Rosja testuje rakiety dla nuklearnych pociągów pancernych

Kategorie: 

Źródło: Internet

W Rosji z powodzeniem przetestowano rakietę balistyczną, która ma łączyć się z systemem kolejowym "Barguzin". Pierwsze testy międzykontynentalnej rakiety balistycznej odbyły się na początku listopada tego roku.

 

W ramach testu sprawdzano prawidłowość uruchomienia rakiety. Analizowano także pracę urządzeń wyjściowych, w szczególności wpływ jednostek rakietowych na platformę urządzenia. Pomyślne przeprowadzenie tego etapu otwiera dla twórcom pocisku początek testów w locie.

 

Pierwsze pogłoski o przebiegu testu w powietrzu pojawiły się na początku listopada, ale nie znalazły jeszcze oficjalnego potwierdzenia. Zakłada się, że kompleks będzie do użytku w armii rosyjskiej w 2019 lub 2020 roku.


Jeden pociąg będzie mógł przewieźć sześć międzykontynentalnych rakiet balistycznych. Tworzenie kompleksów typu Barguzin nie jest zakazane przez międzynarodowy traktat start-3, którego celem było zmniejszenie arsenału nuklearnego. Warto też powiedzieć, że podobne koncepcyjne "pociągi śmierci" zostały opracowane w Stanach Zjednoczonych, jednak pod koniec zimnej wojny doprowadzono do odrzucenia idei ich tworzenia.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Mag Chaosu

Od dzisiaj na Tvn rozpoczęta

Od dzisiaj na Tvn rozpoczęta została indoktrynacja środowiska kibiców piłki nożnej. Otóż wg tvn światowe drużyny piłkarskie będą wyposażać swoich piłkarzy w tęczowe sznurowadła do butów. Ma to przedziwdziałać dyskryminacji, homofobi i rasizmowi. Jazda bez trzymanki...

Skomentuj