Francois Fillon, przeciwnik islamizacji, wygrał francuskie prawybory prawicy

Kategorie: 

Źródło: Flickr/UMP Photos/CC BY-NC-ND 2.0

We Francji trwają już przygotowania do wyborów prezydenckich, które mają zupełnie odmienić sytuację w państwie. W partii politycznej Republikanie, prawybory wygrał Francois Fillon, który zapowiada radykalne zmiany.

 

Fillon, były premier Francji, pokonał w zeszłym tygodniu Nicolasa Sakrozy'ego a wczoraj wygrał z Alainem Juppe. Postrzegany jest jako faworyt przyszłorocznych wyborów prezydenckich, podczas których zmierzy się z Marie Le Pen z eurosceptycznego Frontu Narodowego.

 

Zwycięzca prawyborów zapowiada podniesienie wieku emerytalnego i wydłużenie tygodnia pracy z 35 do nawet 48 godzin, co z pewnością oburzy część francuskiego społeczeństwa. Lecz z drugiej strony, Fillon chce również ograniczyć wsparcie socjalne ze strony państwa, jest przeciwnikiem islamizacji i stanie w obronie francuskich wartości.

 

Rosyjskie media przyjęły z zadowoleniem, że kandydat na prezydenta Francji chce nawiązać dobre stosunki z Rosją i rozpocząć współpracę na rzecz walki z radykalnym islamem. Jeszcze przed drugą turą prawyborów oświadczył, że Katar i Arabia Saudyjska powinny natychmiast zabrać z Francji sunnickich fundamentalistów. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Strony

Skomentuj