Jak legalnie nie płacić podatków?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Większość z Was zapewne wie, że wszystkie moje inwestycje prowadzę poprzez spółkę zarejestrowaną w Estonii. Dzięki temu korzystam z najbardziej przyjaznej i liberalnej gospodarki w UE. Co jednak najważniejsze nie muszę płacić podatków od zysków kapitałowych, czy dochodów związanych z działalnością bloga, którego spółka jest właścicielem.

 

Generalnie na przestrzeni 11 lat (poprzez Estonię działam od 2005 roku) zdobyłem całkiem przyzwoite doświadczenie. Aby przekazać część wiedzy zainteresowanym osobom, poprowadziłem w 2015 roku dwa płatne webinary pokazujące, w jaki sposób można optymalizować przychody za pośrednictwem Estonii.

 

Miesiąc temu ASBIRO, z którym współpracuję, poprosiło mnie o poprowadzenie wykładu nt. Estonii. Budżet mieli ograniczony, więc zgodziłem się poprowadzić go za darmo, przy okazji udostępniając szkolenie moim Czytelnikom.


Czemu warto zainteresować się tematem?

Czym różni się Estonia od Polski:

a) Jest to druga najbardziej liberalna gospodarka w UE oraz dziewiąta na świecie. Gdyby nie wspólna waluta Estonia plasowałaby się jeszcze wyżej.

b) Dochody spółek nie są opodatkowane.

c) Minimalna ilość regulacji (11 razy mniej niż w Polsce).

d) Najwyższy poziom informatyzacji na świecie.

e) Niskie koszty obsługi księgowej.

f) Co najważniejsze, Estonia nie jest postrzegana jako raj podatkowy.

 
W jakich przypadkach uzasadnione jest posiadanie spółki zarejestrowanej w Estonii?

a) Inwestujecie kapitał przekraczający 150 tys. PLN. Powyżej tego pułapu pojawiają się oszczędności.

b) Pracujecie online (sprzedaż usług).

c) Część Waszych dochodów pochodzi od zagranicznych pracodawców.

d) Zajmujecie się handlem zagranicznym.

e) Wiele innych przypadków.


Czemu warto pomyśleć o optymalizacji?

Temat staje się o tyle ważny, że obecny rząd zmagając się z ogromnym deficytem budżetowym, zamierza od przyszłego roku znacznie podnieść podatki dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Skoro wg wyliczeń rządowych speców „opodatkowanie pracy dla najuboższych wynosi 60% (PIT, ZUS), to niby czemu przedsiębiorcy mieliby korzystać z podatku liniowego wynoszącego obecnie 19%”. Nie wiem, kto wyliczył owe 60%, gdyż rzeczywiste opodatkowanie pracy w przypadku pensji minimalnej wynosi 40%, a nie 60%. Efekt PR’owy ma być konkretny, więc i dane się podkoloryzuje.

Abstrahując od szczegółów, zapowiada się koniec podatku liniowego dla przedsiębiorców oraz udziałowców spółek komandytowych.


Czemu webinar tym razem jest darmowy?

Po pierwsze dlatego, że zgodziłem się go poprowadzić dla ludzi z ASBIRO, których bardzo cenię. Po drugie dlatego, że i tak zarabiamy na pomocy w zakładaniu spółek. Ostatecznie dobra znajomość prawa estońskiego, jak i polskiego jest w tym przypadku niezbędna, a 11 lat doświadczenia robi swoje.

Jeżeli temat Was zaciekawił zapraszam na webinar, który odbędzie się w czwartek 20 października o godz. 20:00. Możecie się na niego zapisać klikając w banner umieszczony poniżej.



Trader21

Źródło: Independent Trader – Niezależny Portal Finansowy     

http://independenttrader.pl/jak-legalnie-nie-placic-podatkow.html

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Independent Trader
Portret użytkownika Independent Trader

Komentarze

Portret użytkownika Kimbur

Hmm, czyżby niepłacenie

Hmm, czyżby niepłacenie podatków urastało do rangi cechy najbardziej pozytywnej?

To ja jestem jakiś nienormalny, gdyż uważam że należy płacić podatki a im wyższy tym lepiej. Ino jeden warunek - sam przy tym dobrze zarabiam. Czyli: wolę zarabiać 100 tysięcy i zapłacić 90% podatku (zostanie mi 10 000) niż zarabiać 3 tys. i płacić 18% podatku (zostaje mi 2 460).

Niemniej najlepsza metoda jest taka: ty płać podatek, a ja nie. To jest najsprawiedliwsze według dzisiejszych standardów etycznych.

Dziękuję.

Portret użytkownika anonim

Własnie takich ludzi

Własnie takich ludzi potrzebują elity. Jak można mówić, że chce sie zarabiać dużo i większość z tego oddac państwu. Tak jakbyś wybudował dom za własne pieniądze i zgodził sie mieszkać np. tylko w kiblu (a resztę oddać komuś). Ciekawe podejście. W czym np. rząd Ci pomaga jak pracujesz, że miałbyś tak wielką ochotę oddać mu, aż 90%? Nawet ze wspólnikiem dzieli się zazwyczaj 50/50 (wspólnik jednak coś robi).

Portret użytkownika lommo

Zapomniałem dodać że wśród

Zapomniałem dodać że wśród uciekających do bolszewizmu jest liczna reprezantacja Estończyków. Sam takich poznałem w Dokka. Całą grupę , i marzyli żeby nie wracać do estońskiego raju. Cenię artykuły pana Indenpenta Tradera, no ale chyba coraz mniej ma on kontaktu ze zwykłymi ludzmi.

Portret użytkownika lommo

Jak nie 60 % , jak 60% wynosi

Jak nie 60 % , jak 60% wynosi opodatkowanie. Od pensji minimalnej w Norwegi gdzie ponoć są ogromne podatki to 28% podatku jednolitego czyli wsio w tym. Stażyści/uczniowie (1/2) minimalnej 0%. Tam wóz bossa nie różni się od wozów pracowników, no chyba że jakaś duża/wielka firma. Jakoś wszyscy marzą żeby jechać tam do bolszewizmu (wróciłem z powodów tego facetom przez dziewuchy czasem rozum odbiera). A polski kapitalistyczny raj jest omijany z daleka przez wszystkich z Tarnowa nawet uchodzcy z Syrii woleli wrócić do Damaszku.

Portret użytkownika ekstragoon

ESTONIA na tym portalu jest

ESTONIA na tym portalu jest promowana!!!!....zdumiewające i chwalbne. Jeśli będzie o tym aby nie płacić podatków to wchodzę. I zachęcam wszystkich. To jest szablonowy przykład rozwoju państaw po uwolnieniu się z jażma Ruskiego. Państwo to jest Unii Europejskiej i w NATO. Tak trzymać, reszta powinna się na nich wzorować.

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Skomentuj