Henry Kissinger doradcą Trumpa ds. polityki zagranicznej. Sojusz Rosji i USA ma stanowić przeciwwagę dla potęgi Chin

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Brandon/CC BY-NC 2.0

Zwycięstwo Donalda Trumpa miało przynieść radykalne zmiany. Nikt jeszcze do końca nie wiedział o jakich zmianach była mowa. Jednak wiedząc jakie jest podejście Trumpa do Putina można się spodziewać, że Zachód będzie chciał teraz uznać Rosję za swojego sojusznika, zaś Chiny, rosnąca potęga militarna i ekonomiczna, staną się wrogiem numer jeden.

 

Zacznijmy od tego, że 93-letni Henry Kissinger to bardzo doświadczony polityk, był doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego oraz Sekretarzem Stanu podczas prezydentury Richarda Nixona i Geralda Forda. Podobno jeszcze w latach 70., czyli za czasów istnienia Związku Radzieckiego miał wskazywać, że na dłuższą metę to Chiny stanowią największe zagrożenie dla USA.

Ten amerykański dyplomata kompletnie ignorował nagonkę na Rosję i regularnie spotykał się z Władimirem Putinem. Do dziś jest przekonany, że Stany Zjednoczone, mimo wszystko, powinny utrzymywać dobre relacje z Rosją. Kissinger do dziś pozostaje zwolennikiem zbliżenia z Putinem a jego wybór na doradcę ds. polityki zagranicznej wyraźnie pokazuje jaki kurs polityczny zostanie obrany przez USA.

 

Amerykański dyplomata ma pełnić rolę pośrednika między Rosją a Stanami Zjednoczonymi i będzie działał na rzecz stabilizacji sytuacji na Ukrainie. Jeśli dobrze poznamy postulaty Kissingera to powinniśmy zrozumieć, że obecne podziały w Europie na zwolenników i przeciwników Rosji wkrótce nie będą miały kompletnie żadnego znaczenia.

 

Przyszły doradca ds. polityki zagranicznej w administracji Donalda Trumpa jest przekonany, że sojusz z Rosją będzie mieć korzystne znaczenie dla przeciwstawienia się Chinom. Co istotne, za rządów Trumpa, USA mają nie tylko znieść sankcje - Kissinger zaleca aby Zachód uznał rosyjskie wpływy w Polsce i krajach bałtyckich, w Iranie, Afganistanie i Chinach. W kwestii Ukrainy, polityk twierdzi, że Rosja częściowo wycofa się ze wschodniej części kraju w zamian za nieoficjalne uznanie Krymu jako terytorium rosyjskiego.

 

Trudno powiedzieć co dokładnie oznacza "uznanie rosyjskich wpływów" w naszym kraju, ale z całą pewnością zagorzali przeciwnicy Rosji przeżyją szok. Pokazuje to po raz kolejny zresztą, że Polska nie jest niezależna a najważniejsze decyzje, dotyczące naszego państwa, zapadają za granicą.

 

Jednak w skali międzynarodowej nie powinniśmy mieć już wątpliwości, że Stany Zjednoczone będą teraz prowadzić ostrą nagonkę na Chiny. Sojusz chińsko-rosyjski został bardzo źle przyjęty - atak na Rosję oznacza reakcję Chin, zaś atak na Chiny oznacza reakcję Rosji. Jak zatem widać uznano, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakończenie nagonki na Rosję, zniesienie sankcji, współpraca z Putinem i wspólne zwrócenie się przeciwko nowej globalnej potęgi - przeciwko Chinom.

 

Źródła:

http://www.politico.com/story/2016/12/trump-kissinger-russia-putin-232925

http://www.bild.de/politik/ausland/donald-trump/kissinger-will-zwischen-russland-und-usa-v...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

I wszystko się wyjaśniło.

I wszystko się wyjaśniło.

Simpson-Trump sukcesywnie odkrywa swoje prawdziwe oblicze. Wybrał sobie na doradcę ogromnie wpływowego architekta NWO, znanego także pod przydomkiem Doktor Zło. 

Henry Kissinger to kanalia najwyższego sortu. Łączy w sobie wszystkie te patologiczne cechy, które uprawniają mnie do stwierdzenia, że może okazać się gorszy od Hitlera. Ten laureat pokojowej nagrody Nobla nie kryje swojego zamiłowania do zbrodni ludobójstwa. Według niego ludzie starsi są niepotrzebni, bo to bezproduktywni zjadacze chleba.

Dr. Evil jest oczywiście zwolennikiem depopulacji, która powinna dotknąć w szczególności kraje ubogie. Marzy mu się chazarska dominacja nad światem poprzez jeden światowy rząd w Nowym Porządku Świata. A ma on powstać na popiołach wojennej pożogi, ponieważ wojna jest według niego warunkiem koniecznym do dokonania tych "radosnych" dla ludzkości zmian. 

Sympatyczny staruszek Henry jest przekonany, że rychło ta wojna nastąpi, a USrAel użyje w niej broni, o której istnieniu świat jeszcze nie wie.

Taki to z niego doświadczony polityk i dyplomata. 

Dr. Evil ? A może Devil...

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika ACHILES

Jeśli Rosjanie pójdą na ten

Jeśli Rosjanie pójdą na ten nowy plan szatański, to już po nich !!!

Tyle razy już szatańskie siły wydymały swoich niby sojuszników, tak jak obecnie teraz też chcą wydymać niby Naszych politycznych pajacy panujących na przemian od ćwierćwiecza ponad . 

A Chińczycy, co jak co, ale zdrady, nie wybacza, dla niedźwiedzia, a szatany jeśli rozbiją ten sojusz, to najpierw te dwie potęgi zwrócą między sobie, a potem dobije każdego z osobna, bo taki jest szatański PLAN od dawna, gdyż doskonale wiedzą, że nie mają najmniejszych szans przeciwko sojuszowi SMOKA Z NIEDŹWIEDZIEM, będąc samemu papierowym TYGRYSEM. 

Portret użytkownika inzynier magister

Zgnilizna lewackie europy

Zgnilizna lewackiej europy skończy się wojną domową zaplanowaną przez iluminatów !!! "Berlin pozbawiony jest jakichkolwiek pierwiastków religijnych. Targi „bożonarodzeniowe” są tylko z nazwy, a tak naprawdę są multikulti. Tam nie ma krzyży, nie ma aniołków, nie ma żadnych symboli religijnych. Trudno doszukiwać się tam jakiś akcentów świątecznych.Ta ideologia multikulti oznacza, że część dzielnic jest po prostu muzułmańska, gdzie zakazane są symbole chrześcijańskie. Zakazane są one w przestrzeni publicznej. W całym Berlinie obowiązuje poprawność polityczna, co oznacza jak najmniej akcentów chrześcijańskich. Do tego mamy wojnę islamskich klanów, mamy islamskie gangi motorowe, przejmowanie przez islamistów kontroli nad podziemiem narkotykowym, nad świadkiem przestępczym. Salony gier zostały już opanowane przez klany islamskie. Na jednym z mostów w centrum Berlina co dziesięć metrów stoją śniadzi, nieeuropejsko wyglądający ludzie, którzy oferują kokainę. Robią to otwarcie i oficjalnie, kiedy obok –praktycznie bez reakcji – przejeżdżają radiowozy milicyjne. Tak właśnie wygląda dzisiejszy Berlin. Jednocześnie mamy Rigaer Strasse, która jest siedliskiem lewackiego terroryzmu. Nie boję się tego słowa. Tam terroryści lewaccy okupują kamienice, ponieważ nie uznają prawa własności. Walczą z policją, są uzbrojeni i dobrze zorganizowani. Instruują swoich pobratymców z innych krajów m.in. to oni byli właśnie na Marszu Niepodległości 11 listopada wtedy, kiedy doszło do starć. Lewacki terroryzm rozszerza się także z Berlina. Salaficki terroryzm także rozszerza się ze stolicy Niemiec, bo również oni mają tam jedno ze swoich centrów. […] Deso Dogg, salaficki raper, który przystąpił do tzw. Państwa Islamskiego, swobodnie działał w Berlinie nagrywając teledyski. Proszę spojrzeć na teledysk „Osmanen Germania”, który otwarcie nawołuje do przemocy, tym razem Turków wobec Niemców. To wszystko razem tworzy taką kulturę, w której trudno jest zatrzymać wojnę, jaką islam wydał Europie.

Sz. Kozupa: Mamy tu do czynienia z tzw. hate speech, o której często Pan mówi, w której poszczególni imamowie nawołują do ekstremizmu?

Red. W. Gadowski: Tak, dlatego, że tzw. hate speech dotyczy tylko i wyłącznie ludzi o poglądach prawicowych. Lewicowcom i islamistom się tego nie zarzuca, a mowa nienawiści uprawiana jest w meczetach salafickich, gdzie otwarcie nawołuje się do rozprawy z chrześcijaństwem i z białymi.

„Angela Merkel, Donald Tusk, Martin Schulz i Jean-Claude Juncker – to ci ludzie siedzieli za kierownicą tira, który wjechał w gości targów bożonarodzeniowych w Berlinie. Prowadzona przez nich ideologia multikulti zabija mieszkańców Europy” – mówi publicysta Witold Gadowski.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"... Trudno powiedzieć co

"... Trudno powiedzieć co dokładnie oznacza "uznanie rosyjskich wpływów" w naszym kraju, ale z całą pewnością zagorzali przeciwnicy Rosji przeżyją szok. ..."

... Nie przeżyją... Zaksztuszą się własną śliną.

A rząd zmienimy.

Powstanie Partia Słowiańska, która przejmie rządy.

 

Strony

Skomentuj