Rosja testuje pociski wydrukowane w drukarce 3D

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rosyjski fundusz badań perspektywicznych przeprowadził badania z wykorzystaniem kul wydrukowanych w drukarce 3D. Testy wykazały, że amunicja niczym nie ustępuje tradycyjnym nabojom.

 

W trakcie drukowania kul była używana technologia laserowego utrwalania. Jest coraz szerzej stosowana w metalurgii hi-tech, gdzie konieczne jest, by wykonywać skomplikowane przyrządy w trybie przyspieszonym.

Technologia laserowego utrwalania jest najbardziej opłacalnym sposobem tworzenia produktów i serii małych detali. Od pomysłu, przed wdrożeniem, projekt przechodzi minimalny czas testowy. Testy kul PSL wydrukowanych w drukarce 3D zostały przeprowadzone przez odpowiednich specjalistów. W trakcie testów wykazano, że nie ma właściwie żadnej różnicy między jakością kul wydrukowanych w 3D, a zwykłych kul.

Deweloperzy udowodnili, że ich produkt posiada wszelkie niezbędne cechy funkcjonalne. Naukowcy są przekonani, że istnieje możliwość rozwoju technologii produkcji na skalę przemysłową, mają być produkowane kule i inne trudne, szczegółowe konstrukcje.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika hfp

Na tokarce można to w minute

Na tokarce można to w minute pocisk wyrobić jak sie zna proces na pamięć. A na drukarce 3d za dużo energi do podgrzania do 3 tysi stopni i długo sie wyrabia no i sam sprzęt drogi. Co pracownik zrobi 30 pocisków to drukarka 2-5

Skomentuj