Masowe aresztowania uczniów w Szwecji z powodu konfliktu Afgańczyków i Syryjczyków

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Niektórzy świadkowie twierdzą, że konflikt miał podłoże religijne. Do masowych aresztowań doszło w Szkole im. Knuta Hahna w mieście Ronneby w południowej Szwecji z powodu konfliktu między dwiema grupami imigrantów z Syrii i Afganistnu, pisze dziennik Kvellsposten.

 

 

„Dwóch uczniów z innej szkoły przyszło tutaj i zaczęło mówić przykre rzeczy o Arabach. Wtedy zebrała się spora grupa Arabów, aby ukarać sprawców. Potem przyszli Afgańczycy, którzy wcześniej kłamali, że są dziećmi, a mają co najmniej 25 lat i zaczęła się wojna. Byliśmy przerażeni i wyszliśmy na zewnątrz. Ci ludzie byli silniejsi od nas” – powiedział jeden ze świadków zdarzenia.

 

W krwawej bitwie w ostatni czwartek uczestniczyło 100-150 osób. Masowe aresztowania miało miejsce w ostatnim dniu semestru tuż przed świętami Bożego Narodzenia po zakończeniu uroczystej ceremonii szkolnej. Na miejsce przyjechało kilka patroli policyjnych i karetki. Wszyscy uczniowie zostali wysłani do domów, a budynek szkoły zamknięto. Sprawców zamieszek odstawiono do ośrodków dla nieletnich uchodźców, aby nie dopuścić więcej do takich burd.

 

Burmistrz gminy Ronneby Roger Fredriksson zauważa, że podobne konflikty mają miejsce w całym kraju. „Jaki był powód - nie wiem. To jest całkowicie nie do przyjęcia "- dodał.

 

W ubiegłym roku Szwecja przyjęła 163 tysięcy uchodźców, z czego 35 tysięcy to tak zwani młodzi ludzie bez rodziców, którzy twierdzą, że mają mniej niż 18 lat (niepełnoletnim dużo łatwiej uzyskać zezwolenia na pobyt). To ostatnie zjawisko dotyczy głównie przybyszów z Afganistanu. Zasadniczo tylko 20% uczestników bójki było w posiadaniu jakichkolwiek dokumentów.

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj