Armia USA planuje detonować bomby plazmowe w górnych warstwach atmosfery

Kategorie: 

Źródło: Internet

US Air Force poinformowało, że zamierza uruchomić specjalny program polegający na wysyłaniu bomb plazmowych do górnych warstw atmosfery. Oficjalnie działania te mają być przeprowadzone w celu poprawy jakości łączności radiowej na długich dystansach.

 

Jak wiadomo, w nocy zwykle jest lepsza komunikacja radiowa. Można uzyskać połączenia na znacznie większe odległości niż w ciągu dnia. Dzieje się tak ze względu na zmiany w jonosferze. Naładowane cząstki, które zwiększają gęstość w nocy, ułatwiają odbijanie sygnałów radiowych. Manipulacje  jonosferą, które amerykańska armia prowadziła, na przykład podczas programu HAARP na Alasce, wskazują, że można tworząc odbijającą fale radiowe obłoki plazmy. US Air Force zamierza teraz wykorzystać skuteczniej to czego nauczono się w zakresie wpływania na jonosferę.

W przetargu zdecydowano na powierzenie roli budowy emiterów plazmy aż trzem kontrahentom. Jeden z pomysłów, zakłada użycie w tym celu specjalnej floty mikrosatelitów przewożących lu generujących zjonizowany gaz bezpośrednio do atmosfery. Pozostają jednak dwa problemy. Po pierwsze jak zbudować generator plazmowy, który zmieści się na sześcianie o bokach 10 cm i jak obliczyć rozprzestrzenianie się plazmy.

Koncepcje budowy generatora plazmy zakładają na przykład ogrzewani kawałka metalu, który odparowując reaguje z tlenem atmosferycznym, w celu wytworzenia plazmy. Druga idea zakłada podgrzania metalu poprzez rozbicie go za pomocą małych bomb. Jednak w wyniku eksplozji będą powstawały różne kształty chmur plazmy.

 

Jeśli projekt planowego wpływania na stan jonosfery wejdzie w fazę realizacji, jego celem będzie zwiększenie dystansu na jaki można przesyłać sygnały radiowe. Dodatkowo taka sztuczna warstwa plazmy może się przyczynić do zmniejszenia szkodliwego oddziaływania wiatru słonecznego na systemy GPS, a także może blokować komunikację między satelitami wroga.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

Efekty biologiczne wybranych

Efekty biologiczne wybranych broni nieśmiercionośnych, cz.1

"Niewątpliwie mamy do czynienia z broniami masowego rażenia, bowiem broń mikrofalowa, o której właśnie mowa, ma służyć i służy pacyfikacji tłumów ludzi, często z nieokreślonymi konsekwencjami dla zdrowia. Jak przeczytamy w dokumencie, dla twórców tejże broni ważniejsze było bezpieczeństwo osób ją stosujących, niż ludzi (zwanych „celami”), na których będzie stosowana.

Pamiętajmy, że dokument dotyczy sytuacji sprzed kilkunastu lat i wcześniej, tak więc można być pewnym, że obecne rodzaje tejże broni są znacznie bardziej zaawansowane i służą innym, bardziej wyrafinowanym celom, jak zdalne hipnotyzowanie i pełna kontrola umysłu wybranych osobników lub całych grup ludności, czy też nawet indukowania uszkodzeń ciała, których symptomy są analogiczne do chorób, ze śmiercią włącznie.

Jak wiemy, tego typu działania mają miejsce także w Polsce, zatem artykuł jest niezwykle ważny i aktualny – jest to dowód zbrodni tzw. „służb” na ludności cywilnej Polski i innych krajów."

 

"Opisane wyniki identyfikują oraz potwierdzają niektóre aspekty tych obecnie dojrzewających technologii broni niezabijającej, w tym:

  • Lasera i podobnych fenomenów świetlnych;
  • Energii przekazywanej poprzez częstotliwości radiowe i efektów słuchowych, które mogą być najprawdopodobniej w przyszłości napotkane lub zastosowane.

Sfera badań nad efektami pól elektromagnetycznych oraz ich oddziaływaniem na systemy biologiczne znajduje się w fazie gwałtownego wzrostu."

 

https://www.monitor-polski.pl/efekty-biologiczne-wybranych-broni-niesmiercionosnych-cz-1/#more-12865

Portret użytkownika on 45

Tak ja zajmowałem się

Tak ja zajmowałem się promieniowaniem mikrofalowym z zastosowaniem laserów niskiej mocy, to mnie interesowało, zaprzestałem 3 lata temu te głupie chobbi, dziś w wieku 45 lat po zaledwie 3 ekspozycjach na promieniowanie niezamierzonych i nieświadomych, jestem na skraju wykończenia, Mam niewydolnośc sercowo krążeniową, siwieję 10 razy szybciej niz powinienem, bóle kości nie do zniesienia, ciśnienie krwi 170/120 to u mnie norma tętno 120, lekarze bezradni, bule żołądka przypominające zawał to norma, rozstruj jelit to też norma, zła krzepliwośc krwi, impotencja, wszystko wskazuje na ciężkie schorzenia ale lekarze nie umią mi pomuc i zdiagnozowac problemu. niby coś jest ale nie ma, a ja czuję że od tego czasu moje dni są policzone, tak się czuję że zapiski i urządzenie przekazałem córce narazie ona sie w tym nie orientuje ale mam nadzieje że kiedys pozna ten fenomen za mnie.

Portret użytkownika keri

Lekarze nie leczą i nie

Lekarze nie leczą i nie odpowiadają za wyniki leczenia, tylko stosują procedury wymyślone przez urzędników. Ty nie pasujesz do procedur, jak prawie 80% pacjentów.

Obecnie ludzie przechodzą zmiany genetyczne, zmieniają się wszystkie układy, w tym pokarmowy, nerwowy, hormonalny. W necie jest opis dolegliwości, które mogą temu towarzyszyć. W ciągu kilku lat powinieneś poczuć zdecydowaną poprawę.

Jeśli Twój stan zdrowia jest spowodowany zmianami kodu genetycznego, to żadne leki nie pomogą, typowe wyniki badań nic nie stwierdzą.

Lekarze, którzy zajmują się pracą naukową wiedzą o tych zmianach, nawet są publikacje stwierdzające zmiany DNA u noworodków. Dzieci już rodzą się ze zmianami, które Ty przechodzisz.

Zmian nie przejdą psychopaci bez duszy.

Portret użytkownika Romboid

jakbyś się zajmował takimi

jakbyś się zajmował takimi zagadnieniami, to byś tyle błędów ortograficznych nie sadził .. beee ... mam 46 lat ... za czasów "tamtej" matury ... to byś nie zdał, więc takimi problemami byś nię nie zajmował ... może z łopatą przy budowie A2

Portret użytkownika fix

Na wszystko wplywu nie mamy,

Na wszystko wplywu nie mamy, ale mozemy nie uzywac mikrofali.poza tym uwazam, ze takie doswiadczenia na planecie ziemia powinny byc zakazane.kiedys jakis naukowiec stwierdzil , ze ziemia to zywy organizm.my jestesmy jego czescia, nie władamy nia tak jak nam sie zdaje. Nie wiem czy dalej jest ufoforum we wroclawiu, kiedys chcialem tam sie wybrac.jednak nie wierze w repty i inne.bardziej w dobro i zlo, ktore wciaz nas otacza i walczy miedzy soba. Zawsze jednak staram sie ufac, ze wygra dobro. 

Portret użytkownika keri

Ścierwa chcą globalnie

Ścierwa chcą globalnie sterować ludźmi za pomocą fal elektromagnetycznych. Nielegalne doświadczenia wpływu takich fal na zachowanie i zdrowie ludzi były robione także w Polsce. Zostało to potwierdzone na poziomie ministerialnym. Ludzie nieświadomi, że są obiektami eksperymentów, doznawali depresji, zaburzeń serca, niektórzy zmarli.

Powstają grupy, które o tym mówią i przedstawiają jak rozpoznawać ataki falami elektromagnetycznymi i jak się przed nimi bronić.

Portret użytkownika Oriel

To przykrywka dla tajnego

To przykrywka dla tajnego programu "ochrony" przeciwko rasom pozaziemskim. Obama niedawno wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie, gdzie poprosił kongres o dalsze fundusze na ten projekt. Ta informacja to potwierdza. System jeszcze próbuje co może by się utrzymać. Jednakże, nasi bracia z kosmosu są naszą rodziną i nie powstrzymają ich przed przybyciem. 

Portret użytkownika eva11

MYSLISZ ,ZE GRANICA DZIALA W

MYSLISZ ,ZE GRANICA DZIALA W JEDNA STRONE ?

KUR ........A w  jameryce to niedlugo beda lozyc na dzieci ,ktorych rodzice zgineli w drodze po pokemona ... 

nastepny prezydent zatrwierdzi ustawe w sprawie rent...

wez przestan ! 

pojebance amerykanskie czy sie kogos o zdanie pytaja debile ?

czy ktos ich prosi o ocalenie chodzby mrowki ?

w kazdym pierniczonym filmie ameryka ratuje swiat lub debilny amerykanski naukowiec ...

kto i komu dal prawo do uszczesliwiania nas na sile?

kto do cholery prosi ich o ochrone przed ufoludkami ,wirusami , bakteriami ,utopieniem,podtknieciem ,czy czkawka ?

caly kontynent prawie w kamerach ,kazdy na podsluchu, zabijaja komary aby nikt nie chorowal,skanuja oczy i palce aby sie nikt niepowolany nie przemknal ,a kurwa na ulice strach wyjsc bo ci leb moze nawet policjant odstrzelic ...  co za schiza ? 

nie no choroba psychiczna opanowala swiat ..............

 

Portret użytkownika pabloS

To all of You: all that

To all of You: all that ubiquitous videos about reptilians, distortions and their eyes pupils are part of "they" propaganda and disinformation. You'd better look after darkish eyeholes - they are everywhere, You see them everyday and everywhere. They could be even the part of Yours familis too. And some one who is hiding and lying is not your friend. Actually it is a common feature easily visible(especially on "children") and it has nothing to do with tiredness, as some ppl claims. Also together with that is their complexion - usually kinda perfect, like: smooth, no marks, moles etc. and a bit dark.

 

Portret użytkownika pabloS

Ten tekst sformuowałem

Ten tekst sformuowałem wczoraj rano i zaspamowałem parę wiodących filmików na Youtubie o reptilianach. Jednak jeszcze tego samego wieczoru wszystkie je usunąłem. Ten też chcem ale nie wiem jak. Powodem mojej rezygnacji było to że wieczorem tego samego dnia, dali mi do zrozumienia, że nie chcą wojny...na razie daję sobie na wsrzymanie i poczekam na rozwój wydarzeń.

 

Strony

Skomentuj