Pierwszy w historii zwiastun filmu, opracowany przez sztuczną inteligencję

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube
Wciąż jesteśmy zaskakiwani możliwościami, jakie daje sztuczna inteligencja. Naukowcy postanowili tym razem sprawdzić jak SI poradzi sobie w tworzeniu zwiastunu dla nowego filmu. Efekt jest niesamowity.

 

Superkomputer Watson, należący do korporacji IBM, wykorzystuje uczenie maszynowe oraz sztuczną inteligencję. Maszynie udostępniono w sumie 100 horrorów aby dogłębnie przeanalizowała wszystkie sceny, ścieżkę dźwiękową, wypowiadane słowa i reakcje osób w filmach oraz "zrozumiała" jakie elementy wywołują strach. Następnie superkomputer zastosował swoją wiedzę do filmu "Morgan" i na polecenie naukowców stworzył zwiastun.

Jak widać, trailer został wykonany profesjonalnie, co zapewne zaskoczyło niejedną osobę. Trudno zresztą powiedzieć, czy bylibyśmy w stanie wskazać który zwiastun wykonał superkomputer, a który opracował człowiek. Sztuczna inteligencja z pewnością mogłaby nas wyręczyć w tej oraz w wielu innych dziedzinach.

 

Nawiązując do samego filmu, przedstawia on kontrowersyjny eksperyment naukowy. Tytułowa Morgan narodziła się w laboratorium. Jest zmodyfikowaną genetycznie istotą (tak została określona przez swoich stwórców), która posiada nadludzkie zdolności umysłowe i fizyczne. W ciągu jednego miesiąca nauczyła się chodzić i rozmawiać, a w wieku 6 lat stała się samowystarczalna. Jej niesamowite możliwości zaskoczyły nawet naukowców.

Jak to zwykle bywa w filmach, ludzkie "dzieło", podobnie jak Terminator czy potwór z "Frankensteina", obraca się przeciwko swoim stwórcom i atakuje jednego z naukowców. Wydarzenie to zapoczątkowało rozważania, dotyczące fizycznej eliminacji Morgan, póki laboratoryjna istota nie wyrządziła jeszcze większych szkód i nie zdołała uciec do świata zewnętrznego.

 

Po raz kolejny spotykamy się z produkcją, w której człowiek zabawia się w Boga i prowadzi eksperymenty, które wkrótce wymykają się spod kontroli. Światowa premiera "Morgan" miała miejsce 2 września. W polskich kinach film ten pojawi się już za kilka dni, tj. 9 września.

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika FOL

Skomplikowany "super algorytm

Skomplikowany "super algorytm" w komputerze o ogromnej mocy, wyselekcjonowal dane według wprowadzonego schematu i polaczeł je dzieki innemu algorytmowi  w film. To tak jak bym sobie zrobił w ekspresie do kawy kawę i stwierdził, że ekspres do kawy i ja podał.

Super technika komputerowa to nie powod do obaw, ale to kto jej używa.

 

 

֎  Doświadczenie zdobywaj, doświadczeniem się dziel... nie osądzaj.  ֎

You are your only limit.

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Aang

Albo film jest drętwy i

Albo film jest drętwy i przypomina papier toaletowy, albo też ten komputer zwalił zadanie tworząc zwiastun nie zachęcający do obejrzenia tego filmu. W drugim wypadku zachwyt jest zdecydowanie przedwczesny.

Skomentuj