Chiny przejęły na Morzu Południowochińskim drona podwodnego - USA domagają się zwrotu maszyny

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Media poinformowały dziś, że jeden z dronów podwodnych, należących do marynarki wojennej USA, został pojmany przez Chiny na spornym Morzu Południowochińskim. Stany Zjednoczone złożyły notę protestacyjną i domagają się zwrotu swojej własności, co z pewnością nieprędko nastąpi.

 

Do zdarzenia doszło 15 grudnia, około 90 kilometrów na północny zachód od filipińskiej zatoki Subic. Jest to chyba pierwszy taki przypadek. Według Stanów Zjednoczonych, dron operował na wodach międzynarodowych z poszanowaniem prawa. Oczywiście innego zdania byli chińscy marynarze.

Na miejscu operowały w sumie dwa podwodne bezzałogowce, które należą do marynarki wojennej USA, lecz są obsługiwane przez cywilów. Maszyny pracowały w ramach programu, który zajmuje się badaniem wody pod kątem zasolenia, temperatury i czystości wody do celów wojskowych.

 

Jeden z dronów został przejęty przez chińską marynarkę wojenną tuż przed przechwyceniem go przez amerykański statek służby oceanograficznej USNS Bowditch. Chińczycy po prostu podpłynęli, wyciągnęli bezzałogowca z wody i odpłynęli, nie reagując na protesty załogi statku Bowditch.

 

Co ciekawe, chińskie władze potwierdziły doniesienia o otrzymaniu noty protestacyjnej, ale nie odpowiedziały nawet na żądania Amerykanów. Skoro Chiny uznają Morze Południowochińskie jako swoje terytorium, być może uznano, że dron mógł zajmować się działalnością szpiegowską albo po prostu naruszył granice morskie i postanowiono przechwycić intruza. Jest to już kolejny w ostatnim czasie incydent, który poważnie psuje relacje na linii Chiny-USA i wygląda na to, że w najbliższej przyszłości pojawią się kolejne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

USA może chcieć ekalować

USA może chcieć ekalować konflikt z Chinami by nie dopuścić Trumpa do władzy ! W Polsce też ekaluje konflikt podycany przez sorosa za pośrednictwem agentury NWO jak folksdojcze i nowocześni banksterzy ! Już widać mocne posunięcia by robić rozruchy i by w świat poszła wiadomość że rząd pani Szydło jest jak w Korei Północnej ! Trzeba jakoś zablokować marsz nienawiści sorosa przez sejmi i miasta ! Bo inaczej coś się stanie że wybuchną niepokoje a o nie chorzi sorosowi i jego slugusom ! Należy też wzmocnić modlitwę do Jezusa Miłosiernego, Maryi Dziewicy i Ducha świętego o to byśmy się nie dali złu eNWOwców !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Montezuma

Weź przestań ..... Niby jako

Weź przestań ..... Niby jako argument podajesz PŚ, choć ta sama księga mówi, aby modlić się jedynie do YHWH, ba .... to nakazał Chrystus mówiąc, "a wy tak się módlcie : Ojcze nasz, któryś jest w niebie ....", a na 3 postacie, do których każesz się modlić nie ma Boga ..... Ty siebie nazywasz Chrześcijaninem ? Ty jesteś katolikiem, a katolicy to sekciarze, a nei chrześcijanie . W KRK na milion świąt, które są praktycznie codziennie, nie ma ani jednego z jedynie 3 ,k tóre Bóg przykazał .... No cóż, ale jest napisane w Apokalipsie, że nierządnica omamia czarami, właśnie takich ludzi, jak Ty, którzy nie wierzą w Boga, tylko w tradycje - tak jak faryzeusze, ale to już po samych owocach widać .....

Portret użytkownika Medium

Polscy katolicy z racji

Polscy katolicy z racji tłumaczenia modlitwy "Ojcze nasz" powinni być z punktu zaszeregowani jako lucyferianie. Wykażę:

"Ojcze nasz, któryś jest w niebie...", a powinno być "Ojcze nasz, któryś jest w niebiosach"

NIEBO -> NIET BOGA

NIEBIESA -> NIET BIESA

Prawosławni modlą się tak:

"Otcze nasz, iże jesi na niebiesiech" (piszę fonetycznie)

Różnica jest istotna, a można to także tłumaczyć tradycją astologiczną, która dzieli urodzenia na nocne i dzienne, wskazuje półkulę, gdzie przebywa Słońce i tę, gdzie przebywa Księżyc, także Saturn.

Portret użytkownika lipka

Wojskowe drony Usa powinny

Wojskowe drony Usa powinny pilnować wód terytorialnych Usa a nie pływać po M. Chińskim. Piepszenie wojskowych o pokojowym wykorzystaniu jakichkolwiek instalacji przez wojsko to jak wmawianie ciemnym ludziom, że psie gówno można zamienić w złoto. Wojskowi z Usa są na całym świecie i wszędzie twierdzą, że muszą tam być bo bronią własnego kraju. Ich pieski czyli różne rządy tzw. niepodległych krajów wychodzące z wręczanych teczek, szczekają na każdego kto może mieć inne zdanie o amerykańskiej inwazyjnej polityce. Imperializm amerykański jest aż nadto widoczny i trwa niezakłucany od zakończenia II W. Ś. Olbrzymie łapówki, kłamstwa, oszczerstwa, podjudzanie, mydlenie oczu i wciskanie ciemnoty to ich sztandarowa broń. Skąd my to znamy, wypisz wymaluj czyjś bóg i jego świta.

Portret użytkownika fix

Mam to gdzies, moga im to

Mam to gdzies, moga im to wyslac w kosmos.

Raz w roku jem nie dobre czipsy, jak sie b. Wqu..r..ie.

Co jeszcze zostanie zabronione picie różowego wina z czipsami.

W szpitalach sa inkubatory z wosp, badanie sluchu dla dzieci urodzonych z problemami za darmo, pompy insulinowe itd. 

Oczywiscie to powinno panstwo finansowac, ale tego nie robi. Czemu, wiec wosp blokowac skoro tyle dobrego przynosi szarakom z ulicy pytam retorycznie tych paciuloków, jesli pacioluk z bledem to przepraszam to chyba ze slaska, a gwary nie znam raczej z kabaretu.

Dlaczego nie napiszecie, ze prawdopodobnie wosp w tym roku nie bedzie wspierana pol. Ambas.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj