Test rakietowy w Korei Północnej zwiastunem napięcia w regionie

Kategorie: 

Koreańska Agencja Prasowa Yonhap poinformowała, że reżim północnokoreański wystrzelił dziś pocisk rakietowy średniego zasięgu. Rakieta spadła na obszarze morza.

 

Wystrzelenie nastąpiło w godzinę po oficjalnej informacji o śmierci dyktatora, Kim Dzong Ila. Cały świat zadaje sobie pytania o to jak będzie przebiegała sukcesja po nim. Testy rakietowe wykonywane w takich momentach nie nastrajają optymistycznie.

 

Południowa Korea postawiła w stan gotowości swoje siły zbrojne. Dochodzą wieści, że ponad dwumilionowa armia czeka w gotowości na granicy między podzielonym narodem.  Nikt nie chce prowokować nowego kierownictwa w Phenianie w czasie, gdy zrozumienie jego siły nie jest jasne.

 

Źródło:  http://www.wired.com/dangerroom/2011/12/kim-dead-north-korea-missile/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika perunvit

  Ten pocisk to nic innego,

 Ten pocisk to nic innego, jak swoisty manifest, że nic w sprawie polityki KRLD się nie zmieni. Akurat w tym temacie nie szukajmy prawdopodobieństwa zwiększenia ataków czy ich prób. Takie istniały od dłuższego czasu, a jak wspomniałem - ten pocisk to "pieczątka" parafująca kontynuację polityki poprzedniego dyktatora.Póki co, to Kim Dzong Un nie sprawuje pełni władzy. Nie sądzę jednak, aby po objęciu pełni władzy coś się zmieniło. Nadal będzie to teren niestabilny militarnie, politycznie itd, ale tam - wbrew pozorom - ludzie też myślą i nie sprowadzą na siebie zagłady wypuszczając gdzieś atom.Bardziej powinniśmy się obawiać USA i ich "szczerzeniu demokracji" w państwach mających zasób ropy. I nie zmieniam zdania wygłoszonego kilka miesięcy temu - pierwsza będzie Syria... (w żaden sposób mnie to nie cieszy, żaden konflikt zresztą!)

"To be... "

Portret użytkownika Kosmozaur

Czołem! Animacja bardzo dobra

Czołem!Animacja bardzo dobra w szerokim tego słowa znaczeniu. Widać biedną myszkę, która wykorzystała narzędzie zagłady do poprawy własnej tężyzny, czyli umiała błyskawicznie dostosować się do wystąpienia nagłego niebezpieczeństwa Wink Serek zje po gimnastyce.Co do walki, trzeba walczyć o swoje ale nie krzywdząc innych, choć jest to trudno osiągnąć jednocześnie. Jest takie przysłowie: "Nieobecni nie mają racji" - i to jest racja.Innym rodzajem walki jest atakowanie innych w celu osiągnięcia zamierzonych rezultatów za wszelką cenę - tego rodzaju walki nie akceptuję.Pozdrawiam.

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika perunvit

Często piszę wbrew logice,

Często piszę wbrew logice, albo i trendom spiskowym. Jestem sceptykiem (takim na początku się legitymowałem). Opinie mam subiektywne.Obrazek, jeśli przeczytasz podpis jest metaforą. To już nie teoria a fakt, że jesteśmy uciśniani przez (nie)rząd lokalny i globalny.Co nas nie zabije, to nas wzmocni!Pozdrawiam rattus_norvegicus!

"To be... "

Portret użytkownika perunvit

"Co nas nie zabije, to nas

"Co nas nie zabije, to nas okaleczy!" Po bliznach skóra jest bardziej twarda. Twardsza zdecydowanie i więcej zniesie. Dziś tatuaże, kiedyś bliznyś świadczyły o odwadze, charakterze i woli.  Wolę mieć ciało umęczone w walce, niż być okaleczonym biernością. Sława!Pozdrawiam!  

"To be... "

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem