Holenderscy naukowcy zaprojektowali gigantyczny odkurzacz, który oczyści powietrze z zanieczyszczeń

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Urządzenie zostało zaprezentowane na dwudniowej konferencji na temat energii w Amsterdamie. System oczyszczania ma być montowany na szczytach wieżowców i być rozwiązaniem w problemie zanieczyszczeń powietrza.

 

Emisja spalin, zanieczyszczeń przemysłowych oraz innych zanieczyszczeń oznacza, że ponad 90 procent populacji świata oddycha skażonym powietrzem, oznajmia Światowa Organizacja Zdrowia. Emisje te mają oczywisty, niekorzystny wpływ na ludzkie zdrowie, a naukowcy starają się znaleźć nowe sposoby na oczyszczenie powietrza. Najnowszym z wynalazków w tej sprawie jest pierwszy na świecie gigantyczny "odkurzacz powietrza", który został zademonstrowany na konferencji w Holandii.

Ogromny system oczyszczania jest przeznaczony do filtrowania toksycznych, drobnych cząsteczek z atmosfery otaczającej urządzenie. Jest to duży, wykonany ze stali filtr przemysłowy o długości około ośmiu metrów. Umieszczony na wysokich budynkach ma działać jak wielki odkurzacz, zasysając i filtrując powietrze, powiedział Henk Boersen, rzecznik Grupy Envity, która zaprezentowała urządzenie w Amsterdamie.

System będzie mógł filtrować 800 tysięcy metrów sześciennych powietrza na godzinę. Przefiltrowane powietrze zostanie oczyszczone ze 100 procent drobnych, szkodliwych cząsteczek oraz 95 procent ultra-drobnych, szkodliwych cząsteczek – podała spółka. Liczby te są wynikiem badań nad prototypem urządzenia, przeprowadzonych przez Centrum Badań Energii w Holandii (ECN). Rządy, przedsiębiorstwa oraz lotniska są już zainteresowane tym projektem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika SN69

Zaręczam ci że z biedy nie

Zaręczam ci że z biedy nie pali się śmieciami, tylko przeważnie z chamstwa i prostactwa przekazywanego w polsce już chyba nawet na poziomie genów. W moim rejonie śmierdzi i dymi się na czarno z domów pod którymi stoją nie najgorsze samochody... bieda ?. Uczciwy emeryt, tak jak za abonament rtv i inne opłaty zapłaci za tonę węgla, zresztą do zimy można przygotowywaćać się przez cały rok. Tak że głównym czynnikiem nie jest bieda a typowe polskie prostactwo i pazerność.

Głosuj za
14
Portret użytkownika Zenek ;)

 

 

Otóż to, w nowym spidermenie  był motyw jak takim "odkurzaczem" chciano ROZPYLIĆ śmiertelnego wirusa....   (oczywiście) z uszlachetniających ludzkie bydełko pobudek

Portret użytkownika N1KT

Nie pomyślcie przypadkiem że

Nie pomyślcie przypadkiem że oczyści syf idący z Fukushimy - NIE OCZYŚCI bo syf z Fukushimy jest na poziomie atomowym - czyli takim samym wielkościowo jak powietrze. Powietrze przechodzi przez filtr, bo jest z cząsteczek azotu telenu i ogólnie jeszcze kilku pierwiastków/atomów - i tak samo przejdzie syf toksyczny z Fukushimy bo powietrze przechodzi przez filtr...
Ale ogólnie to pomysł fajny bo zawsze smog i smród mniejszy w wiekszych miastach.

A u nas za chwile a w zasadzie to już - zaczyna się sezon na palenie plastykami i śmieciami. (z oszczedności, czyli biedy i głupoty złodziejów z wiejskiej...)

Skomentuj