Wyjechać gdy jeszcze wolno czy czekać na wojnę, czyli dylematy polskich mężczyzn

Kategorie: 

Źródlo: Internet

To co dzieje się ostatnio z sytuacją międzynarodową może niepokoić. Zapewne wiele osób zastanawia się obecnie co robić ze swoim życiem. Wyjechać i ułożyć je w normalnym kraju czy też czekać na rozwój wypadków wsłuchując się w nabrzmiewającą wojenną retorykę ryzykując, że skończy się to w okopie z karabinem w ręku?

 

Gdy dany poborowy jest osobą samotną może sobie pozwolić na luksus decyzji walczyć czy wyjechać. Aklimatyzacja za granicą dla jednej osoby też przebiega łagodniej. Gorzej gdy delikwent ma na utrzymaniu rodzinę. Wtedy nie można tak po prostu dać się zabić, bo zostawiamy naszych bliskich w nieciekawej sytuacji życiowej. Co by nie mówić decyzja o wyjeździe z kraju pchanego w wojnę jest jak najbardziej racjonalna.

 

Warto sobie zadać pytanie kiedy wyjeżdżać i jak długo można będzie z tym zwlekać? Nikt nie wie ile mamy jeszcze czasu. Jednak chyba nie ma go zbyt wiele skoro władza po cichu wprowadza kolejne wojenne ustawy. Usłużne media celowo pomijają te informacje w oficjalnym przekazie, tak jakby celowo starano się nie spłoszyć mięsa armatniego. W takich okolicznościach trudno nazwać racjonalną postawę wyczekującą.

 

Gdyby wybuchła wojna ewakuacja na zachód nie byłaby już taka prosta. Drogi na pewno zostałyby zamknięte, a mężczyźni unikający mobilizacji poprzez ucieczkę na zachód z dnia na dzień staliby się przestępcami. Nie wiadomo czy rządy krajów członkowskich UE nie ścigałyby polskich poborowych. Mogłyby się zacząć łapanki w Wielkiej Brytanii czy w Holandii. Los tych, którzy trafia na przyszły front określa zdaje się nowiutkie rozporządzenie o pogrzebach żołnierzy niezawodowych.

 

Poza tym, aby utrzymywać władzę w Polsce potrzebny jest wentyl bezpieczeństwa. Stała się nim emigracja. Ludzie zamiast kopać się z koniem wyjeżdżają. Rządzący mogli celowo pozbyć się młodych bo ci niezadowoleni mogą sprawiać kłopoty. Teraz pokazuje im się drzwi i wysyła w Europę, gdzie przeważnie taki delikwent widzi jak wygląda życie w normalnym kraju. Do tej pory można było odnieść wrażenie, że polityka Warszawy jest taka, aby zaorać Polskę i zrobić tu miejsce dla nowej fali osadnictwa, na przykład z Ukrainy.

 

Można powiedzieć, że mieszkania na tych nowych osadników też już czekają, bo przecież międzynarodowe rynki finansowe mogą z łatwością zrobić Franka po 8zł. Jeśli będzie taka potrzeba banki będą czyściły mieszkania wyrzucając tyle tysięcy polskich rodzin miesięcznie ile będzie potrzeba. Wcześniej rządzący układ skonstruował tak prawo, że wyrzuceni z mieszkań nadal będą spłacać kredyt. Takie rzeczy możliwe są tylko w krajach trzeciego świata.

 

Teraz jednak bardziej niż obcym osadnictwem nad Wisłą trzeba się przejmować perspektywą wojny, która ten osadniczy proceder prawdopodobnie poprzedzi. Warto sobie zadać pytanie, czy warto ginąć za taką Polskę? A może rzeczywiście gdyby w efekcie rozpaczy aktualna władza rozdała ludziom karabiny do walki z Rosjanami, ci mogliby zrobić z nich zupełnie nieoczekiwany użytek?

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ronon Dex

Mężczyzna powinien z bronią w

Mężczyzna powinien z bronią w dłoniach (albo innym dostępnym sposobem) bronić swojej Rodziny i Ojczyzny wszędzie gdzie to jest możliwe.

Najlepszym obecnie przykładem jest Syria: hordy islamskiej dziczy zalały Eurokołchoz i wielu z tej hołoty twierdzi, że są z Syrii... Prawdziwi Syryjczycy zostali w Syrii i przeciwstawili się terrorystom z Daesh, USA i Izraela popierając swojego prawowitego prezydenta Asada Bashara. Wielu rodowitych (autentycznych) Syryjczyków mówiło mi jedno: " my nie potrzebujemy, żebyście nam pomagali u siebie  ( przyjmując naszych uchodźców w swoich europejskich krajach) ale możecie nas wesprzeć pomagając nam w naszym kraju. Bo to co przyszło do Europy to być może jesti z Syrii: bandyci ISIS uciekający przed  karą za swoje zbrodnie.

Portret użytkownika Wmordepchaj Dollar

"Do tej pory można było

"Do tej pory można było odnieść wrażenie, że polityka Warszawy jest taka, aby zaorać Polskę i zrobić tu miejsce dla nowej fali osadnictwa, na przykład z Ukrainy" - błąd celowy czy premedytacja? W sytuacji kiedy kłamać nie wolno prawda brzmi tak: "Do tej pory można było odnieść wrażenie, że polityka Warszawy jest taka, aby zaorać Polskę i zrobić tu miejsce dla nowej fali osadnictwa, na przykład z siedzącego na demograficznej "A"-bombie Israela któremu - wobec nieuchronnego arabskiego zalewu - nawet ~900 posiadanych głowic "A" ani święty boże nie pomoże".

"Pokaż jak sikasz, a powiem ci gdzie jest twoja synagoga".

Portret użytkownika Marcin Bialikiewicz

Moim zdaniem płenta jest inna

Moim zdaniem płenta jest inna.Autor ma tu na mysli ..sugestie .Polacy ,mlodzi Polacy wracajcie do Polski bo bez was smutno i źle..po co siedzieć tam wctej angli zasyfionej czy skaźonej holandii...W Polsce coraz lepiej..

Portret użytkownika Tomasz Apanasiuk

<p>Co za bzdurny artykuł.

<p>Co za bzdurny artykuł. Wojny nie będzie. Nikt nie chce nikogo zabijać. Autor tego artykułu jest mocno przestraszony i stara się robić zamęt w umysłach czytających.&nbsp;</p>

<p>Nie ma się czego bać. Życie jest wieczne i nigdy się nie kończy. Im więcej takich artykułów, tym większy strach. Po co to tworzyć w umysłach ludzi? Jaki jest cel?</p>

<p>Lepiej napisać o Miłości i tworzyć więcej przestrzeni dla dobrych relacji.</p>

<p>Pozdrawiam</p>

Portret użytkownika Emigrant

Ale naiwniak powyzej. A ja to

Ale naiwniak powyzej. A ja to p*erdole. Wyjechalem i nie zamierzam wracac i wiekszosc tych ktorzy wyjechali mysli identycznie. Mezczyzni nadal sa mezczyznami ale po prostu przestaje im zalezec na tym zgnilym kraju klotliwych ludzi jak poznaja co to normalnosc. Polecam emigracje. W normalnych krajach jest duzo lepiej. Autor tego postu powyzej niech czeka to go szybko odstrzela haha

Portret użytkownika 338 lapua

nie wszyscy POsrany LEWAKU

nie wszyscy POsrany LEWAKU tylko tacy POsrancy jak ty , my POLACY z HONOREM i DUMA bedziemy bronic naszej ojczyzny , a takie barachla jak ty zawsze tak robily , jeszcze nie wystrzelono a juz byli osrani po pachy.

Strony

Skomentuj