Tajna misja samolotu kosmicznego X-37B trwa już ponad 500 dni

Kategorie: 

Źródło: U.S. Air Force

Bezzałogowy wahadłowiec kosmiczny Boeing X-37B wciąż przebywa na orbicie okołoziemskiej. Maszyna została wyniesiona 20 maja 2015 roku przy pomocy rakiety Atlas 5 z przylądka Canaveral. Od tamtego startu minęło już ponad 500 dni.

 

Samolot X-37B odbywa już czwarty lot w swojej historii. Szczegóły misji kosmicznej na ogół pozostają tajne. Podczas zeszłorocznego startu do wiadomości publicznej podano, że na pokładzie wahadłowca testowany będzie eksperymentalny silnik jonowy Halla oraz różne zaawansowane materiały.

 

Poprzedni, trzeci lot rozpoczął się pod koniec 2012 roku i trwał aż 675 dni. Była to najdłuższa misja kosmiczna w ramach tego programu. Obecnie, samolot X-37B przebywa na orbicie ponad 500 dni i tak naprawdę nie wiadomo kiedy wyląduje na Ziemi. Amerykańscy wojskowi twierdzili, że wahadłowiec może wylądować pod koniec bieżącego roku.

Źródło: United Launch Alliance/Boeing

Na chwilę obecną nie podaje się żadnej przybliżonej daty ewentualnego lądowania tego samolotu. Jeśli dron X-37B ma pobić swój dotychczasowy rekord, powinien pozostać na orbicie przynajmniej do marca 2017 roku.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ACHILES

To chyba trochę z tym lotem

To chyba trochę z tym lotem jest podobnie, jak z lądowaniem szatańskich astronautów, na KSIĘŻYCU, wszyscy wiedzą, że niby tam byli, tylko, NIKT ICH TAM NIE WIDZIAŁ, a na koniec nasuwa się pytanie : CZEMU, NIE LECI Z NIMI PILOT ???

Skomentuj