Założyciel Paypala planuje skolonizować Marsa, za wszelką cenę

Kategorie: 

Źródło: Internet

Technologiczny miliarder, Elon Musk, planuje wysłać ludzi ze swojej firmy na Marsa, w celu jego kolonizacji. Podróż ma odbyć się specjalnie zaprojektowanym statkiem kosmicznym, który będzie w stanie pomieścić 100 osób i dotrzeć na Marsa w ciągu zaledwie 80 dni.

 

Statek ma powracać na Ziemię, aby mógł być ponownie wykorzystywany w celu zaludniania Marsa i dostarczania tam wszelakich środków potrzebnych do życia. Jest jednak wysoce prawdopodobne, że pierwsi ludzie wysłani na Marsa zginą.

"Pierwsze podróże będą bardzo niebezpieczne" – mówi sam Musk – "Ryzyko śmiertelności będzie bardzo wysokie i każdy kandydat musi być na to przygotowany".

"Życie musi być czymś więcej, niż tylko rozwiązywaniem codziennych problemów. Każdy kto tam dotrze i prawdopodobnie umrze, może pocieszyć się świadomością, że był częścią planu zmierzającego do zasiedlenia tej planety." - powiedział Musk

Osoby, które dotrą na planetę będą musiały zmierzyć się z problemem przystosowania panującego tam klimatu do życia, tak by móc stworzyć samowystarczalną cywilizację. Elon Musk patrzy jednak na całą tę kwestię bardzo optymistycznie:

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Strony

Skomentuj