Rosja zestrzeli każdy samolot, który zagrozi syryjskiej armii

Kategorie: 

Źródło: Internet

Na terenie Syrii, od dłuższego czasu znajdują się zaawansowane systemy obrony przeciwlotniczej S-400, które nie miały jeszcze okazji się wykazać w tym konflikcie. Rosja podobno zmieniła właśnie zasady postępowania i ostrzegła, że zestrzeli każdy samolot, który będzie zagrażał armii rządowej.

 

Nad Syrią swobodnie latają samoloty wojskowe wielu państw - głównie Rosji, Izraela, Stanów Zjednoczonych i Turcji. Należy przypomnieć, że syryjski rząd poprosił o pomoc militarną tylko Rosję i Iran, dlatego pozostałe państwa naruszają granice suwerennego kraju oraz prawo międzynarodowe. Szczególnie niebezpieczne były ostatnie bombardowania amerykańskich samolotów, w wyniku których zginęło ponad 60 syryjskich żołnierzy w pobliżu miasta Dajr az-Zaur.

 

Prezydent Baszar al-Assad, podczas ostatniego wywiadu powiedział, że lotnictwo USA prowadziło nieustanne naloty przez około godzinę. Kilka minut po rozpoczętym ataku z powietrza, bojownicy z ISIS dokonali ofensywy. Całość wygląda tak jakby Stany Zjednoczone skoordynowały swoje działania z islamistami, o czym mówią syryjskie władze oraz rosyjscy generałowie.

 

Z najnowszych doniesień wynika, że Rosja nie pozwoli więcej żadnemu państwu na bombardowanie sił swojego sojusznika. Rosyjscy piloci oraz operatorzy wyrzutni rakiet ziemia-powietrze otrzymali instrukcję, aby strzelać do każdego samolotu, który zaatakuje armię syryjską.

 

Ostrzeżenie to zostało wymierzone przede wszystkim przeciwko Stanom Zjednoczonym i Izraelowi. Te dwa państwa bardzo często korzystają z syryjskiej przestrzeni powietrznej i prowadzą operacje, na które nie otrzymały nawet pozwolenia. Jeśli samoloty państw zachodnich zaczną po prostu spadać, albo zapanuje totalna cisza w mediach a strony będą próbowały się jakoś dogadać, albo dojdzie do eskalacji wojny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika maxxx

Choć jestem po stronie Assada

Choć jestem po stronie Assada to co mówi rosja to zdecydowany blef... Wie o tym i USA i Izrael. Rosja a ni żadne inne panstwo NIGDY nie rozpoczynało by wojny z USA i Izraelem tym bardziej daleko od swoich granic ( przykład kryzys kubanski , gdzie Chruszczow szybko się wycofał) a tym bardziej z tak słabym kontygentem w umęczonej Syrii... S-400 czy Pancyr służy tylko i wyłącznie do obrony lotniska rosyjskiego w Syrii..

Portret użytkownika edmund

Czy ten ruski system był

Czy ten ruski system był kiedykolwiek sparwdzony w walce ? Wiadomo tylko tyle, że jest a jego skuteczność nigdy nie została potwierdzona. Rusek potrafi strzelać z tego rodzaju broni tylko do bezbronnych samolotów pasażerskich. 

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Edmund to matoł krańcowy

Mówiąc o bezbronnych

Mówiąc o bezbronnych samolotach pasażerskich na pewno wspomnisz o Airbusie Iran Air 655. To pewnie też Ruscy zestrzelili... I skąd wiesz, debilu, do czego Rusek potrafi strzelać z tej broni, skoro nigdy nie sprawdzono tego systemu?

Portret użytkownika Stary Komunista

Już rok temu Rosja zaczynajac

Już rok temu Rosja zaczynajac interwencję powinna właśnie tak stawiać sprawę, czyli strzelać do anglosaskich bandziorów bez rozkazu gdy przeszkadzają. Syria uniknełaby wielu ofiar a i sytuacja w wojnie z ISIS była by lepsza, zachód straciłby kilka samolocików i nauczyłby się pokory. No wojnę z Rosją i tak by nie poszedł, dlatego że te zachodnie karaluchy nie chcą być spalone atomem.

Ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale, czekamy na efekty. Brawo Bracia Rosjanie.

Portret użytkownika Can

Superstation95.com nie jest

Superstation95.com nie jest wiarygodna strona i tak naprawde Rosja nigdy czegos takiego nie sugerowala. Mozna sprawdzic na google ze nikt o tym nie pisze tylko superstation95, nawet nie podaja skad maja takie informacje. Takie strony jak "Before it's news", "Debka File" czy tez wspomniany "Superstation95" to strony internetowe stwozone po to zeby zmylic czytelnika, o Sorcha Fall to juz nawet nie ma co pisac, poprostu przegina z sensacja. Najlepiej po przeczytaniu takiego artykulu prosze sobie sprawdzic wiarygodnosc tej sensacji.

Portret użytkownika ekstragoon

wreszczye głos rozsądku na

wreszczye głos rozsądku na polu ignorancji. Dodam że strony z tak debilnymi textami są tworzone w celu generowania dużej ilości odwiedzin na portalu... zarobek z reklam , te sprawy. Podobnie jest z znz.pl, brak sudo admina który by taką wiarygodność kontrolował. choć może i jest i właśnie o to chodzi.

Historia Rosji oczami Łotyszy film: The Soviet Story Polskie spojrzenie: Transformacja Od Lenina do Putina.

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

A może zamiast bredzić i

A może zamiast bredzić i kolejny raz zostać olany przez forumowiczów, weźmiesz elementarz i pouczysz się ortografii??........."SprzymieŻeńcy" i "artykÓły" nie wystawiają ci najlepszej laurki !!.......Do nauki chachle !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Montezuma

A Ty odbywasz tu jakąś karę,

A Ty odbywasz tu jakąś karę, czy tylko lubisz trollować? Praktycznie w każdym poście coś Ci nie pasuje, nie pasują Ci Administratorzy/Użytkownicy/Artykuły, a mimo to ciągle tu jesteś Oo. Kiedy mi coś nie pasuje / nie zgadzam się z czymś, to po prostu nie odwiedzam takich miejsc ....

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika cwwd

Nie ważne są błędy, jakieś

Nie ważne są błędy, jakieś tam. Ważna jest merytoryczna strona wypowiedzi.

Przecież nawet takie wybitne osoby jak zarządca tubylcami oraz były komorowski nie potrafią pisać poprawnie. Ale za to, jakie to geniusze niesamowite.

Portret użytkownika husarz

Chyba każdy zdrowo myślący

Chyba każdy zdrowo myślący człowiek widzi i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że konflikt syryjski to obecnie wojna dwóch stron USRAELA, Arabii  i Rosji. Teatr działań obejmuje już wszystkie aspekty konfliktu, który mozna śmiało nazwać wojną mocarstw na "neutralnym" terenie. Rosja w ostatnich dniach zbombardowała agentów USA,UK, Izraela, amerykanie chcą  zaostrzyć działania, bo nie mogą przed światem pokazać , że najwspanialszy naród świata cofnie swego demokratycznego buta z Syrii i przyzna , że popełnił błąd nazywając rząd syryjski tyranią. Ten konflikt przelewa sie na sąsiednie regiony, a sąsiednie regiony mieszają sie w morderczym  tancu na terenie Syrii, wkrótce zacznie się operacja" wjazd na Ukrainę " i Putin pokaże, że ma jaja wieksze niż opisują je internauci.  Chyba już nikt nie ma złudzen, że ta światowa szachownica zapełniona pionkami  na czele z głodnymi, chorymi i agresywnymi graczami  wkrótce zacznie .....ale najpierw wybory w USA i jesli ktoś ma złudzenia, ze Trump i Clinton to dwa światy , wrogowie i łyka ten teatrzyk za granicą  myśląc , że wyborcy mają "wybór" powiem..gdyby tak było nie byłoby wyborów tam. Tam nie rządzi prezydent , prezydent jest tam aktorem za którym stoją ultra pojeby. Nie ważne kto wygra , plan NWO będzie dalej wdrażany, ale agresywniej.

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Strony

Skomentuj