Mieszkańców arktycznej części Kanady nękają niezwykłe dźwięki odstraszające foki i ryby

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kanadyjscy myśliwi, Inuici (Eskimosi) z arktycznej części tego wielkiego kraju i mieszkający w pobliżu Igloolik, zaczęli słyszeć tajemnicze odgłosy wydobywające się, jak twierdzą, z dna oceanu. Te niezidentyfikowane hałasy trwają już od kilku miesięcy i myśliwi uważają, że odstraszyły wiele zwierząt i ryb, których polowy należą od tradycyjnego rzemiosła ludzi mieszkających w Arktyce.

 

Mieszkańcy początkowo sądzili, że za tajemniczy szum odpowiadają firmy wydobywcze, a niektórzy nawet sugerują, że dźwięk ma związek z działaniami aktywistów Greenpeace, którzy próbują sabotować prace geologów. Jednak przedstawiciele firm i Greenpeace twierdzi, że nie mają pojęcia jakie jest pochodzenie dźwięku.

 

Nietypowe hałasy pojawiały się i znikały przez całe lato i jesień i odstraszyły wiele zwierząt morskich, które stanowią zwykle cel polowań Eskimosów. Przypominające odgłosy sonaru dźwięki wypłoszyły wszystkie foki. Myśliwi twierdzą, że na wybrzeżu w okolicach Igloolik są już tylko ptaki.

Gdy wszystkie próby wyjaśnienia pochodzenia hałasu zostały wyczerpane, władze prowincji Nunavut zwróciły się o pomoc bezpośrednio do Ministerstwa Obrony Narodowej Kanady prosząc, aby ustalono co odstrasza ryby i foki. Oficjalne dochodzenie rozpoczęło się w październiku i nie przyniosło jeszcze rezultatów.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika hansi

No, to jest straszne, co za

No, to jest straszne, co za chore, dziwne ludziki tutaj się gnieżdżą ?.. Jak nie jakiś Aniołus Maksimus, w dodatku Rx, to inne inżyniery i "SZWITT"-y ?...Człowiek wchodzi na Komenty,m żeby poczytać jakichś rozsądnych i merytorycznych opinii - trafia na totalną debilnię i patatajnię,a portal jeszcze pisze, że "wpis czeka na moderację" i tak dalej ??..

I DOPUSZCZA potem te kretynizmy wszystkie ?.. Czy to miejsce na takie nawiedzone brednie ?.. Pewnie tak.. Bardziej nawet, niż na portalu "prawy.pl" księdza Halwy ? TROLLOWNIA - niszcząca Kościół w Polsce, poprzez OŚMIESZANIE GO takimi zachowaniami ???... Przecież to czytają LUDZIE i myślą portem, że KAŻDY Katolik w polsce jest takim debilem, jak "inżynier magister", czy inny "Angelus Maximus" ?... Szanowna Redakcjo ?..

Ach ! To 2016 !.. PO CO takie kotlety odgrzewacie ?.. Sad To jest wpuszczanie ludzi w kanał ! To powinno być W ARCHIWUM !  A NIE NA GŁÓWNEJ !! :(  Zmarnowałem dobre pół godziny, NIE POJRZAWSZY NA DATĘ ! Sad A miałem Was za w miare poważny portal Sad

BUUUUUUUUU !!!! Sad

W takim razie pewnie I MNIE TEŻ tutaj portal raczy zamieścić ?.. Horror Sad ...

Ale ad meritum. Mógłby ktoś wrzucić link do tego dźwięku ?.. Bo dźwięki, dobiegające Z NIEBA jakoby, ostatnio na terenie Czesji i Słowacji, publikowane były często. Przypominają wycia i zgrzyty WAGONÓW na bocznicach i zwrotnicach kolejowych, dyżych węzłów kolejowych Smile .. Ale i biblijne TRĄBY na Sąd Ostateczny Smile He he ! Smile Pewnie tutejsi "wiercy" już dawno to omówili adekwatnie do swych, potężnych możliwości Smile To mogą być zjawiska w płaszczu Ziemi.. Narastająco coś się dzieje, szczególnie wobec IINGERENCJI technicznej w częstotliwości Szumana, czy jak mu tam, pola ELEKTRO-magnetycznego Ziemi... Szczególnie przy korelacji z wybuchami na Słońcu )kolejny temat, bo niektóre wybuchy przypominają WPADANIE w Słońce jakichś obiektów.. I odwrotnie - CZERPANIE ze Słońca energii przez "coś" = naruszanie równowagi trwającej syntezy .... A to w Arktyce ? Pewnie po prostu Ruscy Smile Przecież wiadomo, że położyli łapę na tamtejszych, ogromnych zasobach POD DNEM arktycznym... Ich sprawa i ich prawo... A my się doszukujemy, nie wiadomo czego Smile

Portret użytkownika inzynier magister

Należy sięzastanowić czy to

Należy sięzastanowić czy to nie są sygnały istot anielskich tych z Biblii , o których nas informuje Biblia ? Bo jeżeli tak to ludzkość powinna się modlić o Miłosierdzie Jezusa, inaczej coś się stanie, jakiś kataklizm... miejmy nadzieję że jako Polska i Polacy otrzymamy zmiłowanie Chrystusa i przetrwamy nadchodzace zdarzenia.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Quazo

Twoj pseudonim jest strasznie

Twoj pseudonim jest strasznie przewrotny. Piszac w każdym komentarzu że należy sie bać i modlić widać że Twoje zdobywanie wiedzy zakończylo sie na etapie religi w szkole podstawowej. Wyparcie z głowy podstaw nauki i logicznego myślenia powoduje że wszystkie zdarzenia są dla Ciebie nadprzyrodzone i stoi za nimi jakaś boska postać. Połowe czasu poświeconego na modlenie się przeznacz na dokształcenie a będziesz się mniej bał świata i dla innych też staniesz się bardziej normalny w odbiorze.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Szykuje się rekonfiguracja

Szykuje się rekonfiguracja skorupy ziemskiej, to naprężenia między płytami tektonicznymi powodują te dźwięki. Już nie wiele zostało czasu , bo aktywność sejsmiczna na całym świecie się wzmogła , ale będzie jeszcze intensywniejsza, a na sam koniec pierdut i wielkie tsunami na podobieństwo wielkiego potopu , ale nie ma to nic wspólnego z żadnymi nawiedzonymi przepowiedniami i jahwistycznym bożkiem ,jak by to chcieli widzieć religijni obłąkańcy.

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika ŚZWITT

23.06...Zbywam takich

23.06...Zbywam takich zaślepieńców zasłoną obojętności ale być może coś ci się w tym pustym łbie ,jakieś resztki rozsądku znajda bo rozumu ani śladu nie widać(wziąłbyś choć ze zwykłej przezorności przestał bluźnić Bogu...bo zakuty łbie pozwolił ci zaistnieć TU I TERAZ!Matole...)

Przeklinać OJCA ! O tempora...dziękuj mu żarliwie każdej sek swego porypanego żywota CYMBALE!  Weż poproś...a...pogada z tobą w 4 oczy!Tylko nie udawaj...bo będziesz czekał wieczność ! Posłuchaj wykładów TOwsianki na NTV Zagórskiego a może się zdecydujesz zanim będzie  ABSOLUTNIE zuŚZpeCZ!

 Zwróć uwagę i reszta na TO co powiedział TOwsiance gdy ten usłyszawszy od Niego CO NAM PRZYGOTOWAŁ:...zawołał: Ludzie na to nigdy nie pójdą ! A co ON?

NIE BĘDĄ MIELI WYJŚCIA...!

Rozumiesz to palancie?Opierając się zostaniesz wgnieciony w błoto i spalony żywcem! Pomyśl o upadku naszego Autobusu z pielgrzymami na szlaku Napoleona z 40 m w błoto i palących się żywcem pasażerach...czy o...Smoleńsku: tu przynajmniej najpierw starł ich na miazgę...

No tak...ty będziesz do KOŃCA ŚWI...szukał przyczyn,sprawców...spisków itp.idiotyzmów no bo ON?Raz ,że Go nie ma(tak twierdzisz...) a gdyby był to by nie mógł!?GŁUPCZE!Kto mu zabroni?Bóg dał...Bóg wziął ! Tę waszą śmieszną,żałosną cywilizację pożal się boże...zmiecie jednym pstryknięciem i nawet mu powieka nie drgnie jak będziecie mldami taplali się w błocie a ogień będzie dopalał wasze nędzne ciała...

Przemyśl TO...i apiać od nowa !ON wybacza PRAWDZIWIE SKRUSZONEMU...całkowicie !

D.N..O 23.28...

Strony

Skomentuj