Słowacja nie przyzna islamowi statusu religii

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Jonathan Gill/CC BY-NC 2.0

Władze Słowacji przyjęły nową ustawę, która pozwala przeciwstawić się islamizacji. Zgodnie z nowymi przepisami, Słowacja jeszcze przez wiele lat nie uzna islamu jako jednej z oficjalnych religii ze względu na zbyt małą liczbę wyznawców.

 

Projekt ustawy, zgłoszony przez nacjonalistyczną Słowacką Partię Narodową, zdobył większość głosów w parlamencie. Od teraz, jakakolwiek religia musi mieć co najmniej 50 tysięcy wyznawców, tj. o 30 tysięcy więcej niż dotychczas, aby uznać ją za oficjalną religię w tym państwie.

 

Ostatni spis ludności wskazuje, że wśród 5,4 miliona mieszkańców, około 2 tysiące to muzułmanie. Wyznawców islamu jest zbyt mało, dlatego muzułmańskie organizacje nie mogą liczyć na dotacje ze strony państwa. Zabrania się również prowadzenia islamskich szkół. Andrej Danko, lider Słowackiej Partii Narodowej powiedział, że należy zrobić wszystko aby "na naszej ziemi nigdy w przyszłości nie powstał żaden meczet".

 

Pod koniec maja 2016 roku, premier Robert Fico dał do zrozumienia, że Słowacja nie będzie przyjmowała uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Dodał, że muzułmańscy migranci zmieniają oblicze każdego kraju, do którego przybywają i oczywiście w tej kwestii ma absolutną rację - wystarczy przyjrzeć się obecnej sytuacji w całej Europie Zachodniej.
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 44

krok w dobra stronę ale

krok w dobra stronę ale zapobiegawczo trzeba było jeszcze ze dwa zera dodać a jeszcze lepiej uznać za niebezpieczą sektę i zabronić funkcjonowania/"wyznawania" na terytorium kraju.

Głosuj przeciw
-1

Strony

Skomentuj