Policja w Arabii Saudyjskiej aresztowała kobietę, która pokazała się bez tradycyjnego stroju muzułmańskiego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak podaje arabska gazeta Al-Sharq, kobieta, która ponad dwa tygodnie temu odważyła się wyjść na ulice Rijadu bez stroju zakrywającego twarz, została zatrzymana przez policję. Jej sytuacja może nawet zapoczątkować prawdziwą rewolucję w Arabii Saudyjskiej.

 

Pod koniec listopada, Malak Al Shehri umieściła na Twitterze swoje zdjęcie. Kobieta nie posiadała tradycyjnego muzułmańskiego stroju i miała odsłoniętą twarz, co wywołało powszechne oburzenie w tym rygorystycznym państwie. Za złamanie tamtejszego prawa, wielu Saudyjczyków domagało się najostrzejszej kary - egzekucji.

Po złożonej skardze, sprawą zainteresowała się policja, która zatrzymała kobietę, o czym powiadomił pułkownik Fawaz al-Maiman, rzecznik policji w Rijadzie. Burza z powodu Malak Al Shehri była zbyt wielka aby można było ją zignorować. W końcu złamane zostało prawo, które nakazuje tamtejszym kobietom zasłaniać twarz - przynajmniej częściowo.

 

Trudno powiedzieć co grozi Malak Al Shehri za złamanie saudyjskiego prawa moralnego. Swoim "niestosownym" ubraniem sprowokowała wielu ludzi. Podczas gdy część komentatorów uważa, że kobieta powinna nawet stracić życie za odstępstwo, pozostali uważają, iż wykazała się niezwykłą odwagą. Jej sytuacja spowodowała, że kobiety zaczęły domagać się zniesienia tego "upokarzającego" prawa, które nakazuje zasłaniać im twarze. Malak Al Shehri może otrzymać karę cielesną - ewentualnie rząd w Rijadzie może ulec presji i wprowadzić rewolucyjne zmiany w prawie.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika BigStan

Znając tych brudasów, mogą

Znając tych brudasów, mogą tej kobiecie zgotować parszywy los za "samowolkę" - na tym przykładzie widać jacy to zrypani są u nich przy korycie władzy, nic tylko tych czołowych brudasów potraktować w odpowiedni sposób by mogli poczuć na własnej skórze jak to jest, gdy gnoi się innych.

Portret użytkownika Jonny Bravo

To tylko sarkazm. Wszyscy

To tylko sarkazm. Wszyscy doskonale wiemy kim są wahabici. To jak dyskusja z faktami. Poza tym przypomniełem sobie o pewnej saudyjce, którą poznałem kiedyś na antypodach. Ubierała się normalnie, po europejsku (powiedzmy, bo zawsze była obwieszona złotem od stóp do głowy), chodziła do pubu na piwo, itd. Tylko zawsza sprawdzała telefony komórkowe, czy któryś z kolegów nie ma jej zdjęcia, i błagała żeby nie "wrzucać" zdjęć z nią na "twarzoksiążkę", bo wujek by ją zajeba(.).

Portret użytkownika Rosół z kur wielu 2

Sadomasochiści z tych

Sadomasochiści z tych muslimów. Po co marnować taki "towar"!? Przecież nie potrzebny jej worek na głowę bo zacnie cieszy oko :D Ładna po buzi, zgrabna i jakiś tatuaż od łydki biegnący ciekawe gdzie.... Łoj nauczył bym ją tego i owego Biggrin A te chłopy z tej Arabii to widać głupsze od swoich ukochanych kóz, no ale o gustach się nie dyskutuje Biggrin

Strony

Skomentuj