już w kwietniu.Premier Viktor Orban od kilku lat ignoruje krytykę ze strony Komisji Europejskiej i administracji prezydenta USA Baracka Obamy, przebudowując państwo w kierunku „nieliberalnym”. W 2014 roku Orban osobiście nakazał agencji kontroli państwowej zbadanie finansów organizacji pozarządowych korzystających z funduszy norweskich. Jednocześnie zarzucił pracownikom fundacji i stowarzyszeń pozarządowych, że są „opłacanymi przez zagranicę działaczami politycznymi”. http://www.pch24.pl/wegry-rozprawia-sie-z-fundacjami-sorosa--a-kiedy-polska-,48700,i.html#ixzz4VXJ7CUGt

Polska musi stawić czoło czarownikom NWO, do tego służy modlitwa do Jezusa Miłosiernego, Ducha świętego i Maryji Dziewicy ! Drodzy Rodacy należy walczyć modlitwą byśmy się obronili przed eNWOwcami od lucyfera !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

100%                    

100%                    

PS

(on swoją postawę wyjaśnił już lata temu pisał kiedyś na forum, że miał wizje w której jezus mu zabronił czytać komentarze na forach - jak widać wizje jezusowe są skuteczne, ten koleś jest zaszczepiony i odporny na ''nas'' tz on to zagadnienie też wyjaśnił; jesteśmy dla niego złem wcielonym szatanem itp etc a czytając nasze komentarze przestanie być ''czystym'' jezusowym prawiczkiem mamiboyem 30 letnim, dokładnie pisał o tym w ten sposób czasem czytam komentarze więc pamiętam tamten wpis bo był kosmicznie wyje...y)

Portret użytkownika g2marcin

Trochę cię poniosło Adminie.

Trochę cię poniosło Adminie. Mam bliski kontakt z wieloma małymi przedsiębiorcami  i to co robi przynajmniej w większości PIS jest dla nich dobre (nie jestem zwolennikiem tej partii). Podniesienie najniższej krajowej stworzy bezrobocie i szarą strefę? To słyszałem ostatnio na TVN. Może ty boisz się że musisz podnieść pracowniką wypłat. Naprawdę ponad 90% przedsiębiorców stać na podwyżki, a nie dają bo nie muszą.

Portret użytkownika giga

nie pisz o rzeczach o ktorych

nie pisz o rzeczach o ktorych nie masz pojęcia,pis zwalcza przedsiębiorczośc jak tylko może .juz w 2005 zacząl nas gnębić a teraz to kończy.wszystkie przesipisy jakie wprowadzają mnie nie pasują i działają na moją szkodę

 

 

Portret użytkownika Maryjan_66

Za rozległy temat by go

Za rozległy temat by go sprowadzać do budowania kolejnej teorii spiskowej, że oto np kolejny kraj nas inwigiluje - tym razem Czechy. Myślę, że artykuł tego typu powinien zawierać więcej cyferek, mniej emocjonalnych wniosków autora - jak np wypowiedź rent5555. Emocje na podstawie rzetelnych cyferek można potem zostawić formuowiczom w dyskusji, a pewnie i dyskusja była by wtedy bardzie merytoryczna. Socjalizm w jakiejkolwiek formie uważam z zgubę człowieczeństwa na dłuższą metę - państwo przejmuje odpwiedzialność za najprostsze, ludzkie odruchy - więc ludzie stają sie biorobotami koniec końców :-/. Mimo 'podniesienia' kwoty wolnej od podatku będe go więcej płacił, również koszty działalności mi wzrosną - więc powinienem być wściekły, ale będąc w tym stanie myślenie mi sie wyłącza, a to jeszcze gorsze :-D. Brakuje mi tu również np pobieżnej analizy jak 500+ wpłyną na rynek kredytów parabankowych, i gdzie kasa  tychże kredytów ulatuje? A jak rozjrzeć się po naszej ulicy - jest to ogromny rynek w naszym kraju.

Portret użytkownika rent5555

Nie mogę uwierzyć że masz

Nie mogę uwierzyć że masz admin tak marną wiedzę  . Po pierwsze państwo najwięcej czerpie zysków z vat ( kompsucjonizm ) następnie z akcyzy a póżniej z cit itd itp. Najwięcej vatu płaci klient i im więcej pieniędzy w obrocie narodu ( szaraka ) tym więcej zysku ma państwo 500+ nakręca zyski państwa miedzy innymi . Jesli chodzi o firmy to one odliczają sobie vat  lub wyłudzają w karuzelach jak podaje Centrum A.Smitha ilość wyłudzonego vatu przez firmy przekracza ilość wpłaconego więc Morawiecki staje na głowie uszczelniając karuzele  żeby    mieć z czego rozdawać 500+ które w krótkim czasie wracają w postaci podatku ,łatwo przyszło łatwo poszło.Wcześniej tą forsę kradli na lewo i prawo i gówno z tego było teraz mają dzieci i serce mi nie pęka bo nie jestem zawistny .Co do Czech o których ciągle piszesz to mają odwrócony vat na wszystkich nierezydentów , natomiast konkretnie cit obniżyły Węgry do 9 % i stały sie tym samym rajem podatkowym jak Luksemburg ,myslę że Polska zrobi to samo od 2018 lub zrobia obrotówkę 1,5 % żeby nikt nie zakładał firmy w raju podatkowym ale wpierw trzeba  przestać przyzwalać na złodziejstwo i mieć na szpitale,milicję,szkoły ,wojsko i inne gówno .Zapomniałeś napisać że w Polsce od 1 stycznia obnizono cit z 19 do 15 % dla małych i średnich czyli do kwoty 1mln 200 tyś euro i nadal można rozpocząć działalność na niski zus czyli 250 zl na miesiąć ,będac na ryczałcie 8,5 % można naprawdę niewiele płacić i miec czas żeby się dorobić lub ciułać przez lata .Zrozum jedną rzecz że bogaci gdyby mogli to dalej płacili by ludzim 1600 zl ale teraz muszą zacząc płacić dobrze albo szukac ukraińców którzy w 80 % nie potrafią pracować ,więc kończa sie czasy że szef ma 2 mercedesy a ludzie ledwo na chleb . U  nas w wielkopolsce jest 3% bezrobocie wszedzie wiszą kartki że szukają ludzi i 2900 wynagrodzenia wiec przestań z tymi Czechami bo to jest juz śmieszne ! A w montowni VW w Poznaniu lub Wrześni płacą  4500 zl .Król Kazimierz Wielki który nadał prawa miejskie mojemu miastu  też był socjalistą bo dbał o swój naród i nie pozwalał uciskac biednych no i zbierał dziesięcinę ! Co za złodziej ! Smile

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Portret użytkownika rocafella

----_-"Najwięcej vatu płaci

----_-"Najwięcej vatu płaci klient i im więcej pieniędzy w obrocie narodu ( szaraka ) tym więcej zysku ma państwo 500+ nakręca zyski państwa miedzy innymi".

500 plus jest z dodruku.

Im więcej pieniędzy w obrocie państwa kolonialnego tym więcej zarabiają Niemcy.

Na co Polak wydaje pieniądze - smartfony, komputery ,samochody, ciuchy, jedzenie, kredyty mieszkaniowe, materiały budowlane.

Wszystko produkowane przez zachodnie koncerny i nawet mamy takie powiedzenie że Polskie to dziadowskie i nawet jak możemy kupić coś krajowego to wybieramy zagraniczne.

Moja teoria - im więcej pieniędzy w obrocie narodu tym wiekszy dług państwa.

Polacy nie mają oszczędności czyli można powiedzieć że większa część pieniędzy jest w ciągłym obrocie bo nie ma ich na kontach w bankach.

No wiec skąd te ciągłe budżety z deficytem? Przecież powinny być budżety z nadwyżką rok w rok bo z VATu mamy kupę szmalu.

Sęk w tym że z zagranicznego produktu na naszym rynku mamy 23 procent Vatu a 77 procent ucieka przez granice jako goła zapłata za produkt zagraniczny zagranicznemu producentowi.

Portret użytkownika Akamai

ZUS dla nowych firm to 451,68

ZUS dla nowych firm to 451,68 zł bez ubezpieczenia chorobowego. I tyko przez 24 m-ce. A ryczałt od przychodów nie dotyczy spółek, które rozliczają się w oparciu o deklarację CiT.

Mają one za to inny ryczałt. To 19 % podatku od dywidendy. Najpierw spółka płaci 15 % podatku od dochodu, a potem 19% od wartości wypłaconych dywidend.

Ale problem nie tkwi w wysokości podatków. Największym przestępstwem kolejnych rządzących są ciągłe zmiany przepisów podatkowych. Można od tego zwariować. Biznes potrzebuje czytelnych i stablinych przepisów podatkowych. A w tym burdelu, który robią nieustannie politycy nie da się normalnie funkcjonować 

P.S. Kazimierz Wielki i dziesięcina Smile

Bardzo byśmy chcieli płacić taki haracz. Bo dzisiaj dziesięcina zostaje nam w kieszeni, a resztę zabierają nam nasi "Panowie" w formie różnych zmyślnych podatków.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika rent5555

Nie mówimy o żadnych spółkach

Nie mówimy o żadnych spółkach tylko o małej i średniej przedsiębiorczośći tak wiec nie skacz po odmiennych zagadnieniach formę rozliczenia czy jest to ryczałt czy książka przychodów możesz wybrać sam  . Druga sprawa CO UMIESZ że zostaje ci dziesięcina bo ja prosty elektryk mam roboty nie do przerobienia i chętnie dam ci 4500 zł ale pytanie czy coś potrafisz ?  Już wiem że na księgowośći i ekonomi się nie znasz . Niski czy wysoki zus czy umowa o pracę zawsze obejmuje ubezpieczenie zdrowotne natomiast jest niższa składka emerytalna .Podstawowy brak wiedzy

Tym My Słowianie różnimy sie od was chazarów, że potrafimy pomagać innym nie oczekując niczego w zamian!

Strony

Skomentuj