W Australii stworzono pierwszego robota pasterskiego

Kategorie: 

Źródło: Internet

Przywykliśmy już do tego, że jeśli ktoś pomaga pasterzom w wypasie bydła to są to przeważnie psy. Australijscy eksperci postanowili opracować zrobotyzowanego pasterze, który będzie w stanie zautomatyzować w maksymalnym stopniu opiekę nad bydłem.

 

Specjaliści z University of Sydney opracowali robota, który może działać jak pasterza. Urządzenie nazwano Swagbot. Robot jest w stanie zbierać krowy w stado i umie się poruszać w terenie pełnym przeszkód.

 

Swagbot ma cztery koła, które są napędzane niezależnie od siebie. Robot jest w stanie wykryć przeszkody i identyfikować zwierzęta. Jego próby w terenie rozpoczęły się już miesiąc temu i potwierdziły jego skuteczność.

 

W przyszłości roboty pasterskie z pewnością się upowszechnią. Trwają już prace nad nową wersją Swagbota, który będzie w stanie zidentyfikować chore i ranne zwierzęta. Robot ma być również w stanie określić, czy na danym odcinku pastwiska jest wystarczająco dużo trawy, a gdyby jej brakowało, powinien być w stanie przeprowadzić stado w nowe miejsce.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zniesmaczony

Taka chujnia nie jest

Taka chujnia nie jest tworzona w celu kontroli zwierząt, tylko ludzi. To tylko testy tego gówna. Traktują nas jak bydło, to fakt. Gorszym faktem jest jednak ten, że dajemy się tak traktować. A w takiej Francji ponad 80% społeczeństwa zgadza się/domaga większej kontroli i ograniczania wolności czytaj ZBYDLĘCENIA ! I to jest q..wa problem !

 

Portret użytkownika tubylec

Do wszystkiego robot,

Do wszystkiego robot, niedługo od podcierania ludzkiej dupy też będzie robot bo nowe pokolenie może już tego nie umieć. Oczywiście że pies pasterski lepszy niż to gówno na kółkach.

Skomentuj