NASA przetestuje "x-komunikację" w kosmosie

Kategorie: 

Źródło: NASA/W. Hrybyk

NASA planuje przetestować technologię transferu informacji poprzez promieniowanie rentgenowskie. W tym celu inżynierowie przygotowali platformę o nazwie NavCube, która jest oparta na wcześniej opracowanej platformie SpaceCube.

 

Według ekspertów z NASA, technologia pozwoli na przenoszenie gigabitów danych w Układzie Słonecznym w ciągu sekundy. Testy systemu NavCube zostaną wykorzystane w celu wykazania zdolności "x-komunikacji" oraz w celu zatwierdzenia wykorzystywania sygnałów GPS do nawigacji między Ziemią, a orbitą Księżyca.

 

NavCube zostanie zainstalowane na generatorze MXS, będzie można włączać go i wyłączać wiele razy w ciągu sekundy. Impulsy te będą mogły być wykorzystywane do transmisji sygnałów cyfrowych. Sygnał będzie odbierany przez urządzenie NICER, które zostanie zainstalowane na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2017 roku. Głównym celem narzędzia NICER będzie badanie gwiazd neutronowych oraz pulsarów.

 

W trakcie eksperymentu, generator OERS zostanie zainstalowany na osobnej platformie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w odległości 50 metrów od NICER'a. NavCubbe zaplanowano również do badań w dziedzinie technologii, w celu określania odległości między dwoma obiektami za pomocą promieniowania rentgenowskiego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

"...technologia pozwoli na

"...technologia pozwoli na przenoszenie gigabitów danych w Układzie Słonecznym w ciągu sekundy". - większej bzdurii nie czytałem. Średnica US to ładne kilka godzin świetlnych...Czyżby promienie X rozchodziły się z nieograniczoną prędkością, większą od V światła, natychmiast?

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika NS69

A co mają badać na tym

A co mają badać na tym księżycu...piach. Zdobycie marsa ma jakiś sens, a lądowanie na księżycu przed wyprawą na marsa było by tylko marnotrastwem czasu i środków, to tak jakby Kolumb przed swoją wyprawą chciał zbudować bazę wypadową w anglii.

Portret użytkownika keri

Wiele szczegółów widocznych

Janka napisała: "częstują nas zdjęciami księżyca, jaki ja oglądam za pomoca swojego taniego teleskopu."

Wiele szczegółów widocznych przez teleskop z Ziemi na Księżycu świadczy o tym, że jest on znacznie bliżej niż głosi oficjalna wersja. Takich szczegółów nie da się zobaczyć przez teleskop z odległości 200km z dwu miejsc na Ziemi, a Księżyc jest niby 400 tys. km dalej. Zwracam uwagę, że patrzymy na niego przez całą warstwę atmosfery, która to warstwa rzekomo nie pozwala zobaczyć szczegółów w innym miejscu na Ziemi.

Portret użytkownika robertcb

Akurat odległość do Księżyca

Akurat odległość do Księżyca możesz samodzielnie zweryfikować.
W lepszym klubie krótkofalarskim znajdziesz sprzęt pozwalający na odbicie fali radiowej od Księżyca i usłyszenie własnego echa tzw. łączność EME (Earth-Moon-Earth)
Opóźnienie wynosi ok 2,5 sekundy, czyli prędkość światła w próżni przemnożona przez dystans Ziemia-Księżyc-Ziemia.
https://www.youtube.com/watch?v=6c2a0ICPtMM

Portret użytkownika Israfel

"technologia pozwoli na

"technologia pozwoli na przenoszenie gigabitów danych w Układzie Słonecznym w ciągu sekundy ".

Oczywiście, że nie. Przepustowość może być kilka gigabitów na sekundę, ale czas dostarczenia informacji w Układzie Słonecznym będzie zależał od odległości i wynosił do kilku godzin.

Dlaczego piszecie, że technologia pozwoli na przenoszenie danych ... w Układzie Słonecznym. A poza nim już nie?

Chyba, że posługujecie się pojęciem czasoprzestrzeni w rozumieniu :

- Szefie, skąd mamy kopać?

- Stąd!

- A dokąd?

- Do wieczora!

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika Janka

<NASA to są naciągacze

<NASA to są naciągacze wyłudzający miliardy na swoje kosmicznie chore teorie. Wszyscy powinni skończyć w kamieniołomach. Leca na marsa? Może najpierw na księzyc, o którym nic nie wiemy i nie mamy tak cudownych jego zdjęć , chociaż leży tak blisko nas. Ludzie mają oczy a nie patrzą , mają uszy a nie słuchają.  Widzą szczegóły na Marsie a dlaczego nie wyślą łazika na pobliski księżyc. Dyspinując niby taką super aparaturą częstują nas zdjęciami księżycam , jaki ja oglądam za pomoca swojego taniego teleskopu. To na co idą te miliardy?>

 

 

Skomentuj