Przebiegunowanie, zjawisko gwałtowne czy spokojne

Kategorie: 

Przebiegunowanie jest faktem i nikt nie próbuje negować istnienia tego zjawiska. To co jest poddawane w wątpliwość to jego czas trwania.

Oficjalna nauka zakłada, że proces ten jest bardzo powolny i trwa kilka tysięcy lat. Jest to wygodna teoria, którą naukowcy podpierają badaniami geologicznymi. Jednak jedyne co z tych badań wynika to fakt, że takie zjawisko jak zamiana biegunów nastąpiło w przeszłości.

 

Nie jest do końca pewne jaki jest cykl zmiany biegunów ani jak długo proces ten następuje. Pierwszy film opowiada o doniesieniach naukowych na temat przyspieszających zmian biegunów. Przyspieszających tak gwałtownie, że mówimy o kilkuset % przyspieszenia. Filmy załaczone poniżej rozszerzają temat w innych kierunkach. Zaznaczam, że faktu występowania tego zjawiska nie trzeba udowadniać i jedyne pole do sporu to odpowiedź na pytanie JAK SZYBKO do tego dojdzie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika krytka

Czytając wiele artykułów,

Czytając wiele artykułów, zauważyłam że ludzie tylko szukają domniemanych dowodów na przyszly (najlepiej 2012) koniec świata, a raczej koniec cywilizacji. Rozumiem, że jest to spowodowane tym, iż słabo radzicie sobie w obecnych czasach. Nie pozwalacie czytaczom na zostawienie sobie chociażby złudnej nadziei. Gdy tylko ktoś próbuje znależc najmniejszy dowód, że tak się nie stanie zostaje natychmiast zrównany z Ziemią.Pozdrawiam i życze miłego dnia.

Portret użytkownika ag@

ale ludzie...zmiana bieguna

ale ludzie...zmiana bieguna magnetycznego Ziemii nie spowoduje JEJ FIKOŁKA!! ...takie zmiany następują od 4,8mld lat!! wpłynie to tylko ze kompasy zaczną nam świrować, ale pewnie nikt z nas tego nie dożyje wiec nie ma sie co martwić:)  Czas zmian trwa od 1000-10tys lat....wiec mozecie spokojnie spac:)))) 

Portret użytkownika Anonim

zmiana kierunku ruchu

zmiana kierunku ruchu wirowego mogłaby być możliwa raczej tylko w tym wypadku, gdyby w ziemię pierdyknęło coś bardzo dużego. na pewno nie jest tak, jak twierdzi geryl, że - hop siup - zmieniają się bieguny magnetyczne, po czym - hop siup - 24 godziny i się kręcimy w drugą stronę. chyba, że hop siup ewentualnie wydłużymy do jakichś stu lat - wtedy to też bedzie hop siup, ale nie takie, jak w wynaturzonej wizji geryla. nie rozumiem, jak ktokolwiek może słuchać tego gościa.

Portret użytkownika Anonim

nie znam się ale z tego co

nie znam się ale z tego co pamiętam z geogrfai to uważam ze z tym przebiegunowaniem to na siłę się wpaja ludziom sztywne powiązanie bieguna magnetycznego i geograficznego. Jakby tak było to już wędruje biegun jakby ktoś nie wiedział niech poczyta i to coraz szybciej Smile i gdyby to było tak jak się ukazuje to o tyle co powędrował powinna ziemia być obrucona a nie jest. Ta cała sytuacja ze zmianą obrotu ziemi moim zdaniem jest możliwa ale na zasadzie że słońce np wyrzutem zadziała na jądro a to zrobi nam fikołka... owszem jest to wszystko powiązane ale nie zupełnie tak jak wszyscy wyznawcy 2012 twierdzą. ( też wieżę w 2012 niestety ). jeśli bzdury napisałem to nie wkurzajcie się nie jestem naukowcem tylko piszę na podstawie tego co ze szkoły pamiętam

Portret użytkownika ILLUMINATUS

Oczywiście, że biegun

Oczywiście, że biegun magnetyczny i geograficzny sa powiązane- to jedno i to samo, róznica jedynie polega na tym iż za geograficzny uważa się punkt najdalej wysunięty na północ w którym wszelkie urządzenia pomiarowe pola magnetycznego zaczynają wariować i tym samym punktem jest okreslany biegun magnetyczny znajdujący się wewnątrz ziemi. Muszą być oba te bieguny z soba powiązane, gdyż dzieki temu ziemia wykonuje regularne obroty wokół własnej osi i wokół słońca. Ziemia odchyliła się znacznie, czego dowodem są "anomalia zmiany orbity księżyca"- lecz nie księzyc się zmienił lecz ziemia ulega zmianom, a z jej powierzchni obserwujemy księzyc w nietypowych położeniach i kształtach

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem