Izraelski profesor: "zniszczenie ISIS nie jest w naszym interesie"

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Wydawać by się mogło, że zaprowadzenie pokoju na Bliskim Wschodzie jest priorytetem mocarstw na świecie. Niestety nie jest to prawda. Organizacja zbrojna o nazwie Państwo Islamskie, charakteryzująca się niezwykłą brutalnością, powstała w dość tajemniczy sposób. Oficjalnie mówi się, że to kraje takie jak USA, Izrael, Turcja czy Arabia Saudyjska odpowiadają za powstanie tego ugrupowania. Wystarczy jednak prześledzić kto najbardziej korzysta na obecnej sytuacji aby zrozumieć, na czyje polecenie działają radykalni islamiści oraz czyje interesy reprezentują.

 

Dżihadyści z ISIS są rzekomo największym problemem na Bliskim Wschodzie. Rzeczywistość jest taka, że organizacje terrorystyczne i radykalny islam to jedynie narzędzia w rękach szaleńców. Oni myślą zupełnie innymi kategoriami - niech islamiści sobie mordują niewinnych ludzi i dewastują Syrię wraz z Irakiem. Ich prawdziwym problemem jest libański ruch Hezbollah, proirańskie rządy w Syrii i Iraku, Iran i jego wpływy w regionie oraz Rosja.

 

Izrael bierze w rzeczywistości czynny udział w wydarzeniach w Syrii i Iraku. Państwo żydowskie samo przyznało się, że pomaga islamskim bojownikom na różne sposoby, między innymi udziela im pomocy medycznej. Izraelskie wojska dosyć często ostrzeliwują pozycje syryjskich sił rządowych i libańskiego Hezbollahu. Wszelkie działania zbrojne podejmowane są w tajemnicy - wojskowi nigdy nie potwierdzają, ani nie zaprzeczają doniesieniom medialnym.

 

Państwo Islamskie ma szczególne znaczenie dla państwa żydowskiego. Profesor Efraim Inbar, dyrektor Centrum Studiów Strategicznych Begin-Sadat twierdzi, że zniszczenie ISIS jest strategicznym błędem. Ostateczne pokonanie kalifatu nie przyniesie korzyści ani Stanom Zjednoczonym, ani Europie, ani Izraelowi.

Efraim Inbar ostrzega, że organizacja jest atrakcyjna dla muzułmańskich radykalistów z całego świata - wyrażają poparcie dla ISIS a służby mogą ich łatwiej identyfikować. Po jej upadku, wszyscy bojownicy powrócą do krajów, z których pochodzą. Zwiększy to zagrożenie zamachami terrorystycznymi w państwach Zachodnich. Ponadto, Syria, Iran i Rosja bezpośrednio skorzystają na upadku kalifatu.

 

Izraelski profesor zaleca aby osłabiać, ale nie likwidować Państwa Islamskiego - niech "źli aktorzy" zwalczają "złych aktorów". Radykalni sunnici walczą z szyickim Hezbollahem, proirańską Syrią i Irakiem oraz z irańskimi żołnierzami i bojówkami. To powoduje, że wrogowie Izraela angażują się w wojnę, ponoszą straty i skupiają się na innym przeciwniku. Państwo żydowskie skorzysta również na tym, że muzułmanie będą wzajemnie zabijać się na Bliskim Wschodzie.

 

Efraim Inbar stwierdził również, że "stabilność na Bliskim Wschodzie jest na rękę tylko gdy służy naszym interesom". Niepokoi go fakt, że Stany Zjednoczone zapominają kto tu jest prawdziwym, największym wrogiem. Obecność Państwa Islamskiego ma zostać wykorzystana do osłabienia Iranu i jego sojuszników. Podobną rolę spełniają również Kurdowie, sprzymierzeńcy USA i Izraela, którzy w ostatnich miesiącach poczuli się na tyle silni, że postanowili odwrócić się od Assada. Prezydent Syrii, podobnie jak Turcja, nie chce dopuścić do tego aby Kurdowie mieli możliwość utworzenia swojego państwa. Można więc stwierdzić, że zarówno ISIS, jak i Kurdowie, to siły które zmniejszą wpływy Iranu oraz Rosji.

 

Źródła:

https://www.rt.com/op-edge/357734-iran-threat-isis-israel/

http://besacenter.org/perspectives-papers/destruction-islamic-state-strategic-mistake/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Prawdopodobnie dlatego i z

Prawdopodobnie dlatego i z tego powodu Ahilary Clitonowa zniszczyła 30 tysięcy emaili ale najalepsze jest to co ujawnił Donald Trump na jej temat właśnie kilka godzin temu ! Ona i jej szemrani eNWOwcy zastosowali to utylizacji emaili jakiegoś specjalnego oprogramowania FBI które całkowicie wymazuje pamięć !!! Ale to nie wszystko bo Clintonowa używała aż 13 telefonów komurkowych do jakichś tajemniczych kontaktów i te 13 telefonów znikło a te które nie znikły zostały roztrzaskane młotami !!! Trump mówi że Clintonowa zrobiła to wszystko po tym jak została poproszone przez senat by przekazała te dane i telefony do sprawdzenia ! Po prostu Trump mówi że takie zachowanie to mafia ! Podobnie zachowuje się u nas w Polsce Gronkiewicz Walc co to przehandlowała tysiące działek i innych gruntów w szemranych geszeftach !!! tu jest film z Trumpem z wczoraj

TRUMP: “PEOPLE WHO HAVE NOTHING TO HIDE DON’T SMASH PHONES WITH HAMMERS”

http://www.infowars.com/trump-people-who-have-nothing-to-hide-dont-smash-phones-with-hammers/

Mafia NWO w Polsce ma swoich agentów, wiadomo że to są partie Nowoczesnej banksterki i PO, a także ruch wywrotowców KOD, finansowane przez sorosa i jego tajne mafie ! Należy wybrać ONR i Ruch Narodowy do sejmu w 2019 roku ! To się może zdarzyć tylko jak będziemy przez modlitwę prosić o to Jezusa Miłosiernego i Maryję Dziewicę !

Kasta "nadludzi", Marian o gospodarce "innowacyjnej", Kowalski & Chojecki SKRÓT 6.09.2016

https://www.youtube.com/watch?v=XfQcKL6iYSM

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Pędnik-NieŁągiewki

Nie - Srulsrahell nie jest

Nie - Srulsrahell nie jest mocarstwem, jest kurdyplem który kiedy tylko gdzieś konia kują swoją śmierdzącą girę wyciąga... W ten prostatcki sposób stale jest postrzegany w okolicach mocarstw, jako znany i uznany pasożyd tak i tym razem ogrzewa się światłem odbitym od większych od siebie licząc, że przez to przebywanie sam nieco bardziej widocznym się stanie... Ten "plus" jest na szczęście minusem: lepiej widocznego pasożyta, np. komara, pluskwę, wesz czy gnidę tym łatwiej dostrzec - i rozgnieść...

-------------------------------------------

Daremne modły, rejwach, trud,
rabinów zbożne pienia!!
"Kochany" syjonazi-Bund
jest do wykorzenienia!
(Trafił się ongiś facet z wąsikiem
co zwiódł swój Naród frenet-głosikiem...
"mówicie, żeście Naród Wybrany!?"
na rzeź! - jak owce!...i barany!"
Pochwycił papier, pióro z inkastu
i... szrajbnął rozkaz: do Holokaustu!
Ten ich wybierał... jak raki z saka!
Od Abrahama do Izaaka!
A że był kawał szui i chama
brał od Zeviego do Abrahama!!)
Gdy gojów krew nie cieknie wciąż
szczególnie oni wściekli
i gdy nie mogą więcej z nich
wyciskać swoich "szekli"!!
Banksterski procent gnojem jest,
co karmi Eretz Bandit
to modus jest vivendi ich
i modus operandi!
Kpią sobie z boga, z Sądów,
ból, jaki zadają Światu
sprawi, że syjonazi-Srul
zginie z rąk "Kalifatu"!
Jahwe'go nie lękają się
Ni "Wszechświata Królowej"
więc niech przynajmniej boją się
choć... bomby atomowej!?
Pers jądra zbiera już od lat
aż dnia pewnego wreszcie
Zabłyśnie "słońce" w Tel Awiw
do cna zawszonym mieście.
Zniknie na zawsze gniazdo os
zginą świata pijawy,
Na Łono Abrahama Pers
pośle ten klan ryszawy...
Kiedy już dupnie Yellowstone,
USrahell runie w gruzy -
Eretz Srulsrahell pójdzie na stronę
zmienić zasrane rajtuzy...
Ile jest wart "bojowy zając"
co niby wszystko potrafi
kiedy Niedźwiedzia-protektora
z dnia na dzień nagły szlag trafi!?
Na nic się zdadzą liczne A-bomby
co je zgromadził i grozi -
- przecież gdy zrzuci je na sąsiadów
siebie też nimi ugodzi...

Nigdy jeszcze tak niewielu nie zniszczyło tak wiele u tak licznych. 1051 lat wiary w cud - dziki kraj, ciemny lud...

Portret użytkownika John Moll

Niestety tak. Izrael to

Niestety tak. Izrael to niewielkie, nieuznawane przez wielu państwo, ale bardzo potężne. Posiada dobrze wyszkoloną, agresywną, bezwzględną armię - około 176 tysięcy żołnierzy, wyposażonych w najnowocześniejszą technologię. Według rankingu Global Firepower, izraelskie siły zbrojne stanowią 16 siłę militarną na świecie. Izrael jest regularnie wspierany finansowo i militarnie między innymi przez USA. Posiada broń nuklearną, a nieoficjalnie też chemiczną i biologiczną. Szybko rozwija autonomiczne systemy uzbrojenia, roboty lądowe i wodne i wciela je do armii.

Skomentuj