Eksplozja w belgijskim ośrodku sportowym - zginęła przynajmniej jedna osoba

Kategorie: 

Źródło: Vince Crate/Facebook

Dziś w nocy w Chimay, niewielkim mieście położonym w południowej części Belgii, doszło do eksplozji. Służby podejrzewają, że nie mamy tu do czynienia z atakiem terrorystycznym, a raczej z wybuchem gazu. Incydent spowodował śmierć co najmniej jednej osoby. Cztery pozostałe zostały ranne.

 

W centrum sportowym Le Chalon prawdopodobnie przebywało tylko pięć osób. Dwie z nich zostały ciężko zranione. Eksplozja spowodowała również poważne zniszczenia budynku. Jak podaje belgijskie Centrum Kryzysowe, nic nie wskazuje na zamach terrorystyczny. Zakłada się, że doszło do wybuchu pojemnika z gazem, ale dopiero wyniki śledztwa ujawnią prawdziwą przyczynę tego zdarzenia.

Na miejscu pracują obecnie służby ratunkowe. Osoby, które w momencie eksplozji przebywały wewnątrz budynku, zostały uwięzione pod gruzami. Teren został ogrodzony przez policję.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj