Nad Nebraską powstały nietypowe formacje chmur

Kategorie: 

Na niebie w zachodniej Nebrasce uformowały się nietypowe chmury. Różnią się znacznie od zwykłych formacji chmur obserwowanych w tamtym rejonie.

 

Same chmury przypominały ożebrowanie i ciągnęły się na wiele kilometrów. Przypominają trochę tak zwane smugi kondensacyjne, które zamiast rozproszyć się pozostają na niebie przez długie godziny zasnuwając je charakterystyczną mgiełką.

 

Meteorologowie twierdzą, że chmury powstały w wyniku oddziaływania mas powietrza o dużej histerezie temperaturowej, innymi słowy zimne masy powietrza oddziałują na ciepłe i w wyższych partiach atmosfery dochodzi do fenomenów obserwowanych potem w postaci nietypowych chmur.

 

Źródłohttp://www.kneb.com/news/index.php?more=x6mr8r5c

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika AA

Bardzo ładny przykład

Bardzo ładny przykład zmarszczek, jakie powstają, gdy przemieszczająca się masa powietrza napotyka przeszkodę (np. wzniesienie terenowe lub po prostu ląd wystający ponad powierzchnię oceanu). Za przeszkodą ruch powietrza przestaje odbywać się "z grubsza poziomo" - powietrze przemieszcza się jakby po sinusoidzie: do przodu i do góry, do przodu i w dół, do przodu i do góry, do przodu i w dół. W rejonach, gdzie powietrze się unosi i, co za tym idzie, rozpręża i ochładza, powstają chmury. Tam, gdzie opada (a więc i spręża się i grzeje), chmur nie ma.

Portret użytkownika Neshi777

Kiepską robotę masz jeśli

Kiepską robotę masz jeśli ktoś Ci płaci za tego typu komentarze na forum ... niestety nie zgadzam się ... możliwe jest że chmury powstaną nad pagórkami i górami ale nie w ten liniowy sposób ... dla mnie ejst to swoista fala... doświadczalnie udowodniono że elektrycznośc o danej częstotliwości może zmusić mgłiełkę do podnoszenia bądź opadania ... tak samo jest z harpem i innymi instalacjami. Nad Haarpem pieczę trzyma wojsko a to nigdy nie ma nic dobrego na celu prócz zniewolenia siebie lub innych albo i wszystkich chociaż indywidualne komórki nie zdają sobie z tego sprawy. Tak więc albo współczuję za pracę albo za bezwiedny komentarz... widzę że dwa minusy otrzymane od innych którym już nie chciało się odpisywać tak jak ja to robię. Jeśli wykonujesz swoja tylko swoją pracę ...rozumiem ... miej nadzieję że ludzie nie dadzą się na nie nabrać i się przebudzą inaczej nadal będziesz tkwić w tej egzystencji wstając do pracy z niezadowoleniem albo myśląc że uczestniczysz w czymś ważnym i być może podbudowuje to Ego.Jakkolwiek nie jest więcej miłości i światła w Twoim życiu Wink

Portret użytkownika Pulsar

Pitolisz gościu (Neshi777)

Pitolisz gościu (Neshi777) jak potłuczony,...To nie żaden HAARP tylko zwyczajne naturalne chmury Stratocumulus radiatus lub Cumulus radiatus i tyle w temacie.Dodam tylko że 20 lat temu o tym waszym HAARP nikt nie słyszał nawet a już wtedy widziałem takie chmury na niebie.Histeria z HAARP to idiotyzm do kwadratu,... byle co zobaczą to już HAARP wrzeszczą.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem