Zatrudniono pierwszego na świecie roboto - prawnika

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Robot - prawnik Ross, stworzony przez IBM, oparty na sztucznej inteligencji Watson, został zatrudniony w międzynarodowej Kancelarii Prawniczej Baker & Hostetler, podał w poniedziałek 16 maja br. portal Futurism.

 

 

 

Robot funkcjonuje w dziale, który prowadzi działalność związaną z postępowaniami upadłościowymi. Na razie w komórce tej nadal zatrudnionych jest 50 osób.

 

Ross jest w stanie zrozumieć pytania i udziela hipotetyczne odpowiedzi, posługując się cytatami z literatury fachowej. Cyberautomat filtruje duże ilości nieistotnych informacji i pomaga adwokatom zwiększać efektywność pracy.

 

Ponadto sztuczna inteligencja jest stale ulepszana poprzez kooperację z prawnikami, co ma owocny wpływ na rozpatrywanie spraw bieżących. W artykule nie opisano, jak Ross trafił się do Baker & Hostetler i czy jego twórcy otrzymują jakieś wynagrodzenie.

 

25 kwietnia br. w Pekinie w buddyjskiej świątyni Longquan rozpoczął pracę robot mnich o nazwie Syaner. Urządzenie jest w stanie replikować ludzką mowę, czytać pisma i odtwarzać muzykę. Ponadto Syaner posiada umiejętność prowadzenia dialogu i odpowiada na pytania ludzi, zwiedzających świątynię.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Mąż straszny 44

Sędziowie czesto wydają

Sędziowie czesto wydają wyroki jakby byli bez serc. Prawo jest logiczne, ale program też można zaprogramować by wydał wyrok sprzeczny z logiką prawa. W prawie są okolicznosci łagodzące, ale może być różnie. My jednak mówimy o pomocy naukowej, czysto naukowej... paragrafów prawa jest multum, żaden prawnik ich nie zna na pamięć, często coś zapominają... program nir zapomina.

Strony

Skomentuj