Francja używa dronów do dostarczania poczty

Kategorie: 

Źródło: http://earth-chronicles.com/

Francuska firma DPD dostała pozwolenie ze strony działu lotnictwa cywilnego kraju do wykorzystywania dronów w celu dostarczania poczty. Fakt ogłoszono na stronie internetowej doręczyciela.

 

Testy, w których stosuje się drony do dostarczania wiadomości są prowadzone w wielu krajach, na przykład w Singapurze oraz Australii. Jednak dotąd drony nie były zaangażowane do regularnego dostarczania przesyłek, głównie ze względu na specyfikę lokalnych przepisów oraz z powodu braku odpowiedniej infrastruktury.

Grupa DPD przeprowadzała testy dronów w ciągu ostatnich dwóch lat, w sumie w tym czasie urządzenia spędziły ponad 600 godzin w powietrzu. W 2015 roku odbył się pierwszy pokaz projektu, podczas którego wiadomość została dostarczona do przedstawicieli władz transportowych Francji. Została wtedy dostarczona przesyłka o wadze 1,5 kilogramów, która przebyła 14 kilometrów.

 

Póki co maksymalny zasięg transportowy dronów wynosi 20 kilometrów, urządzenie może rozpędzić się do prędkości 30 kilometrów na godzinę i transportować paczki o wadze do trzech kilogramów. Do nawigacji drony wykorzystują GPS oraz aparat, który przenosi obrazy do operatora w dziale pocztowym. Drony są także wyposażone w spadochrony.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Skomentuj