Na Morzu Śródziemnym, w ciągu jednego dnia, uratowano 6500 uchodźców

Kategorie: 

Źródło: Flickr/CAFOD Photo Library/CC BY-NC-ND 2.0

Poniedziałek był jednym z najbardziej pracowitych dni dla włoskiej straży przybrzeżnej w ostatnich latach. W ciągu 24 godzin, przy współpracy z organizacjami humanitarnymi i europejską agencją Frontex, przeprowadzono łącznie 40 operacji ratunkowych, które pozwoliły uratować około 6,5 tysiąca uchodźców na Morzu Śródziemnym.

 

Umowa między UE a Turcją pozwoliła tymczasowo wstrzymać napływ migrantów, ale dotyczy ona jedynie szlaku, który przebiega przez Morze Egejskie do Grecji. Drugi najbardziej aktywny szlak prowadzi przez Morze Śródziemne do Włoch. Uchodźcy z Afryki i Bliskiego Wschodu wykorzystują go aby przedostać się do Europy.

 

Wczorajszy dzień był rekordowy pod względem uratowanych ludzi. Przepełnione łodzie wyruszają w głąb morza na tyle, na ile jest to możliwe. Migranci mają nadzieję, że zostaną odnalezieni przez służby ratunkowe. W niedzielę w tym samym miejscu uratowano około 1,1 tysiąca osób.

 

Agencja ONZ zajmująca się migracją szacuje, że w tym roku do Włoch przybyło około 105 tysięcy uchodźców. Większość z nich wyrusza do Europy z libijskiego wybrzeża. Jednocześnie w tym samym roku na Morzu Śródziemnym utonęło ponad 3 tysiące ludzi. Włochy ratują i przyjmują do siebie kolejnych uchodźców, choć niczym nieograniczona migracja dramatycznie wpływa na sytuację w kraju.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika vagabondo

Uchodzcy to sa z krajow

Uchodzcy to sa z krajow objetych dzialaniami wojennymi a ci o ktorych pisze autor to sa emigranci ekonomiczni,nie mac wody kolego i ludziom w glowach,akurat mieszkam we Wloszech i znam emigrantow z Afryki,ich cel to Anglia,Niemcy,Holandia itp,itd!

Portret użytkownika Anonymous

Powinni zatapiac lodzie. By

Powinni zatapiac lodzie. By kilka lodzi zatopili, mniej muslims, i w koncu przestali by najezdzac europe. Czy w koncu sie obudzimy, ze to jest wojna? wojna religijna. I wygrana religia ma byc Islam w tej wojnie. Oni moga w kazdej chwili byc uzbrojeni po zeby, a europejczycy sa bezbronni. dla nich jestesmy niewiernymi psami. Ci co ocaleja po tejh religijnej wojnie beda mieli do wyboru: przejscie na islam, haracz lub smierc.

Portret użytkownika Kimbur

Przecież to nie żadne

Przecież to nie żadne ratowanie tylko zwożenie nachodźców do Unii. Komu władze wciskają ciemnotę? Czy są jeszcze tacy co wierzą w "uchodźców"?! Burdel, który szykuje Komisja Europejska pod kanclerzem Merkel, to zniszczenie kompletne państw narodowych europejskich (białych), wywołanie wojny światowej, po której miałyby zostać jedynie rasy kolorowe i mieszane oraz jeden jedyny naród rasy białej.

Dlaczego "uchodźców" czyli de facto nachodźców nie zwozi się wygodnymi statkami wycieczkowymi na koszt obywateli unijnych?

PS. Dzisiaj miasto Łódź zostało z wieczora obsiane chemitrailami - powstała nieprzyjemna białoszarawa zasłonka na zachodzie. Nowy rząd - stary zwyczaj; taka tradycja.

Portret użytkownika ACHILES

Rzecznik Państwa Islamskiego

Rzecznik Państwa Islamskiego zabity w Syrii

Rzecznik tzw. Państwa Islamskiego Abu Muhammad al-Adnani został zabity w Aleppo - podaje BBC.

W ostatnim czasie na północno-wschodniej części Syrii - mieście Aleppo trwają walki między rebeliantami wspieranymi przez USA a siłami rządowymi wspieranymi przez Rosję.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rzecznik-panstwa-islamskiego-zabity-w-syrii/0rlw44

~matt : "Rebeliantami wspieranymi przez USA" heh, napiszcie państwo islamskie lub isis. Napisane już przecież było raz "Rzecznik tzw. Państwa Islamskiego Abu Muhammad al-Adnani został zabity". Dobry trening na samodzielne myślenie z tych waszych artykułów.

~t : czyli już oficjalnie piszą że USA jest po stronie terrorystów !!!

Portret użytkownika syriues

Co Ameryka psuje.to Europa

Co Ameryka psuje.to Europa naprawia?

Nie jestem pewien do konca,by tak mialo byc.Nie jestem przeciwko temu,by ludziom w potrzebie odmawiac.Interesuje mnie jedynie historia tych ludzi i co moga opowiedziec o tym jak i co

Dlaczego nie robia z nimi wywiadow?

Takich nawet grupowych.Dlaczego ciagle sie slyszy,pieniadze itd

Czyz nie jest to dla was dziwne?

Portret użytkownika N1KT

Europejczykow zwyklych

Europejczykow zwyklych zarabiajacych praca na chleb interesuje raczej ile ich zginelo niz ile ich uratowano : /

a tak w ogóle to jest to jedna wielka ściema bo to:

http://corium.cba.pl/Imigranci-Fukushima-wojna-koniec-swiata.mp3

 

Można oszacować kiedy będzie wojna - po dokonaniu rejestracji numerow prepaidowych...

Jesli już będzie wojna to pod żadnym pozorem nie włączać telefonu nawet bez karty sim (domyśl się dlaczego sam - dałem ci tylko wskazówkę do właściwych przemyśleń...)

Włączona komórka podczas wojny znaczy że: jeszcze żyjesz, jesteś jeszcze w tym i tym regionie, a pesel przypisany do imei i sim telefonu zdradza cię niczym byś chodził po mieście i pokazywał wszystkim dowód tyle że to jest coś takiego jak byś świecił lampką w niebo w nocy przy rozkazie pełnego zaciemnienia...

 

Portret użytkownika FOL

Super wiadomość, ciesze się!!

Super wiadomość, ciesze się!!! Trzeba o nich dbać i przywozić ich najlepiej samolotem i po sztabce złota dać im na dzieńdobry. To są wspaniali ludzie którzy są upragnieni przez nas, wszyscy ich uwielbiamy i dopingujemy na drodze do UE

Portret użytkownika Syn

Jeden dzień 6,5tys jeden

Jeden dzień 6,5tys jeden miesiąc to jakieś ponad 200tys i wciąż przybywa...już teraz jest kocioł,widać u mnie w Szkocji masę nowoprzybylych,śmieją się z nas pracownikow nic nie robiąc..coraz bliżej jesteśmy czegoś nie dobrego..osobiście zaczynam konstruować jakąś samoobrone...

Strony

Skomentuj