Zwycięstwo Trumpa oznacza że Unia Europejska potrzebuje własnej armii, powiedział Jean Claude Juncker

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Zwolennik Stanów Zjednoczonych Europy, przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker znów przekonuje do zbudowania unijnej armii. Kilka miesięcy temu dał do zrozumienia, że chciałby widzieć Hillary Clinton jako prezydent USA. Jego nadzieje nie zostały spełnione, dlatego szef KE uważa, iż najwyższy czas aby Europa uniezależniła się od Ameryki.

 

Tuż po zwycięstwie Trumpa, Juncker powiedział, że Unia Europejska musi zrobić wszystko aby utrzymać dobre stosunki transatlantyckie a zwycięstwo kandydata republikanów nie może wpłynąć na relacje z USA. Jednak z drugiej strony, szef KE znów przypomniał o konieczności zbudowania wspólnej, europejskiej armii. Jego zdaniem jest to teraz potrzebne bardziej niż kiedykolwiek aby Europa, w razie zagrożenia, nie musiała polegać na pomocy Stanów Zjednoczonych.

 

Utworzenie wspólnych sił wojskowych UE było dotychczas niemożliwe. Wielka Brytania była największym przeciwnikiem tej inicjatywy i uznawała, że rolę obrońcy Europy pełni NATO. Lecz teraz, gdy mieszkańcy UK wybrali Brexit, głos tego wyspiarskiego państwa nie jest już brany pod uwagę.

 

Jean-Claude Juncker przestał już namawiać do zbudowania Stanów Zjednoczonych Europy ale stwierdził, że nasz kontynent musi ustalić w jaki sposób będzie ze sobą współpracował. Chodzi tu głównie o współpracę wojskową. Plany utworzenia superpaństwa w Europie nie mają poparcia wśród państw, ale powstanie unijnej armii to co innego - pozytywnie w tej kwestii wyraził się nawet węgierski premier, Viktor Orban.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika zbigi

a czym się różni armia NATO

a czym się różni armia NATO od ewentualnej armii europejskiej?? przecież już istnieje wspólna armia. facet gada głupoty! problem tkwi w tym żeby europejska armia NATO zechciała ruszyć dupę jak będzie zagrożenie!

Portret użytkownika lipka

Dlaczego Usa ma tyle do

Dlaczego Usa ma tyle do powiedzenia na świecie? Bo ma za sobą niewolników z jewropy, tzw. "nato" to nic innego jak danie do ręki szaleńcowi władzę i karabin. Co z tego może wyjść? Widzimy jak wygląda wprowadzanie demokracji amerykańskiej na całym świecie, obrona praw człowieka i inne tego typu pierdoły a świat walczy bo tam gdzie płynie kasa tam zawsze znajdą się tacy, którzy pójdą na nie swoją wojnę, będą zabijać bo dobry nie-amerykanin to martwy nie-amerykanin. Europa, stary kontynent, powinna mieć armię by bronić się przed szaleństwem tzw. amerykanów, bo to państwo, które licząc niespełna 300 lat, ma na swych rękach więcej krwi niż cały kontynent europejski przez wszystkie wieki swego istnienia.  Obecne "nato" jest jak rak niszczący zdrowy organizm, nikt nie widzi, jeszcze, jak destrukcyjna jest to siła. Wojsko faktycznie przejęło władzę nad światem a to może prowadzić tylko do jednego, do uśmiercenia całego organizmu.

Portret użytkownika inzynier magister

na stronie rense.com pokazują

na stronie rense.com pokazują zdjęcie z całym rzędem autobusów doworzących w USA na niby spontaniczne protesty, kasa od sorosa leci pełnym strumieniem by rozwalić USA tak jak dla kodziarzy w Polsce !

bez kasy żaden kijowski czy petru by nie przetrwali i nikt by się nie trudził ! kasa musi być od sorosa bo inaczej nikt nie będzie protestował za darmo !to takie proste i oczywiste !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Trump i Putin podzielą świat

Trump i Putin podzielą świat - mówi współpracownik Dugina, Michał Chazin:

"(...) No, a Polska też wejdzie w strefę wpływów Rosji, a jej zyskiem będzie rozszerzenie jej terytorium na [wschodnią] część [dawnej] Galicji. 

- Zgodnie z Pańską wersją, przyszły prezydent USA i obecny prezydent Rosji Putin – powtórzą w istocie [porozumienie] Stalina, Roosevelta i Churchilla z Jałty? 

- Nie ma innego wyjścia. Chyba, że wojna termojądrowa. Jeżeli wygra Clinton. Ale najprawdopodobniej sprawy potoczą się według drugiego scenariusza. Oczywiście, nie będzie to takie proste. Będzie narzucony nowy model gospodarczy, który będzie przypominał model industrializacji z lat 30-tych [XX w.]. Dzięki rublowym zasobom emisyjnym. Będzie 500 mln ludzi w strefie rublowej. To wystarczy, żeby stworzyć całkiem normalną strefę ekonomiczną. Towary konsumpcyjne – z Turcji, elektronika – z Japonii i Korei, samoloty, helikoptery – z Rosji. Taki będzie system podziału pracy."

Zob.: Chazin: Trump i Putin podzielą świat http://polski.blog.ru/222835267.html
 

Strony

Skomentuj