Rozpoczęła się potężna ofensywa terrorystów na Aleppo

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Global Panorama/CC BY-SA 2.0

Dziś rozpoczęła się długo zapowiadana ofensywa różnych radykalnych ugrupowań zbrojnych, finansowanych przez Zachód, na terytorium kontrolowane przez armię rządową w mieście Aleppo. Niektórzy twierdzą, że jest to prawdopodobnie ostatnia taka bitwa.

 

Już od pewnego czasu pojawiały się wieści, że terroryści zaplanują kolejny atak aby znieść oblężenie we wschodniej części Aleppo. Do kolejnej wielkiej walki przygotowywały się obie strony konfliktu. Do zachodniej, zabezpieczonej przez wojsko strefy, przybyły jakiś czas temu duże ilości czołgów, żołnierzy i inne rodzaje zaopatrzenia.

 

Terroryści nacierają szczególnie od strony zachodniej i północnej. Siły lądowe otrzymują wsparcie od rosyjskiego i syryjskiego lotnictwa. Z kolei "rebelianci", jak to określa zachodnia propaganda, przy pomocy artylerii ostrzeliwują pozycje wojsk ze wszystkich stron - również ze strefy oblężonej. Media podają, że spadające pociski przyczyniły się już do śmierci co najmniej kilkunastu cywilów.

 

Po kilku godzinach, islamiści twierdzą, że zdobyli pobliske wsie przy zachodniej części miasta Aleppo i zmierzają w kierunku terenów zurbanizowanych. Dla atakujących terrorystów czas z pewnością nie jest na rękę - zmierzający do Syrii lotniskowiec Admirał Kuzniecow ma zajmować się przede wszystkim zwalczaniem wrogich sił w muhafazie Aleppo, również wokół samego miasta.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika LordOfTheBots

Generalnie obcinacze głów

Generalnie obcinacze głów odnieśli dość spore sukcesy i zajęli kawał terenu, gdyż SAA wycofała się w obawie przed okrążeniem.

Osobiście na ich miejscu bym się nie cieszył z tych zwycięstw bo coś czuję miętę przez rumianek, że zostało to zaplanowane przez Rosję. Posunięcie strategiczne.

Rosja przerwała bombardowania Aleppo ze wględu na ludność cywilną, która jest uwięziona w kotle. Terroryści zajęli tereny wolne od cywili więc nic już nie stoi na przeszkodzie by jutro rosyjskie suszki zaczęły ich wybijać na tych "nowozajętych" terenach.

Portret użytkownika X

twoja wypowiedź jest nie

twoja wypowiedź jest nie logiczna i sprzeczna wewnętrznie: przecież gdyby SAA właśnie dala się okrążyć to terrorysci wyszliby na czyste pozycje do odstrzału (bo właśnie na tereny wolne od cywili) i doszłoby do rozpoznania ogniem (czyli zdradziliby pozycje). Wystarczyłoby ich wymieść z powietrza.

Powodem wycofania jest slabość SAA. Niestety Assad (nawet wspierany przez rosję) jest za słaby na ryzykowanie kotła.

Portret użytkownika Ottn33

Ej X rzeczywiscie jestes

Ej X rzeczywiscie jestes totalnym dyletantem w kwestii taktyki. w razie wojny nie chcialbym zebys byl moim dowodcą. Mozesz dowodzic swoimi gaciami co najwyzej. Przeczytaj jeszcze raz te glupoty co napisales i spal sie ze wstydu.

Portret użytkownika LordOfTheBots

Od razu widać, że nie masz

Od razu widać, że nie masz pojęcia o wojsku, taktyce i strategii, a ponadto nie orientujesz się w sytuacji w Aleppo, że o aktualnej sytuacji politycznej w jakiej jest Rosja i Syria nie wspomnę.

W takich okolicznościach chyba lepiej się nie udzielać niż swymi wypowiedziami wykazać totalne dyletanctwo?

Portret użytkownika X

bardzo przeceniasz swój

bardzo przeceniasz swój 'profesjonalizm' i poziom swoich poglądów.

nic się nie zmieniło od lat w twojej głowinie i jak byłes beton tak jesteś.

ps.

Rosja ma tylko jeden atut: rakiety atomowe.Wszystkie pozostałe (niestety, nad czym boleje) ma USA.

I nie stosuj durnych uogólnień na sytuację polityczną rosji i syrii, bo moja wypowiedź dotyczyła okrążenia i braku logiki w twoim wnioskowaniu, a nie geopolityki czy choćby rosyjskiej strategii.

Mówiłem jedynie, że brak logiki w TWOIM myśleniu. stricte w twoim.

Portret użytkownika LordOfTheBots

Nie odnosisz wrażenia, że w

Nie odnosisz wrażenia, że w oczach ludzi obeznanych w tematyce wypadasz miernie by nie rzec śmiesznie?

Piszesz, że jedynym atutem Rosji są "rakiety atomowe". Tym czasem Rosja odnosi spektakularne sukcesy bez ich użycia. Nawet pojawił się termin "putinizm", który oznacza "wydymanie oszusta tak, by ten do końca myślał, iż wygrywa, a gdy zorientuje się, że nie tylko został rozpoznany ale i wydymany było dla niego za późno by coś zmienić".

Do dziś Rosja nie użyła swych sił strategicznych, a mimo to odnosi spektakularne sukcesy. Sukcesy o tyle ciekawe, że wykorzystujące zachodnie ściekomedia, co tylko udowadnia, że tzw "zachód" zatracił zdolność myślenia.

Dla mnie osobiście fascynujący jest sposób wykorzystania zachodniej propagandy przeciw niej samej. Prawdziwy majstersztyk.

Portret użytkownika X

no i sam widzisz: znow masz

no i sam widzisz: znow masz się za obeznanego i rozumiejącego obeznanych :-)

Rosja odnosi sukcesy. TAK, ale przeciwko jakiemu uzbrojeniu i jakiej technice walki Smile Co ma kałasznikow, zdezelowane armaty i stare rakietki do nowych technologii?  Czy amerykańska ISIS strzela w syrii pociskami Trident lub choćby Patriot? Czy USA odsłoniło swoje nowe technologie i swoje systemy namierzania?

Kto właśnie zdradził swój potencjał i stracił element zaskoczenia? Odstraszanie podziała jeszcze maksymalnie rok, ale atak będzie dużo szybszy by Rosja nie zdążyla doprodukować sprzętu i usunąć luki.

Zresztą sam zobaczysz.

A propoaganda? Tu znów się mylisz: 95% ludzi zna tylko propagande USA. Ty jej unikasz, odrzucasz i koncentrujesz się na Rosyjskiej wiec straciłeś perspektywę i zdolność oceny kto i co wyznaje. Wydaje ci się, że wszyscy myślą jak ty, a tak nie jest. Zamknąłeś umysł i widzisz jedynie swoje życzenia.

PS 'putinizm" - uśmiałem się z tej bzdury. jak na razie Putin jest skutecznie zaganiany do nory. Syria to jego ostatni bastion.

Portret użytkownika U_P_Adlina

turcja wyrwała się spod

turcja wyrwała się spod kurateli uSSmaństwa, Egipt na wspólnych manewrach z Rosją, Chiny na wspólnych manewrach z Rosją, Filipiny wyrwały się spod uSSmańskiej kurateli, w Syrii uSSmaństwo kwiczy, bo ich najemnicy z isis dostaja becki, a ty gredzisz te swoje bzdety o zaganianiu Putina do nory!!.........Skąd ty czerpiesz te informacje??........Z alternatywnych rzeczywistosci ??..........Śmiech na sali !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika X

witaj leniu. prędkości kajaka

witaj leniu. prędkości kajaka nie policzyłeś jak mniemam.

Turcja otacza Syrię na życzenie USA od północy. Chiny nie grają z Rosją; grają na czas i zysk; potrzebują pozoru alternatywy (aktywa mają w USD). Filipiny, Egipt to pioneczki bez znaczenia i zrobią laskę każdemu. W Syrii amerykanie na razie dążą jedynie do wykrwawienia stron i niszczą cele wg pewnego klucza (to nawet nie jest jeszcze atak). 

Jesteś duuuużo głupszy niż ci sie wydaje.

Portret użytkownika U_P_Adlina

takie postrzeganie

takie postrzeganie rzeczywistości to tylko twoje urojenia i nic więcej !!......Chiny to obecnie sojusznik Rosji ze wzgledu na zagrożenie dla obydwu ze strony uSSmańskiego bandyty, więc te obydwa kraje w tej chwili są skazane na sojusz i on trwa!!........Swoich aktyw w USD Chiny szybko sie pozbywają, skupując złoto, bo USD po nieuniknionym krachu bedzie papierem toaletowym!!.........Filipiny i Egipt to znaczące dla uSSmanii kraje !!........W Syrii uSSmania nie ma juz wiele do powiedzenia, a karty rozdaje Rosja !!.......Turcja po nieudanym zamachu stanu przeprowadzonym przez uSSmanię zrozumiała, że "sojusz" z uSSmanią może się tak zakończyć dla turków, jak zakończył sie dla Irakijczyków i wychodzi coraz szybciej spod kurateli światowego bandyty !!.......PS: Nie będę liczył prędkości kajaków, ponieważ nie jestem w przeciwieństwie do ciebie pensjonariuszem domu bez klamek!!.......Ale ty licz !!.....Hehehehe!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj