Rosja twierdzi, że USA zbombardowały żałobników w Iraku, zabijając ponad 15 osób

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Szeroko rozumiany Zachód oskarżał ostatnio Rosję o zabijanie cywilów w Aleppo i doprowadzenie do katastrofy humanitarnej. Teraz w podobnym tonie wypowiada się Rosja. Według rzecznika rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generała Igora Konaszenkowa, amerykańska koalicja "przypadkiem" zbombardowała grupę cywilów, których wzięto za bojowników ISIS.

 

Nalot miał zostać przeprowadzony w piątek w irackim mieście Dakuk, około 30 kilometrów od Kirkuku. Rosja, powołując się na własne dane twierdzi, że ataku z powietrza dokonały dwa myśliwce. Grupa żałobników została mylnie uznana za terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego, choć Dakuk znajduje się pod kontrolą Kurdów.

 

Pierwsze raporty w tej sprawie podała agencja AFP, powołując się na lokalnych urzędników i medyków. Atak myśliwców spowodował śmierć co najmniej 15 osób a 50 zostało rannych. Wydarzenie zostało poruszone w rosyjskich i irańskich mediach - na Zachodzie oczywiście panuje cisza. Stany Zjednoczone nie przyznają się do tego nalotu.

 

Iracki rząd, który otrzymuje wsparcie od USA w bitwie o miasto Mosul, nawet nie skomentował tych doniesień. Nalot na cywilów miał miejsce podczas operacji zbrojnej, która ma na celu wyzwolenie Mosulu z rąk ISIS.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wybacz inżynier, ale nic

Wybacz inżynier, ale nic takiego nie nastąpi. Bóg nie ingeruje w świat materialny; wpływa jedynie na świat duchowy człowieka.

Życie ludzkiej cywilizacji, to łańcuch wyborów, wynikających z daru Wolnej Woli i tylko człowiek poprzez swoje wybory może ocalić, lub zniszczyć tę cywilizację. I to się dzieje...

 Nie wierzcie pseudo świętym księgom, bo tam są mądrości człowieka nie Boga

 KAŻDY z nas ma ten wybór...

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Skomentuj