Operacja Fałszywej Flagi, czy to możliwe, że Amerykanie chcą zatopić swój lotniskowiec?

Kategorie: 

Niedawno informowaliśmy o tym, że w marcu 2012 w rejonie Zatoki Perskiej pojawi się kolejny amerykański lotniskowiec USS Enterprise. Powstała pewna teoria wedle, której okręt zmierza tam w celu zatopienia lub bycia zaatakowanym. Ma to stanowić pretekst do wojny z Iranem.Sprzeciw Rosji i Chin odnośnie interwencji w Iranie stanowi kłopot dla USA i Izraela. Już dawno docierały sygnały, ze może dojść do prowokacji, której efektem miałoby być przedstawienie interwencji, jako odpowiedź na jakieś wydarzenie o znaczenie militarnym. Wtedy taka wyższa konieczność mogłaby teoretycznie neutralizować sprzeciw obu mocarstw sceptycznie podchodzących do interwencji w Iranie. Znamy to dobrze z przeszłości, kiedy podobne spektakularne wydarzenia powodowały zbrojne, niby odwetowe, akcje armii USA. Wojna w Afganistanie jest dobrym tego przykładem.

Przecież i atak na Pearl Harbour i na WTC spowodował rozpoczęcie wojny. Zwolennicy teorii Fałszywej Flagi wskazują właśnie na Pearl Harbour, jako przykład takiej operacji. Rzeczywiście dziwnym trafem wtedy do pacyficznego portu przybiło kilka wręcz muzealnych okrętów, które poszły na dno. Amerykanie nie stracili żadnego z nowoczesnych jak na tamte czasy lotniskowców.

Źródło: wikimedia.org

Wiemy na pewno, że USS Enterprise jest na służbie od 50 lat. Ten lotniskowiec ma być zresztą wycofany w przyszłym roku i zastąpiony supernowoczesnym, USS Gerald Ford. Czy to możliwe, że USS Enterprise zostanie zaatakowany lub nawet zatopiony? Niestety to całkiem prawdopodobny scenariusz, bo koszty złomowania napędzanego ośmioma reaktorami kolosa mogą być znacznie wyższe niż jego zniszczenie w walce.

Amerykanie mogą liczyć na to, że taki spektakularny akt wojny zamknie usta Rosji i Chinom i umożliwi im podbicie Iranu. Zresztą wystarczy mieć pamięć dłuższa niż rybka akwariowa, aby zobaczyć podobieństwa propagandy poprzedzającej wojnę w Iraku do tej, jaką słyszymy dzisiaj. Co za różnica czy mówimy o broni masowej zagłady czy o broni atomowej. To jest nadal ta sama retoryka a poszukiwania mitycznej broni już po podbiciu Iranu będą pewnie przypominać te z Iraku i skończą się rozłożeniem rąk i głupimy uśmieszkami.

Niektórzy idą jeszcze dalej w przewidywaniu rozwoju wypadków w okolicy Zatoki Perskiej. Przypominają oni izraelski atak na amerykański okręt USS Liberty w 1967 roku. Ten atak został początkowo przypisany Egiptowi, który był w stanie wojny z Izraelem. Można wysnuć wniosek, że celem tej operacji izraelskiej było włączenie USA w bezpośredni konflikt zbrojny. Gdy to się nie udało a dowody na atak Izraela zostały ujawnione stwierdzono, że atak był pomyłką, bo okręt wzięto za egipski. Ta sprawa wskazuje na to, że takie wydarzenia miały miejsce w przeszłości, więc i tym razem może do nich dojść.

Można sobie wyobrazić atak z wykorzystaniem łodzi podwodnych, który będzie wyglądał tak jakby wykonali to Irańczycy. Może lotniskowiec wcale nie ma zostać zatopiony tylko po prostu zaatakowany. Informacje o tej hipotetycznej operacji są powielane w Internecie w bardzo dużej ilości kopii. Jak sami mówią autorzy tego anonimowego przesłania, robią to po to, aby zdemaskować te plany i uczynić je powszechnie znanymi, co ma realnie obniżyć szanse na skuteczne przeprowadzenie tego planu.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Realista2

Kiedy byłem tylko nieco

Kiedy byłem tylko nieco młodszy, gdy w sklepach straszył ocet a jeansy kosztowały całą pensję mojego ojca, krążył po kraju nad Wisłą taki dowcip:Najlepszym rozwiązaniem dla Polskibyło by wypowiedzenie Stanom wojny.A jak przyjdą, to się poddaći mażyć tylko aby chcieli brać. 

Portret użytkownika nlander

tak jak M.

tak jak M. Jackson. stwierdzono ze wiecej kasy mozna zrobic na nim jak jest martwy niz jak jest zywy. to samo z tym statkiem..Zarobmy na jego smierci. W kapitalistycznym swiecie rozbiorki to dobry interes. A sprytne rozbiorki moga sie okazac znakomitym sukcesem.Ja to odbieram jako proba robienia interesu w interesie. WTC jets tez przykladem...Wymiotuje na ACTA, USA, NWO i inne tego typu skroty.

Portret użytkownika ad vocem

Witam wszystkich. Od

Witam wszystkich.Od dłuższego czasu bywam na tym forum jako czytelnik.Tematy wybierane przez admina są zupełnie inne jak te na forach "Niezależna.pl","WP" itd.Stwierdzam,że na szczęście pijarowcy nie mają prawa bytu na tym forum.Przy próbach dodawania dziegciu do miodu reakcja forumowiczów jest natychmiastowa.Pozdrawiam myślących samodzielnie.

Portret użytkownika baca

"uwielbiam" tych wszystkich

"uwielbiam" tych wszystkich wielebnych cwaniaczkow, zwlaszcza specjalistow od swietego Jana
posluchajcie matolki kogos kto NAPRAWDE przeczytal apokalipse sw.Jana
boziu ma zamiar uratowac tylko 144000 ludzi, demokratycznie po 12 tysiecy z kazdego plemienia. to byla dobra wiadomosc. ta lepsza jest take ze to WSZYSTKO beda tylko i wylacznie żydzi. a ta najlepsza nowina mowi ze w odroznieniu od "tych co przyjma znamie" bestii, boziu ma zamiar "swoich" żydow TEZ PODPISAC SWOIM IMIENIEM NA ICH CZOLACH. a ta super swietna wiadomosc brzmi: to beda tylko i wylacznie "niezbrudzone nigdy kobieta" samczyki.
moje pytanko do wielebnych: po co boziowi mlodze prawiczki w liczbie 144000? to jakis homoparadise, czy jak?
ktos nie wierzy? NO TO PRZECZYTAJCIE TE CHOLERNA APOKALIPSE DO QRWY NEDZY

Portret użytkownika xxx1

Ja nie wiem co mam na ten

Ja nie wiem co mam na ten temat myśleć ale nie ufam USA w ogóle. Wydaje mi się, że USA tonie a tonący nawet brzytwy się chwyta. Wiem, że atak na Iran zaszkodziłby bardzo zarówno Europie jak i Azji(ropa). A im słabsza Europa i Azja tym silniejsze USA. to jest moje rozumowanie ale ja się na tym nie znam.

Portret użytkownika Andrzej1

Scenariusz bardzo

Scenariusz bardzo prawdopodobny, tylko że żaden publicysta w TV nie przedstawi takiej wizji jako opcji i to realnej. Gdyby tak zrobił -utrata pracy gwarantowana. Najgorsze jest, że tylko niewielki % społeczeństwa widzi prawdę.W latach 30-tych zeszłego wieku fundacja Rockefelera przeprowadziła badania na temat wpływu reklamy,muzyki, kina na zachowania mas ludzkich. Dokumentów szczegółowych tych badań nie ujawniono, z udokumentowanych przecieków -stwierdzono, że w bardzo łatwy sposób można "ogłupić" ludzi. Im więcej ludzi zostanie poddanych danemu czynnikowi tym lepszy zostanie osiągnięty efekt, jeżeli jeszcze uznany autorytet będzie orędował w temacie, reszta jak owieczki podąży za nim. Budżet tych badań zamknął się kwotą 14mln dolarów!, wartość z lat 30-tych. Nie dziwią mnie dziś takie scenariusze USA. Dla ludzi rządzących (nie mylić z prezydentem i senatem) w USA liczą się zyski a nie straty społeczne, ludzkie, czy moralne.

Portret użytkownika XMan

Wszystko

Wszystko możliwe,powiedziałbym nawet pewne .WTC jest typowym przykładem ,że jak się chce coś zrobić to się zrobi a głupi no może za wyjątkami naród amerykański to łyknie.Atak na Iran jest dawno zaklepany to tylko kwestia czasu kiedy zaczną.Ciekaw jestek kto pierwszy USA czy Izrael bo jeśli Izrael do tego dołączy to znaczy ,że w 1949 roku pewien pan popełnił błąd i za mało wybudował ..........wiadomo czego.

Portret użytkownika arkmal

uważam, że USA jest skłonne

uważam, że USA jest skłonne zaryzykowac III WŚ nawet jesli miałaby to byc wojna atomowa. Zamieszanie, konflikt zbrojny na terenie Europy/Azji jest bardzo "na rękę" USA. Jakże bezpiecznie jest "wojowac" z dala od własnego terytorium.Wyobraźcie sobie jak wyglądałoby USA porównując do Europy i Azji w których toczyłaby się walka. Zniszczenia, terror, głod, a USA bezpieczne za oceanem - swego rodzaju Raj na Ziemi. Może to brednie, może przesadzam ale odnoszę dziwne wrażenie, że USA nie jest Państwem, które liczy się ze skutkami... Interesuje ich wyłącznie zysk i władza.

"...bo go natura mnóstwem wszelkich złości uposażyła..."

Portret użytkownika Pola

Dla nch wojna, to tylko dobry

Dla nch wojna, to tylko dobry interes. Poślą swoich chłopców jako mieso armatnie na rzeź, a kiedy wrócą w metalowych skrzyniach, to urządzą im pogrzeby i gdzieś przybiją tabliczkę z nazwiskiem poleglego bohatera. Amerykanie mają tak wyprane mózgi, że dadzą sobie wmówic kazde zagrożenie, zatem swoich synów i córek nie żałują i posyłają na wojny, które przecież są planowane w gabinetach rekinów biznesu i polityki. Szkoda naszych nwerów i wysiłków, bo co ustalą, to się wydarzy. My tylko musimy w końcu przestac chorować na "amerykanizm", skończyc z mrzonkami o wielkiej przyjaźni z USA i ich wsparciu, a zacząć budować naszą prawdziwą niepodległość i niezależność. I jeszcze jedno: lepiej mieć przyjaciela za płotem, niż za oceanem, bo zanim tamten przyleci, to nas swojskie psy zagryzą, jak to w historii naszej było już parę razy.

Portret użytkownika arkmal

uważam, że USA jest skłonne

uważam, że USA jest skłonne zaryzykowac III WŚ nawet jesli miałaby to byc wojna atomowa. Zamieszanie, konflikt zbrojny na terenie Europy/Azji jest bardzo "na rękę" USA. Jakże bezpiecznie jest "wojowac" z dala od własnego terytorium.Wyobraźcie sobie jak wyglądałoby USA porównując do Europy i Azji w których toczyłaby się walka. Zniszczenia, terror, głod, a USA bezpieczne za oceanem - swego rodzaju Raj na Ziemi. Może to brednie, może przesadzam ale odnoszę dziwne wrażenie, że USA nie jest Państwem, które liczy się ze skutkami... Interesuje ich wyłącznie zysk i władza.

"...bo go natura mnóstwem wszelkich złości uposażyła..."

Portret użytkownika M.

"Jakże bezpiecznie jest

"Jakże bezpiecznie jest "wojowac" z dala od własnego terytorium."Dodam jeszcze od siebie, że nic tak dobrze nie rozkręca konsumpcyjnej gospodarki, jak przemysł zbrojeniowy!Hey hooo hey hoooo woyenky by sie chciauooooo...  Pozdrawiam,M.

Portret użytkownika Oko

Po informacji o USS

Po informacji o USS Enterprise, pierwszym skojarzniem było, że amerykanie wysyłają go w rejon Zatoki Perskiej w jednym celu; po co złomowac jak można go wykorzystać do kolejnej prowokacji. Sami go zatopią, a wina obarczą Iran, wiec lepszego powodu do wojenki nie będzie.Nie była to tylko moja opinia, ale również kilku znajomych; a dzisaj informacja o operacji "fałszywej flagi". Hm....Pozatym nie wiem czy ktoś wie, że USS Enterprise od lat był lotniskowcem szkoleniowym a w ostanim czasie została zmieniona prawie cała kadra na jego pokładzie. Młodego, niedoświadczonego miesa armatniego nie bedzie im szkoda tak samo jak starego gruchota jakim jest Enterprise.  

Portret użytkownika maxandy

Słyszałem o jeszcze bardziej

Słyszałem o jeszcze bardziej przewrotnym planie USA. Otóż  mają zamiar dokonać prowokacyjnego ataku na Iran, rzucić tam większość swoich sił a tym samym sprowokować miłującą pokój i wysokie ceny fropy Rosję  do udzielenia wsparcia militarnego jeszcze bardziej miłującego pokój Iranu.  DEMOKRATYCZNA Republika Chin Tymczasowo Goszcząca W Tybecie udzieli wsparcia Iranowi i Rosji w walce z amerykańskimi zaplutymi karłami reakcji i pośle im 500 głowic jądrowych na dzień drobry. Potem dokonają desantu na terytorium USraeloKanadoMeksa  a wtedy USmani wyjdą ze swych kryjówek w schronach i zakryją chińczyków hamburgerami i biedne głodne hordy żółtków tak się będą nimi zapychać, aż dokonają żywota na ziemi UsRaelskiej. I taki będzie koniec demokracji na ziemi, a my będziemy zmuszeni do końca swoich dni wcinać frytki i hamburgery zapijane CocaColą ...

Portret użytkownika Gaolo

Teorie, teorie... Zachęcam do

Teorie, teorie...
Zachęcam do obejrzenia dokumentów odtajnionych przez rząd US odnośnie rozpoczęcia wojny w Wietnamie. Tam tez był "reżim" itp. Nagle atak na statek US i trach wojna gotowa. Nie chodzi bynajmniej o to że Afganistan czy Wtc albo pearl harbor to było coś innego ale na Wietnam są poprostu legalne papiery Smile I czy to wszystko naprawdę teorie spiskowe przy takich dokumentach? Podejrzewam że wojna będzie ale raczej na wiosnę. US chcą mieć czas na wyrzucenie wojska blisko (Izrael, kuwejt, zatoka preska). Unia porzycza kasę bankom i obciąża długiej obywateli, a US ma inne lekarstwo na problemy gospodarcze. Zginie 5000 amerykańskich marynarzy synów i ojców w służbie pokoju (cynizm!).
PS. Zachęcam do oglądania RussiaToday Channel na YT.

Portret użytkownika Gość

OK, OK.. pamiętajmy jednak,

OK, OK.. pamiętajmy jednak, że ryzyko dla USA jest ogromne... zapewne wywiad sprawdza, na ile prawdziwe są postawy Rosji i Chin i czy to jest blef, czy coś wiecej. Nikt nie będzie ryzykował III WŚ z użyciem głowic jądrowych, bo nie tylko zwykli ludzie, ale i politycy rządzący mocarstwami chcą żyć, jak wszyscy - a wojna nuklearna byłaby końcem dla wszystkich, dla nich też. 

Portret użytkownika Luu

Podobno Księżyc jest już

Podobno Księżyc jest już wykupiony, jeżeli tak to zapewne te dziwne twory to budynki. Więc jakie ryzyko podejmują najbogatsi niszcząc ludzi i Ziemię? Piszesz z punktu widzenia nas - owieczek. A to są wilki kolego.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem