Aktywność sejsmiczna w Yellowstone pozostaje na typowym poziomie

Kategorie: 

Źródło: Internet

W listopadzie w obrębie kaldery superwulkanu Yellowstone w Ameryce Północnej, zarejestrowano 142 trzęsienia ziemi. Największe z nich miał miejsce 24 listopada i osiągnął magnitudę 2,9 stopni w skali Richtera. 

 

Dwa dni później na północny zachód od jeziora Yellowstone zarejestrowano kolejne równie silne wstrząsy. Oprócz tego doszło do dwóch rojów trzęsień ziemi. Najpierw seria 14 zjawisk sejsmicznych zarejestrowanych 1 i 2 listopada w pobliżu miasta West Yellowstone. Nie były one silniejsze niż 1,3 stopni. 

Dużo większy rój trzęsień ziemi miał miejsce między 23 a 26 listopada, kiedy doszło do 63 wstrząsów. Większość epicentrów znajdowała się na południowym zachodzie kaldery. To właśnie w tym roju wystąpiły dwa najsliniejsze wstrzasy listopada.

Tego typu aktywność jak wspomniana powyżej, nie jest niczym nadzwyczajnym w okolicy Yellowstone. Podobny poziom zjawisk sejsmicznychzaobserwowano również w poprzednich miesiącach. W normie jest również inflacja terenu, która postępuje z dynamiką 5 cm rocznie. 


 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika debaucher

Tak,tak.Przebierajcie nogami

Tak,tak.Przebierajcie nogami i odliczajcie,kiedy wreszcie pier[...]nie to Yellowstone i obróci w pył pół kontynentu.Najlepiej w tej intencji jeb[...]cie koronkę od majtek do czegoś tam...

Nie możecie się doczekać i już trzecie udami...

Na pohybel wam miłosierni "katolicy"...psie syny.

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika William Wallace

Wulkan Yellowstone wybuchnie

Wulkan Yellowstone wybuchnie pytanie tylko kiedy. Jak wiadomo zwierzątka już tam dwa razy spierdzielały i raz sie asfalt stopił. No a jakby pierdyknął to ameryka ma przerąbane jak i my wszyscy. Potem  zima przez 3 lata i luzik.Tylko pewnie ludzie zaczęli by się zabijać aby przetrwać. No chyba żeby inne państwa chciałyby amerykę dobić aby wykorzystać ich dramatyczną sytuację to by się podziało.

 

Portret użytkownika keri

Do Modów w sprawie bana AMR.

Do Modów w sprawie bana AMR.

Biorę całą winę na siebie. Wiem, że to przeze mnie AMR dostał bana. Konkretnie to kilka dni nie pisałam postów i AMR wyczuł na forum nierównowagę energetyczną  co skutkowało mniej wyszukanym słownictwem w jego komentarzach.

Chcę zaproponować najprostsze i najlepsze rozwiązanie:

Jutro jest dzień Mikołaja i wypada zrobić coś miłego, tzn uchylić bana AMR.

W zamian zobowiązuję się przynajmniej 2 razy w tygodniu w grudniu pisać posty, co będzie wystarczające do tego, aby AMR czuł się komfortowo na forum i nie balansował na krawędzi regulaminu.

W grudniu nie powinno się takich spraw przeciągać, ponieważ warto ładnie zakończyć rok.

Dziękuję za optymalne załatwienie sprawy Smile

Strony

Skomentuj