Samobójcy z ISIS przeprowadzili zamachy bombowe w kilku syryjskich miastach

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wczorajszy dzień był dla Syrii wyjątkowo niespokojny. Nie chodzi tym razem o walki, w które zaangażowana jest syryjska, turecka i rosyjska armia oraz różne ugrupowania zbrojne. Bojownicy Państwa Islamskiego przeprowadzili w sumie pięć zamachów bombowych w ciągu jednego dnia.

 

Podwójny atak samobójczy miał miejsce w godzinach porannych w zachodnim mieście Tartus. Dwóch terrorystów wysadziło się wraz z samochodem wypełnionym ładunkami wybuchowi przy punkcie kontrolnym. Chwilę później, na miejscu zdarzenia pojawił się trzeci samobójca, który uruchomił tzw. pas szahida w pobliżu zgromadzonych ludzi. Według wyliczeń, zginęło około 30 osób a ponad 40 kolejnych zostało rannych. Ataki terrorystów w tej części kraju należą do rzadkości, ale jak widać nigdy nie można zagwarantować pełnego bezpieczeństwa.

Źródło: SANA

Kolejny zamach islamistów miał miejsce w pobliżu Al-Hasaka. Jest to miasto położone w północno-wschodniej części kraju, kontrolowane przez Kurdów. Motocykl wyposażony w materiały wybuchowe eksplodował, zabijając 5 cywilów i raniąc 2 osoby. Z kolei w Homs na zachodzie kraju, wybuch samochodu spowodował śmierć 4 osób. 10 cywilów zostało rannych.

Źródło: SANA

Islamscy terroryści zaatakowali również miejscowość As-Sabbura w pobliżu Damaszku. Wybuch doprowadził do śmierci jednej osoby a trzy kolejne zostały ranne. Większość zamachów przeprowadzono na terenach kontrolowanych przez siły rządowe.

Źródło: SANA

Ataki bombowe pozbawiły życia 40 ludzi w ciągu jednego dnia. Podejrzewa się, że były to skoordynowane działania. Jak twierdzi rząd, jest to prawdopodobnie odpowiedź islamistów na wydarzenia w Aleppo - armia rządowa, wspierana przez Iran i Rosję, odzyskała utracone terytoria a wschodnia część miasta znów znajduje się w stanie oblężenia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ACHILES

~Rysiek : Chcę powiedzieć, że

~Rysiek : Chcę powiedzieć, że jestem fanem Jankesów i zawsze kibicuje im w kolejnych rzeziach, napadach i gwałtach. Kocham JUŁESEJ !

Zawsze pod koniec każdego miesiąca zadaję sobie jedno pytanie : Czy Jankesi jeszcze do końca tego miesiąca zdążą ostrzelać jakiś cywilny szpital czy zrobią to dopiero w następnym.

Gdy słyszę o jakichkolwiek interesach, umowach i porozumieniach z USA, to zadaję sobie tylko jedno pytanie : Na ile nas ponownie "wydymali" i dlaczego znowu na tak dużo ?

Jankesi cały czas atakują IS kolejnymi zrzutami broni... Hipokryzja w wykonaniu JUŁESEJOWCÓW przewyższyła już Himalaje.

Dzisiaj Kubańczycy maja niewiele, za kilka lat nie będą mieli już nic. Amerykańska „demokracja” zrobi swoje. Najpierw zmieli ich prywatyzacja, swoje dołoży też Komisja Majątkowa i Kuba stanie się państwem istniejącym tylko teoretycznie.

Po nawiązaniu stosunków na linii USA - Kuba zastanawia mnie tylko jedno : jak szybko Kuba osiągnie poziom Haiti...

Portret użytkownika Zenek :)

" ~abadon : Izraelski sztab

" ~abadon : Izraelski sztab strategów ostrzega: Nie wolno niszczyć ISIS. Mogą się jeszcze przydać jako ‚pożyteczne narzędzie’ przeciwko Iranowi.

Think-tank, zatrudniony przez NATO i rząd Izraela. twierdzi, że Zachód nie powinien zniszczyć ekstremistycznej grupy ISIS, która znana jest przede wszystkim z tego, że urządza ludobójstwo narodów Bliskiego Wschodu i czystki etniczne w Syrii i Iraku. „Tak zwane Państwo Islamskie może się bardzo przydać w niszczeniu Iranu, Hezbollah, Syrii, Rosji – opowiada dyrektor Think Tanku, Efraim Inbar. – Popieranie istnienia Państwa Islamskiego ma cel strategiczny i niszczenie go jest wielkim błędem” (opublikowano w Besa 2/08/16). "

(http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zapowiedz-upadku-kalifatu-isis-nieoczekiwany-klopot-dla-usa/b2m2l1)

 

 

Portret użytkownika SONIA

coż ,niestety wchodzimy do

coż ,niestety wchodzimy do wielkiego ucisku ,jeszcze kilka lat temu nie rozumiałam tego co to za ucisk ,ale teraz wiem o co chodzi z tym uciskliem ,niestety musimy przez to przejść ,nie ma innej drogi ,żeby ludzkość została odmieniona musi tak jak Jezus wziąc swój krzyż i pojść na góre i tam zostanie ukrzyżowana ,,czas męczeników się zaczą 

Skomentuj