Szok! Kometa Lovejoy przetrwała przelot przez koronę Słońca

Kategorie: 

Nowo odkryta kometa, która wleciała wczoraj w Słońce bardzo zaskoczyła naukowców. Nikt nie przypuszczał, że uda jej się dolecieć tak daleko a co dopiero przetrwać podróż i oddalić się w kosmos. Trudno to nazwać innym słowem niż SZOK.

 

Według obowiązującej wersji nauki, komety są bryłami lodu. Zawsze, gdy to prawidło było poddawane w wątpliwość kończyło się to uśmiechem politowania ze strony TYCH, CO PRZECIEŻ WIEDZĄ. Jak jednak wyjaśnić to, że ta "bryła lodu" zdołała nie tylko spenetrować koronę słoneczną, ale po prostu wyleciała z drugiej strony i mimo częściowego odparowania po prostu poleciała dalej.

Kometa Lovejoy udowodniła, że jest zbudowana z czegoś, co było w stanie przetrwać temperaturę ponad miliona stopni Celsjusza, bo taką temperaturę ma korona słoneczna. Teraz nadszedł czas na analizę zdjęć. Powyższy film pochodzi z SDO.

Ciekawe, jakie wyjaśnienie tego zdumiewającego zdarzenia zaproponują nasi naukowcy, gdy już skończą się drapać po głowie.

 

Źródłohttp://www.msnbc.msn.com/id/45691807/ns/technology_and_science-space/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Alma Gemela

Względem płatnych naukowców

Względem płatnych naukowców mamy zdecydowanie mniejsza wiedzę techniczną i to chyba raczej dobrze, że nie trzymamy sie ustalonych przez nich ''zasad'' działania wszechświata? Obserwacje i opinie(zwykłych) ludzi badających te zjawiska powinny byc dla ''uczonych''- motorem, rywalizacją -co niesie za soba rozwój i zdobywanie coraz większej wiedzy przez wszystkie strony Lol  Mnie ciekawi dlaczego założenie jest takie, że słońce generuje a nie absorbuje ciepło/energię? Tak jak jest to w przypadku Ziemi ? 

''Im większy talent,tym większa możliwość pomyłki'' Talmud

Portret użytkownika Danuta Ignatiuk

  Jedyną pewną rzeczą,która

 Jedyną pewną rzeczą,która pędzi w kierunku Ziemi i została jej do pokonania tylko jedna czwarta trasy-to kometa OLBERS  odkryta w 1815 r!Przyniosła słynne Waterloo Napoleona i ,pole bitwy zasłane trupami poległych żołnierzy gdzieś na terenie obecnej Belgii!Przyniosła przegrane wojny Napoleona z Rosją 1812 r oraz 'bitwę narodów"pod Lipskiem w 1813 r.również dla niego przegrane i jego wielki upadek.W 1887 r  kometa ta powróciła i przyniosła przetasowania na europejskiej scenie po przegranej wojnie Prus i Francji.W 1956/7 r. kometa Olbers znów powróciła-mielismy wieloletnią i krwawą wojnę w Indochinach,powstały pierwsze projekty lotów kosmicznych Alfa-57 i Beta-57 oraz Gamma-59,powstała nowa broń atomowa,jądrowa,kobaltowa,napalmowa,fotojonowa i odkryto zabójczy laser! W dawnym ZSRR oraz USA wybudowano pierwsze reaktory atomowe.Kometa OLBERS z rodziny komet Neptuna powraca średnio co 72 lata.W 2024 stanie ponownie w peryhelium.Gdzie wybuchnie kolejna wielka wojna? Kto tak regularnie wykorzystuje powroty wielkich komet do prowokowania krwawych wydarzeń na arenie międzynarodowej?w 1985 r. zrodziny komet Neptuna powróciła kometa Halleya,wybuchł wtedy reaktor atomowy w Dubnie na Ukrainie (niedaleko Lwowa) nazywany "Czarnobylem".Tak działają powroty wielkich komet. Danuta Ignatiuk-23 XI 2007 r.   Portret użytkownika Danuta IgnatiukW roku 2013  najbliżej Ziemi Danuta Ignatiuk(nie zarejestrowany), ndz., 2011-09-25 14:38 Vote up!Vote down!-4 W roku 2013  najbliżej Ziemi  i Słońca będzie stała kometa Kopffa z 1906 r.Ona bezpośrednio przyniosła rewolucję w Niemczech i w Rosji. Wraca co 6,19 lat.Powróciła 1913,1919,1925,1931,1936,1940,1945,1951...   Proszę sobie sprawdzić, co przyniosła narodom. 1913-wojny bałkańskie 1919-powstało nowe państwo Niemiec, w rok potem Polska toczyła woję z Rosją, miała miejsce Bitwa Warszawska 1920 1925-umierał Lenin 1931-wojna Rosji z Japonią 1936-wojna domowa w Hiszpanii, w rok potem 1937 Japonia zaczęła kolejną wojnę z Chinami 1940-trwała II w.św. 1945-koniec II w.św,kapitulacja III Rzeszy 1951-kometa znów powrócila, w dwa lata potem umarł Stalin,w Polsce trwała wojna domowa 1957-patronowała wojnie w Indochinach i Wietnamie 1963-śmierć prezydenta USA J.F.Kenned'yego na skutek zamachu 1969-w rok potem 13 XII 1970 masakra robotników polskich na Wybrzeżu 1976-10-13 VI 1976-masakra robotników Radomia 1982-koniec epoki Lońki Breżniewa w Rosji,a właściwie Leonidy de Bagration ks.de Wagram! Tak wyglądały rządy na Kremlu! 1989-upadek socjalizmów w Europie-w Polsce,Rumunii, itp... 1995-nadal trwała wojna w Jugosławii 2000-nadal wojna w Serbii 2008-nadal wojna w Serbii,brytyjska policja odkryła proceder ludobójstwa na narodach Europy i szantaże ukraińskim uranem 2013-kometa Kopff powróci.Gdzie wybuchnie kolejna wojna?Co sto lat wstecz były same wojny! 1913,1813,1713,1613,1513,1413,1213,1113,1013,913,813,713,613,513,413,313,213,113,13r.ne 13 r.przed nasza erą, 31r.pne...itp Danuta Ignatiuk-23 XI 2007       

 

Portret użytkownika yazo

Odnośnie czepiania się

Odnośnie czepiania się ortografii w postach..Zwykłe literówki można i należy wybaczyć. Jednakże ordynarne błędy ortograficzne nie mają żadnego usprawiedliwienia i są wynikiem niedouczenia.I proszę nie zasłaniać się dysortografią. To lenistwo umysłowe, niestety bardzo powszechne w sieci.Błędy jako takie nie zmieniają kontekstu wypowiedzi, świadczą jedynie o autorze, podważając jego wiarygodność... bo skoro ktoś nie potrafi poprawnie pisać, to..pozdrawiam

Portret użytkownika gash

Daltonistów też uważasz, za

Daltonistów też uważasz, za leniwych umysłowo z powodu tego, że nie widzą kolorów, a murzynów za brudasów? Taki komentarz raczej świadczy o Twoim ograniczeniu.  Ty na pewno też nie wszystko potrafisz i na pewno masz jakieś upośledzenia i nie życzę Ci, aby ktoś to kiedyś Tobie wypomniał w taki nie miły i dyskryminujący sposób, jak robisz to Ty! Dzięki i pozdro.PSAdmin mógłby popracować nad tym, aby w okienku do wpisywania komentarzy działała opcja sprawdzania pisowni :) 

Portret użytkownika Stanisław

Dbanie o poprawne

Dbanie o poprawne wypowiadanie się czy pisanie w języku ojczystym jest przejawem patriotyzmu. Zasłanianie się jakimiś dziwnymi chorobami jest przejawem ignorancji i lenistwa. Dawniej każdy mógł, bo musiał się nauczyć ortografii. Wynalazki takie jak dysortografia czy dysleksja pojawiły się stosunkowo niedawno i spowodowały że w zasadzie od razu "rozchorowało" się 50% społeczeństwa.

Portret użytkownika babinicz

Po pierwsze nie ma żadnych

Po pierwsze nie ma żadnych dowodów że to była to kometa. Po drugie obiekt juz dużo wcześniej skręcał w stronę słońca czyli albo był przez nie przyciągany albo ktos nim sterował by wykorzystac efekt procy grawitacyjnej. Po trzecie znacie inne takie przypadki ze lecący kamyk opiera się w tak bliskiej odległości, olbrzymiej grawitacji słońca??

Portret użytkownika jaz

Czy ktos mi powie, czy ta

Czy ktos mi powie, czy ta kometa po wylocie "ze Slonca" zminiejszyla sie? Z tego co wiem, to Kometa sklada sie z lodu i jakiejs skaly, lod na powierzchni mogl sie stopic, a warstwa wewnetrzna moglaby pozostac? Wiec w tym chyba nie ma nic nadzwyczajnego?Jezeli sie myle, to prosze mnie poprawic.

Portret użytkownika Israfel

Wiemy, że zbliżyła się do

Wiemy, że zbliżyła się do Słońca blisko, na tyle, że grawitacja zakrzywiła tor jej lotu w bardzo znacznym stopniu. Wydaje mi się też, że odlatywała szybciej niz przyleciała, czyli mógł wystąpić efekt procy grawitacyjnej. Z drugiej strony może to być tylko kwestia perspektywy (samochód jadący kilkadziesiąt metrów przed nami w stronę skrzyżowania wydaje się być cały czas w podobnym miejscu naszego pola widzenia a po skręceniu na skrzyżowaniu nagle zaczyna się szybko oddalać w bok). Jestem ciekaw czy jądro komety, niezależnie czy z metalu, czy skały, zostało stopione i przybrało nowy kształt. Na fakt, że nie wyparowała z pewnością wpływał czas przelotu, czas przebywania w warstwach o różnych temperaturach oraz to, z czaego zbudowane jest jej jądro. Skała przelatując szybko w okolicy słońca mogła stopić się do postaci lawy (albo metal przeszedł w postać płynną).  Potem odlatując ostygła. Ciekawe jaki ma kształt. Może idealna kula? A może cylinder, czy prawie stożek?Macie jakieś pomysły?

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika gash

  Gdyby nie Ci durni

 Gdyby nie Ci durni naukowcy, co mają tak ograniczone umysły, to byście do dzisiaj myśleli, że Ziemia jest płaska. Gdyby nie oni i ich pomysły, nie wiedzielibyście, że jest coś takiego jak pole magnetyczne, że są bieguny. Sami nie wpadlibyście na to, że może być coś takiego jak przebiegunowanie. Gdyby Wam ci naukowcy nie powiedzieli, że ta kometa leci to byście nawet nie wiedzieli, że ona istnieje. Więc może jednak przestańcie po nich tak jechać. Owszem, są omylni i żadna z tych teorii nie jest ostateczna i fundamentalna - ale oni przynajmniej potrafili te teorie wymyśleć i co lepsze: LOGICZNIE UZASADNIĆ. A Wy tutaj zgrywacie mądrali co to pozjadali wszystkie rozumy. Skoro tacy zdolni jesteście - to dawajcie teorię, czemu ta kometa przeleciała i nie została zniszczona. I nie chodzi tutaj o to, że napiszecie: UFO, obcy itd, jeżeli nie potraficie udowodnić tego, że obcy istnieją. I tu się pojawia znowu Wasz problem - nie jesteście w stanie tego udowodnić, bo, żeby coś udowodnić trzeba mieć pewną wiedze, trzeba posługiwać się pewnymi narzędziami, stosować pewną metodologię. Ale Wy tego i tak nie pojmiecie. Większość z Was to pewnie zakompleksione dzieciaki, którym nie chce się chodzić do szkoły. Żyjecie w swoich bańkach i idziecie po najłatwiejszej linii oporu: jak ktoś sfilmował jasny pkt na niebie to UFO, jak samolot zostawia smugi to nas trują, jak na niebie pojawia się tęcza, to oznacza koniec świata itd, itp. Żyjecie raptem paręnaście lat na tej planecie a już wiecie, że to co się tutaj dzieje jest nie normalne a wszyscy w koło nas okłamują. Lepiej przestańcie chodzić na wagary, zacznijcie się uczyć, zacznijcie MYŚLEĆ i wtedy pogadamy. A jeżeli myślenie Was boli to jest mi przykro. Pozdro

Portret użytkownika Max

gash po części się z tobą

gash po części się z tobą zgadzam-nie powinniśmy wieszać psów na naukowcach tak bardzo. Ale to forum na którym każdy pomysł może być przedstawiony i nawet porządnie nawiedzeni kolesie jak ja Smile mogą sobie pobujać w obłokach.a co do tej komety to po przemyśleniu i obejrzeniu jeszcze paru filmików takie coś mi  się wykluło w głowie. H20 ma największą pojemność cieplną ze znanych mi substancji a kometa to lud czyli mamy lodową górę powierzchnia jej topi się od światła ze słońca kupę energii pochłania topnienie 1 zmiana stanu skupienia potem mamy parowanie cieczy 2 zmiana stanu skupienia i w rezultacie otrzymujemy górę lodową w powłoce wody i pary wodnej która (PARA WODNA) osłania tę kometę przed bezpośrednim dostępem żaru słońca do jej lodowego jądra.Tak jak chmury zacieniają ziemię, wiem wiem nie ta skala ale chodzi o analogię. na zdjęciach z przejścia komety koło słońca jej ogon na pewien czas znika czyli para wodna nie była zdmuchiwana z pobliża (komety) bo pewnie jej prędkość mogła się zbliżyć przez ten krótki czas do prędkości wiatru słonecznego i dzięki temu większość żaru słońca zaabsorbowały otaczające kometę obłoki gazów z niej się wydobywające. dochodzi do tego jeszcze zawrotna prędkość z jaką kometa leciała i sądzę że to może być naukowe wyjaśnienie całej sprawy w uproszczeniu .Ale nadal jestem w szoku że to się stało Biggrin

Max na Max albo cisza

Portret użytkownika gash

  No może i tak być, choć

 No może i tak być, choć przy bardzo wysokich temperaturach woda rozbija się na tlen i wodór, które są gazami wybuchowymi więc przy tej temperaturze, gdyby był to zwykły lud, to najprawdopodobniej by eksplodował od razu. Więc raczej:1. Albo to nie była kometa2. Albo ktoś się walną i nie przeleciała tak blisko jak się spodziewano3. Albo coś jeszcze innego. PS.Max cieszę się bardzo, że są tutaj ludzie, którzy potrafią normalnie myśleć. Fantazjowanie czy snucie ciekawych teorii to jedno, a fanatyzm to drugie.  Nie sztuką jest krytykować innych (tutaj naukowców) - sztuką jest przedstawić logiczne kontrargumenty. Jak się na czymś nie znam to się nie wypowiadam ;)undefined

Portret użytkownika NIKT

Gash, Ty ponownie nas

Gash, Ty ponownie nas wysylasz do szkoly i twierdzisz ze jestesmy nieukami. Wypchaj sie Wink !O tym ze Ziemia jest okragla i ze jest pole magnetyczne i grawitacja mowiono juz  tysiace lat temu i mozna to przeczytac w Apokryphach ( Henoch ). Jesli smugi na niebie pozostaja przez wiele godzin, to znaczy ze nas truja ! Jak sie pojawi jakas dziwnie lecaca kuleczka na niebie, to moze to byc UFO, raczej jest to na 100 %  UFO , czyli : NOL ! ( nie jestem pewien czy to rozumiesz ).Jesli chodzi o komete ktora przezyla lot przez korone sloneczna to nie jest to jakas anomalia. Ty niby wielce wyksztalcony, lecz nie jestes w stanie nic konkretnego powiedziec. Objechales wszystkich z gory na dol i wrzucasz nas wszystkich do jednego garnka.Co do komety :Tutaj glownie chodzi o jej predkosc !Jesli bedziesz chcial przebic piescia cegle ( w taki sposob jak to robi  karatega ) to sie skaleczysz. Jesli to zrobi karatega, to nawet nie poczuje bolu. Dzieje sie tak dlatego, ze predkosc calego zdazenia, oraz sila woli potrafi wytworzyc wokol jego piesci energie ktora niszczy cegle a jednoczesnie chroni dlon. Kometa ta, byla moim zdaniem, ( jestem pewien ze sie nie myle) chroniona taka wlasnie energia !Taka energia chroni tez stopy ludzi,  ktorzy przechodza po rozzarzonych weglach.

Portret użytkownika gash

Ja Cię nie wrzuciłem do tego

Ja Cię nie wrzuciłem do tego garnka. Sam się do niego wrzuciłeś pisząc taką odpowiedź, gdyż są tutaj ludzie, którzy mają głowę na karku a nie wierzą w bajki Wink Zresztą patrząc po kulturze wypowiedzi typu "wypchaj się" nie jesteś żadnym partnerem do godnej dyskusji więc żyj sobie dalej w świecie smerfów i gumisiów (bądź innych wyimaginowanych tworów) które bierzesz za prawdziwe tylko dla tego, że Twój otwarty umysł poprzez odczucia serca Ci tak mówi Wink Wątpię, żebyś kiedyś jakiś apokryf miał w rękach. Wyczytałeś o nich na jakiejś pseudo naukowej paranormalnej stronie i przyjmujesz to za fakt - wiec sory, nie mamy o czym rozmawiać skoro tak łatwo przyjmujesz cudze żarty/urojenia/fantazje etc za prawdę. Pseudo naukowe wyjaśnienia wszystkiego mogę Ci wymyśleć z sufitu i to 20 na raz. Pozdro.

Portret użytkownika nihil novi

Gash. Rzucasz rekawicę, jak

Gash.Rzucasz rekawicę, jak Zbyszko z Bogdańca.Wejdź na szczyty i wtedy oceniaj co na dole, lub żyj, nie krzywdząc nikogo,lat wiele i wtedy...co do "komety" to jak pisałem, jest nie-typowa co do prędkości, zdaje się, że zabrała sporo energii ze sobą, nie wyparowała, a nawet nie zmniejszyła objętości - dlaczego? nie wiemwiele nie wiemy,szukamy cząstki Higgsa czyli wzbudzenia "pola" powodujacego, że pusta przestrzeń staje się nadprzewodnikiem dla oddziaływania slabegoszukamy cząstki, choć wiemy, że cząstki to zjawiska wtórne- to lokalne zaburzenia w polach kwantowych   

Portret użytkownika babinicz

Problem w tym że ci naukowcy

Problem w tym że ci naukowcy niczego nie wyjaśniaja albo jak juz próbując cos wyjasnic to wymyslaja bajki w które trudno uwierzyc. Żyje na tym swiecie kilkadziesiat lat i jeszcze kilka lat temu takich apokaliptycznych zmian na ziemi nie było w dodatku nie dających się w racjonalny sposób wyjaśnić.
 
Z czego musiałabyc ta 200 m kometa skoro wytrzymała taka temperaturę i oparła się przyciąganiu przez słońce, ale za to słonce spowodowało ze zawróciła.

Portret użytkownika gash

Ok, zacznijmy od tego, że

Ok, zacznijmy od tego, że bardzo ogólnikowo podchodzisz do tych "naukowców". Fajnie się ich obraża, skoro mówimy o nich, jak o jakiejś bandzie idiotów w białych kitlach, którzy snują się po korytarzach laboratoriów jak tresowane małpy. Ale urealnijmy teraz tą sytuację. Ok - coś, co do tej pory było brane za kometę miało wpaść w Słońce i jak wszystkie komety zostać zniszczone. Jednak się tak nie stało. Pytanie dla czego. Możemy sobie tutaj siedzieć na forum. Raczej żaden z nas nie jest specjalistą z dziedziny astrofizyki, więc nasze teorie możemy opierać na podstawie wiedzy wyniesionej ze szkoły, zaczerpniętej z internetu, wyczytanej w czasopismach popularnonaukowych. Jednak takie teorie będą się miały do rzeczywistości jak pięść do oka. To tak jak by stereotypowa blondynka miała powiedzieć czemu samochód nie odpala w zimę wiedząc tylko, że samochód ma 4 koła i kierownicę. Najprawdopodobniej minęła by się z prawdą tak bardzo, że powstał by kolejny kawał o blondynkach. Więc fajnie jak by odpowiedź na pytanie co się stało z "naszą kometą" odpowiedział jednak ktoś, kto profesjonalnie zajmuje się badaniem kosmosu i zna się na fizyce. Więc może, żeby nie znowu nie wołać tych strasznych naukowców podajmy tutaj jakiś prawdziwy autorytet. Co byś powiedział, gdyby np prof. Wolszczan (http://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Wolszczan) wziął się za badanie tego fenomenu? Chyba nie powiesz, że gość jest bezmyślny, że nie wie co gada i że nie ma wiedzy. Że ktoś taki nie mógłby dać toerii dla czego stało się tak a nie inaczej? I muszę Cię zmartwić: on jest naukowcem. Ja myślę, że on by nam bajek nie opowiadał. Poza tym, jak ktoś taki ogłasza jakąś teorię to raczej nie robi tego na podstawie swoich przemyśleń. Zazwyczaj jest to podparte badaniami, obliczeniami, analizami i obserwacjami. Więc dajcie już spokój takim ogólnikom: że ci bezmyślni naukowcy. Tylko udowadniacie Tym swój poziom niewiedzy. Obrażacie swoją ignorancją właśnie takich ludzi jak prof. Wolszczan czy np  Stephenem Hawkingiem bądź świętej pamięci Marię Skłodowską.

Portret użytkownika gamerider

To był DESTINY ze stargatem

To był DESTINY ze stargatem an pokładzie. Zawsze jak kończy się paliwo to nurkujemy w koronę słoneczną aby nabraz zapasów na dalszą podróż. No ale jak już zatankowaliśmy to niedługo Was ziemnianie odwiedzimy :).

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem