Rosja twierdzi, że USA zbombardowały żałobników w Iraku, zabijając ponad 15 osób

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Szeroko rozumiany Zachód oskarżał ostatnio Rosję o zabijanie cywilów w Aleppo i doprowadzenie do katastrofy humanitarnej. Teraz w podobnym tonie wypowiada się Rosja. Według rzecznika rosyjskiego Ministerstwa Obrony, generała Igora Konaszenkowa, amerykańska koalicja "przypadkiem" zbombardowała grupę cywilów, których wzięto za bojowników ISIS.

 

Nalot miał zostać przeprowadzony w piątek w irackim mieście Dakuk, około 30 kilometrów od Kirkuku. Rosja, powołując się na własne dane twierdzi, że ataku z powietrza dokonały dwa myśliwce. Grupa żałobników została mylnie uznana za terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego, choć Dakuk znajduje się pod kontrolą Kurdów.

 

Pierwsze raporty w tej sprawie podała agencja AFP, powołując się na lokalnych urzędników i medyków. Atak myśliwców spowodował śmierć co najmniej 15 osób a 50 zostało rannych. Wydarzenie zostało poruszone w rosyjskich i irańskich mediach - na Zachodzie oczywiście panuje cisza. Stany Zjednoczone nie przyznają się do tego nalotu.

 

Iracki rząd, który otrzymuje wsparcie od USA w bitwie o miasto Mosul, nawet nie skomentował tych doniesień. Nalot na cywilów miał miejsce podczas operacji zbrojnej, która ma na celu wyzwolenie Mosulu z rąk ISIS.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Widzicie jak to jest. PAN

Widzicie jak to jest. PAN archester Wlodimir Wlodzimierz (Piotr Wielki) Putin wladca MIRu jak pieknie prowadzi Mirus do RAJu? To jest milosc.

Stara dusza, stare drzewo. 

No Piotrze kawal dobrej pracy. Zawsze wzorowy i zdyscyplinowany w wyscigu z czasem. 

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wybacz inżynier, ale nic

Wybacz inżynier, ale nic takiego nie nastąpi. Bóg nie ingeruje w świat materialny; wpływa jedynie na świat duchowy człowieka.

Życie ludzkiej cywilizacji, to łańcuch wyborów, wynikających z daru Wolnej Woli i tylko człowiek poprzez swoje wybory może ocalić, lub zniszczyć tę cywilizację. I to się dzieje...

 Nie wierzcie pseudo świętym księgom, bo tam są mądrości człowieka nie Boga

 KAŻDY z nas ma ten wybór...

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Skomentuj