Henry Kissinger doradcą Trumpa ds. polityki zagranicznej. Sojusz Rosji i USA ma stanowić przeciwwagę dla potęgi Chin

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Brandon/CC BY-NC 2.0

Zwycięstwo Donalda Trumpa miało przynieść radykalne zmiany. Nikt jeszcze do końca nie wiedział o jakich zmianach była mowa. Jednak wiedząc jakie jest podejście Trumpa do Putina można się spodziewać, że Zachód będzie chciał teraz uznać Rosję za swojego sojusznika, zaś Chiny, rosnąca potęga militarna i ekonomiczna, staną się wrogiem numer jeden.

 

Zacznijmy od tego, że 93-letni Henry Kissinger to bardzo doświadczony polityk, był doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego oraz Sekretarzem Stanu podczas prezydentury Richarda Nixona i Geralda Forda. Podobno jeszcze w latach 70., czyli za czasów istnienia Związku Radzieckiego miał wskazywać, że na dłuższą metę to Chiny stanowią największe zagrożenie dla USA.

Ten amerykański dyplomata kompletnie ignorował nagonkę na Rosję i regularnie spotykał się z Władimirem Putinem. Do dziś jest przekonany, że Stany Zjednoczone, mimo wszystko, powinny utrzymywać dobre relacje z Rosją. Kissinger do dziś pozostaje zwolennikiem zbliżenia z Putinem a jego wybór na doradcę ds. polityki zagranicznej wyraźnie pokazuje jaki kurs polityczny zostanie obrany przez USA.

 

Amerykański dyplomata ma pełnić rolę pośrednika między Rosją a Stanami Zjednoczonymi i będzie działał na rzecz stabilizacji sytuacji na Ukrainie. Jeśli dobrze poznamy postulaty Kissingera to powinniśmy zrozumieć, że obecne podziały w Europie na zwolenników i przeciwników Rosji wkrótce nie będą miały kompletnie żadnego znaczenia.

 

Przyszły doradca ds. polityki zagranicznej w administracji Donalda Trumpa jest przekonany, że sojusz z Rosją będzie mieć korzystne znaczenie dla przeciwstawienia się Chinom. Co istotne, za rządów Trumpa, USA mają nie tylko znieść sankcje - Kissinger zaleca aby Zachód uznał rosyjskie wpływy w Polsce i krajach bałtyckich, w Iranie, Afganistanie i Chinach. W kwestii Ukrainy, polityk twierdzi, że Rosja częściowo wycofa się ze wschodniej części kraju w zamian za nieoficjalne uznanie Krymu jako terytorium rosyjskiego.

 

Trudno powiedzieć co dokładnie oznacza "uznanie rosyjskich wpływów" w naszym kraju, ale z całą pewnością zagorzali przeciwnicy Rosji przeżyją szok. Pokazuje to po raz kolejny zresztą, że Polska nie jest niezależna a najważniejsze decyzje, dotyczące naszego państwa, zapadają za granicą.

 

Jednak w skali międzynarodowej nie powinniśmy mieć już wątpliwości, że Stany Zjednoczone będą teraz prowadzić ostrą nagonkę na Chiny. Sojusz chińsko-rosyjski został bardzo źle przyjęty - atak na Rosję oznacza reakcję Chin, zaś atak na Chiny oznacza reakcję Rosji. Jak zatem widać uznano, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakończenie nagonki na Rosję, zniesienie sankcji, współpraca z Putinem i wspólne zwrócenie się przeciwko nowej globalnej potęgi - przeciwko Chinom.

 

Źródła:

http://www.politico.com/story/2016/12/trump-kissinger-russia-putin-232925

http://www.bild.de/politik/ausland/donald-trump/kissinger-will-zwischen-russland-und-usa-v...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Syn

To widać gołym okiem...w

To widać gołym okiem...w Niemcach zniknęło pół miliona osób..ktoś wie co z tymi ludźmi się stało?? W tym samym czasie do Niemców przybywa sprzet wojskowy z usa jeden z największych jak dotychczas...sami uchodźcy mówią że Merkel wie po co oni tu są.....nikt z nich nie pracuje np w pier.....j fabryce jak to zakładano ze zarobkowicze.. uchodźcy dostają socjal ciuchy jedzenie za darmo i kasę na dzięki,a wręcz mają przyzwolenie na gwałty...więc co jest grane się pytam...CZEMU WSZYSCY WCIĄŻ CZEKAJĄ..jak na tragedię..CZEMU NIKT NIE ZADAJE TYCH PYTAN...??

Portret użytkownika kosiardeyablos

"...suwerena". Hm  .Nie ma

"...suwerena". Hm  .Nie ma takiej opcji. Merkel ładuje całąmożłiwą kase lącznie z ciapatymi w przygotowania do rozpierduchy..Niemiec. Granica na Odrze zostaje takąjaka jest. Islam nie przejdzie tek=j lin i choćskoczy na chwile ale wpierdol dostanie i nara. Czyn twki w ludziach. Ja jak i inni znajomi, w sztuce walki bojowej jesteśmy na "oczekiwaniu". Po za tym istneijąca możliwość katastrofy naturalnej która calkowicie pogłębi europe stanowi fakt przygotowań merkelówy do czegojś istotnego w rozgrywkach polityczno militarnych. Sieć bunkrów budowanych za unijne i niemiecki socjal istnieje naprawde i nie jest to kit. Zresztą obecna polityka rządu prowadzi do konkretnych celów a niektórym,i z nich jest prefabrykacja sojuszu w celu zuzuskania przewagi. Syjowsze chcą demontarzu systemu parlamentarnego ale im to nie wyjhdzie, układ z żydami to przykrywka mająca na celu dokonywanie istotnych w Polsce zmian. Pewne rzeczy nie mogądziaćsię od razu. Stosowanie zasłony dymnej ma na celu osiągnięcie pewnego pułapu który pozwoli na rozstrzygnięcie korzystne dla słowian. Zagarniećie Lwowa chodzi w gręjak i sojusz z Białorusią. Putin sobie a My sobie. Odnośnie Merkel - Nord Stream 2 jest niemcom potrzebny do sfianlizowania budowy żródle energi potrzebnych do utrzymania "podziemia". Energia odnawialna jak wiatraki pracuje=ąnad zasileniem podziemnego kompleksu zbrojnego - tam znikają ciapate tworzac im raj - qrwy też są, spoko, nie ma kóz bo po co jak majądziwki i kolesi od rowa. Njabliższy naszych granic bunkier - zespól bazy podziemnje wzajemnie połączonej znajduje się w szabskim Zgorzelcu. Południowo,północny gazociąg jak i sieć energetyczna ma problem - Polska ma wyjebane i olała ciapatyzacje co było hakiem pod nogi Makreli. Działania rządu ukruciły zakusy makreli i reszty żydowia w znaczący sposób ale nic nie może byćot tak robiona na hura...czas....Merkel zbroji ciapatych i nastąpi inwazja pojebów w 2017. jakkolwiek oto lista podziemnych w pełni uzbrojonych i działających już i w pełni wyposażonych baz nr 1 na terenie Niemiec :. BERLIN
KOLONIA
HAMBURG
BREMEN
KOLONIA
DÜSSELDORF
MONACHIUM
STUTTGART

Strony

Skomentuj