Rosja ostrzega państwa Zachodu, że ryzykują wojnę światową

Kategorie: 

Rosyjski Minister Spraw Zagranicznych, Siergiej Ławrow, ostrzegł, że wspieranie militarne antyrządowych powstań na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej może doprowadzić do wybuchu III wojny światowej. Dyplomata powiedział dokładnie, że "bardzo wielka wojna spowoduje cierpienie nie tylko krajów w regionie, ale także dla państw daleko poza jego granicami"

 

Duża część dorocznej konferencji prasowej Ławrowa poświęcona była krytyce Zachodu i jego polityki w Iranie i Syrii. Szef rosyjskiego MSZ stwierdził, że to może doprowadzić do spirali przemocy. Powiedział też, że Rosja wykorzysta swoje uprawnienia w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, co do weta wobec zezwolenia na wojskową interwencję przeciwko siłom lojalnym wobec rządu prezydenta Syrii, Baszara al-Assad. 

 

ONZ wezwał syryjski rząd, aby zakończył rozprawę z demonstrującą opozycją. Według skonfliktowanej z Syrią organizacji międzynarodowej, Liga Arabska, w wyniku zamieszek w Syrii tylko w ciągu ostatniego miesiąca zginęło kilkaset osób.

"Jeśli ktoś formułuje koncepcję użycia siły za wszelką cenę i słyszałem już zaproszenia do wysyłania wojsk przez niektóre kraje arabskie to jest mało prawdopodobne, aby być w stanie temu zapobiec," powiedział Ławrow

Siergiej Ławrow powiedział też, że uderzenie militarne na Iran byłoby" katastrofą ", i że proponowane sankcje wobec Teheranu były sformułowane niby w kontekście nierozprzestrzeniania broni jądrowej, a " były przeznaczone w celu podduszenia irańskiej gospodarki. "

Komentarz ZnZ:

Gdy czyta się przekazy oficjalnego i wysokiego rangą funkcjonariusza putinowskiej Rosji, który na dodatek straszy wojną daleko poza Bliskim Wschodem, większość Polaków czuje to samo, dreszcze niepokoju. Jest aż nadto powodów, aby Armia Czerwona znalazła się znowu nad Wisłą. Nie trzeba chyba przekonywać nikogo, jakie ryzyka niosą za sobą wciąż nierozwiązane kwestie drażniące stosunki naszych narodów. Jeśli Rosja coraz śmielej wygraża USA to tym gorzej dla i tak osamotnionej Polski.

 

Źródłohttp://www.smh.com.au/world/russia-warns-west-it-risks-war-over-syria-iran-20120119-1q8ei.html

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Łukasz123

Dużo się tu pisze na temat

Dużo się tu pisze na temat Boga, a dlaczego nikt nie napisze czegoś o Szatanie?      DLATEGO ŻE SZATAN WMÓWIŁ CAŁEMU ŚWIATU ŻE NIE ISTNIEJE!!!!!!!!!!! a skoro nikt w niego nie wierzy to wszystko to co sie dzieje na świecie przypisujemy Bogu, bez względu na to czy są to dobre rzeczy, czy też ZŁE!!!

Portret użytkownika Historyk

Tak naprawdę to pozostaje się

Tak naprawdę to pozostaje się nam tylko modlić o Boże Miłosierdzie nad światem. To, że wojna wisi na włosku to nie trzeba przekonywać. Mówiąc szczerze sytuacja bliźniaczo przypomina tę sprzed pierwszej wojny światowej - zamach w Sarajewie, konflikt Autro- Węgier z Serbią i wydawało się, że konflikt zostanie zlokalizowany do Bałkanów. Niestety jawne i ukryte interesy i animozje wielkich mocarstw wybuchły z całą ostrością i w ciągu miesiąca cały kontynet i świat stanął w ogniu.Czy tak będzie, nie wiadomo ale gdyby ten scenariusz się zrealizował to biorąc pod uwagę skuteczność broni konwencjonalnej i potencjalne użycie broni jądrowej ludzkość stanie w obliczu zagłady i to całościowej bez wyjątku dla niektórych zaoszczędzonych wcześniej kontynentów.

Portret użytkownika Balrogg

Rosja jedyne co może teraz

Rosja jedyne co może teraz zrobić to nie zmarnować swojej historycznej szansy na trzymanie mordy w kuble. Niech sobie tawariszczi przypomną, że to oni wywołali ostatnią wojnę światową na spółkę z Hitlerem. I że gdyby nie brak porozumienia Józefa Becka z Hitlerem to już by tego ich zwyrodniałego i potwornego państwa dawno na świecie nie było!

Portret użytkownika axl rose

co ja tu czytam,rosja

co ja tu czytam,rosja wywołała wojnę?a może usa które sponsorowało hitlera?przecież tego pier******* się nie chce czytać,bo żygać się chce?ile rosja wojen wywołała i sponsorowała a ile usa?trzeba myśleć,widzę że tym zachodnim trolom to już całkiem te mózgi zje***ło,nie ma oznak mózgu,może jeszcze rosja napadła na niemcy ?a najbardziej potworne państwa na świecie to wiadomo które,może jeszcze rosja długów na świecie narobiła,może rosja demoralizuje młodzież na świecie ,no tych popierdoleńców prozachodniożydowskich to się nie da czytać bo człowiek by łeb uciął przy samej dupie,lać w mordy i patrzeć czy równo puchną.

Portret użytkownika Damian

Do Roni Tornado:  Jeżeli

Do Roni Tornado: Jeżeli znajdą się kobiety które mają w sobie byle siły by walczyć to nie widze przeszód lecz poprostu drogie Panie z troski o Was uważam, że bardziej przydałybyście się na pozycjach takich jak lekarz, psycholog, piloci śmigłowców bo to wam dobrze idzie i nie potrzeba dużej siły fizycznej a jednak Wojska Lądowe tzw. piechota to jednak troche ciężko może wam być. Ale jeżeli czuła byś sie na siłach to jak najbardziej cieszyłbym się z obecności kobiety pośród nas bo macie tą swoją intuicje i mogła by się przydać w oddziale.

Portret użytkownika PAWEL

  Gdy znów do murów klajstrem

 Gdy znów do murów klajstrem świeżymPrzylepiać zaczną obwieszczenia,Gdy "do ludności", "do żołnierzy"Na alarm czarny druk uderzyI byle drab, i byle szczeniakW odwieczne kłamstwo ich uwierzy,Że trzeba iść i z armat walić,Mordować, grabić, truć i palić;Gdy zaczną na tysiączną modłęOjczyznę szarpać deklinacjąI łudzić kolorowym godłem,I judzić "historyczną racją",O piędzi, chwale i rubieży,O ojcach, dziadach i sztandarach,O bohaterach i ofiarach;Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabinPobłogosławić twój karabin,Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,Że za ojczyznę - bić się trzeba;Kiedy rozścierwi się, rozchamiWrzask liter pierwszych stron dzienników,A stado dzikich bab - kwiatamiObrzucać zacznie "żołnierzyków". -- O, przyjacielu nieuczony,Mój bliźni z tej czy innej ziemi!Wiedz, że na trwogę biją w dzwonyKróle z panami brzuchatemi;Wiedz, że to bujda, granda zwykła,Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",Że im gdzieś nafta z ziemi sikłaI obrodziła dolarami;Że coś im w bankach nie sztymuje,Że gdzieś zwęszyli kasy pełneLub upatrzyły tłuste szujeCło jakieś grubsze na bawełnę.Rżnij karabinem w bruk ulicy!Twoja jest krew, a ich jest nafta!I od stolicy do stolicyZawołaj broniąc swej krwawicy:"Bujać - to my, panowie szlachta!"


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem