Komisja ONZ chce negocjacji w sprawie całkowitego zakazu broni jądrowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Podczas gdy na świecie panuje wyścig zbrojeń i doświadczamy drugiej zimnej wojny między Rosją a Stanami Zjednoczonymi, Komisja Zgromadzenia Ogólnego ONZ poparła nową rezolucję, która zabroni posiadania broni jądrowej. Uchwała zyskała szerokie poparcie wśród państw nienuklearnych, zaś największy sprzeciw wyraziły mocarstwa atomowe.

 

Rezolucja, zainicjowana między innymi przez Austrię, Brazylię, Filipiny, Irlandię, Maltę, Meksyk, Nigerię, RPA, Szwajcarię i Wenezuelę, otrzymała 123 głosy poparcia podczas głosowania, które odbyło się w czwartek w Nowym Jorku. 38 państw, w szczególności Australia, Chiny, Francja, Indie, Izrael, Korea Północna, Pakistan, Rosja, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, zagłosowało "przeciw". 16 krajów wstrzymało się od głosu.

 

Nie jest to zaskakujące, że mocarstwa atomowe nie zgodziły się oddać swojej broni masowego rażenia. Przeciwko tej rezolucji głosowała nawet Australia, która znajduje się pod amerykańskim "parasolem nuklearnym". Mimo tego, uchwała otrzymała wystarczająco duże poparcie. Aby ostatecznie weszła w życie, musi zatwierdzić ją Zgromadzenie Ogólne ONZ - posiedzenie w tej sprawie odbędzie się w grudniu.

 

Jak donosi japońska agencja Kyodo, Stany Zjednoczone przekonują swoich sojuszników, aby głosowano przeciwko tej rezolucji. W przypadku jej zatwierdzenia, Amerykanie nalegają aby odmawiano udziału w rozmowach. Rosja również nie popiera rozbrojenia i uznała, ze rozmowy w tej sprawie są "oderwane od rzeczywistości" i są tematem zastępczym. Światowe mocarstwa dobrowolnie nie zrezygnują z broni jądrowej i wszyscy doskonale o tym wiedzą. Gdyby rezolucja ONZ weszła w życie, pierwsze negocjacje w sprawie rozbrojenia i wyeliminowania broni jądrowej odbyłyby się w marcu 2017 roku.

 

Źródła:

http://english.kyodonews.jp/news/2016/10/440622.html

http://reachingcriticalwill.org/images/documents/Disarmament-fora/1com/1com16/resolutions/...

https://www.theguardian.com/world/2016/oct/28/un-votes-to-start-negotiating-treaty-to-ban-...

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika XaX

Ciekawe czy to będzie

Ciekawe czy to będzie obowiązywać to USA i Eropejskie kraje atomowe ... Znając życie zapewne nie i tylko i wyłącznie dotknie to Rosję i inne kraje sprzeciwiające się lewackiemu terrorowi.

Portret użytkownika ACHILES

hahaha, dotarło do

hahaha, dotarło do politycznych pajaców zła sił mocy, że nie mają najmniejszych szans w starciu z potęgą ATOMOWĄ ROSJI I JEJ ARSENAŁEM, to teraz będą bić w tą STARĄ I WYŚWIECHTANĄ JUŻ NUTĘ, czyli   ŚWIAT BEZ ATOMU.

p.s ciekawi mnie kto może być tak naiwny, że szatańskie siły \CAŁKOWICIE UCZCIWIE, cały swój potencjał by zniszczyli ATOMOWY ???

SKORO ONI JUŻ TYLE RAZY ZEŁGALI, A ICH WIARYGODNOŚĆ JEST RÓWNA TEGO, jak pełna szklanka, po wcześniejszym, jej wypiciu. 

Portret użytkownika Zenek ;)

Nop, chcą tylko wykorzystując

Nop, chcą tylko wykorzystując naiwność obecnych jej posiadaczy PRZEJĄĆ JĄ POD KONTROLĘ ONZu czyli w ten sposób ROZBROIĆ oponentów hitlerowskiego bliskowschodniego reżimu z telavivu i jego kurtyzaniej patronki z gb.

Strony

Skomentuj