Wulkanolodzy z niepokojem patrzą na nagły wzrost aktywności na Hawajach

Kategorie: 

Ostatnio na Hawajach wciąż dochodzi do rojów trzęsień ziemi o wielkościach powyżej 4 stopni w skali Richtera.  Trzęsienia ziemi miały też miejsce w okolicy szczyt wulkanu Kilauea. Wulkanolodzy nie wykluczają wejścia wulkanu w nową aktywną fazę.

 

Cały czas trwają roje małych wstrząsów. Od środy zauważono znaczny wzrost aktywności sejsmicznej. Ostatni trzęsienie, które nawiedziło Hawaje miało 4.3 stopnia w skali Richtera i do tej pory było najsilniejszym z roju. Epicentrum skupiło się 5 km na zachód od wulkanu na głębokości 3,2 km.

 

Według USGS, wstrząs był odczuwalny nawet 75 kilometrów od Waikoloa. W zeszłą środę urzędnicy USGS zarejestrowali rój ponad 60 małych płytkich wstrząsów. Roje małych trzęsień zostały zarejestrowane w okolicy już wcześniej i czasami sygnalizują zmianę geologiczną poprzedzającą wybuchową erupcję lub zarwanie się części krateru.

W dniu 24 stycznia 2012 roku, w okolicy Kilauea doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 4,7 stopni. Kilauea jest w trakcie przejścia w bardziej gwałtowną fazę erupcji. Ostrzeżenie było już grudniu 2011, kiedy to obfity przepływ lawy z Kilauea naruszył West Ka'ili'ili i lawa dotarła do oceanu po raz pierwszy od 4 lat. Naukowcy ostrzegli, że wulkan jest zdolny do bardzo gwałtownych erupcji. 

 

 

Poza tym na Hawajach rejestruje się głośne przypominające grom dźwiękowy odgłosy słyszalne zwłaszcza w okolicy miejscowości Puna. Ludzie raportują drżenia i hałasy. Władze stwierdziły, że nie wiedzą, co powoduje te fenomeny, ale można próbować wiązac je z działalnością wulkaniczną.

 

Źródło:

http://www.khon2.com/news/local/story/Earthquake-swarm-continues-between-Kilauea-and/CEHnn2aZCkmI1buW123KzA.cspx

http://www.bigislandvideonews.com/2012/02/22/video-puna-area-on-hawaii-island-shaken-by-mysterious-force/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jot

A może ci co tak chcą tych

A może ci co tak chcą tych kataklizmów niech spobie palna najpierww łeb i niech dadzą życ co chcą. Bo zdaje mi się, że na forum to wiekszość czeka na ostateczne rowiązanie a nie z ciekawościa podchodzą do  dnia codziennego. Ale to podobno cecha Polaków.

Portret użytkownika fredi

Cecha Polaków? Co za

Cecha Polaków? Co za bzdura.Mówienie o tych sprawach jest normalne dla kazdego człowieka. Nie mamy wpływu na  zmiany w przyrodzie. Cała ekologia to jeden wielki przekręt aby  zarobili bobaci. Nic więcej. Pierdyknie kilka wulkanó i  po sprawie. Człowiek raczej da rade ale kto tam wie. Nie ma sensu się martwić bo to nie od nas zależy. Owszem, warto mieć  cos  zapasów ale  też bez przesady.

Portret użytkownika Slaby5

Człowiek nie ma wpływu? Miał

Człowiek nie ma wpływu?Miał na to,że doprowadził do Katastrofy na planecie!Ale Ty tego nie wiesz,że była III Wojna światowa,że Tą  Wojne światową prowadziła ludzkość.Ta Wojna doprowadziła do zagłady ludzkości i kolejny proces ewolucji,w który powtarzanie  jest historii światowej na Ziemi.. Nazywanie Wojny światowej pochodzi z tamtego okresu,a na Ziemi nie było i nie ma świata,ani wojen światowych. Cywilizacja ludzi prowadzi wojny między narodami ,a nie światami.Co do wyniszczania środowiska natrualnego planety??Czy Człowiek nie ma wpływu na zaśmiecanie lądów i wody?

Portret użytkownika Blackhawk83

Dinozaury wyginęły,nas też

Dinozaury wyginęły,nas też może czekac taki los.Ziemia co jakiś czas się restartuje Smile I kto wie,może właśnie za niedługo,przycisk restart zostanie wcisnięty.Tak i tak nie mamy na to wpływu,bo na siłę natury,nie ma bata we wsi.     PS.z tym "restartem" to taka metafora ;) 

Portret użytkownika Slaby5

A kiedy "Tyfon' runoł na

A kiedy "Tyfon' runoł na Ziemie zaczeły się trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów.Czy wzrosła akywność wulkanów w stosunku do trzęśień Ziemi.Bilans wychodzi na zero,ale kolejność jest zachowana trzęsienia ziemi ,a następnie erusje  wulkaniczne.Wulkany na planecie nie były od Zawsze.Były czasy na planecie,kiedy nie znano trzęśień ziemi ,ani erupsji wulkanicznych,nie znano też chorób,ani grożnych nie czytano! Jakie znaki dni ostatecznych.Czego ostatecznych?Trzęsienia ziemi,erupsja wulkaniczna,głód,choroby,śmierć i cierpienie na Ziemi są od tysiąc leci!

Portret użytkownika Z i e m i a n i n

Proszę się nie przejmować nie

Proszę się nie przejmować nie zmartwiłem się, jeżeli to było do mnie. Obecnie obserwuje się nagły wzrost wulkanizmu na całym globie. Wiele wulkanów emituje na skale kontynentalną popioły (niedawno na Islandii, Kamczatka, Afryka, Ameryka Południowa) które przeszkadzają w lotach, po za tym zmieniają klimat na Ziemi. Tak nie ma jakiś wyjątkowych wybuchów, ponieważ to jest dopiero początek aktywności Ziemi. Zgadza się, były wulkaniczne katastrofy i inne, jednak nie było wtedy ludzi. Biblia podaje je jako znaki a nie narzędzia zagłady, chociaż i tu można dyskutować. Teraz uaktywniają się również superwulkany, również pod wodą gdzie jest ich znacznie więcej niż na powierzchni. Zakwaszają wodę i flora umiera. Świat jest na skraju wielkich przemian związanych nie tylko z przyrodą ale i z katastrofami z kosmosu, oraz globalną wojną i uciskiem ludzkości.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem